Trakų istorijos knygos sutiktuvės

Trakų istorijos knygos  sutiktuvės
Laikraščių „Trakų žemė“, „Voruta“, www.mazoji-lietuva.lt ir www.voruta.lt   leidėją ir vyriausiąjį redaktorių Juozą Vercinkevičių tiksliausiai amžininkai apibūdins kaip žurnalistą – metraštininką.

Per daugiau nei 40 savo žurnalistinės veiklos metų tiek surinkta ir aprašyta istorijų, sutikta ir palydėta įdomių žmonių, užrašyta jų prisiminimų, kad vieną  kartą dalį sukauptos žurnalistinės publicistikos autorius  sudėjo į knygą, kurią pavadino „Kur dunkso Trakų pilys“.
„Mano knygoje daug rašinių turi istorinį rakursą, jie skirti svarbiems Lietuvos istorijos įvykiams, datoms bei jų interpretacijoms. Kalbėdamas su įžymiais Lietuvos istorikais, politikais visada supratau, kad kiekviena publikacija yra istorinės atminties dokumentas, kuris paskatins skaitytojus palyginimams su šių dienų realijomis, padės suvokti, kas buvo vakar ir kas yra šiandien, kaip keitėsi mūsų tautinė savimonė ir stiprėjo istorinė sąmonė“, – įžangoje „Mieliems skaitytojams“ rašo J. Vercinkevičius.
Knygos puslapiuose autorius vedžioja skaitytoją po Trakų krašto istoriją, vieniems pamirštą, kitiems – nežinomą, o kai kur surasti nauji istorijos faktai. Knygoje chronologiškai išdėstyti straipsniai nuo Trakų įkūrimo (paaiškėjo, kad pilis buvo pastatyta tuščioje vietoje. Ne veltui ir žodis „trakas“ reiškia iškirstą plyną biržę). Skaitytojas vedžiojamas  per įvairius istorijos laikotarpius, gausiai iliustruotus autoriaus ir archyvinėmis nuotraukomis.  
Knygą J. Vercinkevičius pradeda 1986 m. laikraštyje „Spartuolis“ (dabar „Galvė“) spausdintu interviu su Vilniaus universiteto istorijos mokslų daktaru Mečislovu Juču, pavadintu „…Ir davė jam Trakų vardą“. Skaitytojas supažindinamas su istorine Trakų praeitimi ir miesto minėjimu rašytiniuose šaltiniuose. Autorius trakiečiams primena žinią, kad 2011 m. Trakai gali švęsti 670 miesto pirmojo paminėjimo metines.
Dirbdamas Vilniaus universiteto spaudos žurnalistikos katedros vyr. redaktoriumi J. Vercinkevičius surinko ir žurnale „Mokslas ir gyvenimas“ publikavo, o dabar į knygą įtraukė Sofijos Vytautaitės, Lietuvos kunigaikščio Vytauto Didžiojo dukters, greičiausiai gimusios Trakuose, gyvenimo, jos giminės tąsos, mirties ir palaikų  istoriją. Gal ne kiekvienas ir žinojo, kad Maskvos kunigaikščiai Vasilijus Tamsusis ir Ivanas Rūstusis buvo Vytauto palikuonys. Ir dabar Maskvos Kremliuje Sofijos Vytautaitės sarkofagas bei jos palaikai laukia trakiškių ją aplankant…
Į knygą „Kur dunkso Trakų pilys“ sudėtos publikacijos apie Trakų pilių restauravimą ir ten dirbusius žmones, karaimų bendruomenę, Trakų Sąjūdžio veiklą ir daug kitų dalykų . Trakiečiai, įsigiję knygą, įsigis ir nepagražintą, neiškreiptą Trakų žemės istoriją, žurnalisto, aprašytą ėjusio karštais įvykių pėdsakais, išgirstą iš pirmųjų lūpų. Skaitytojus sudomins daug nuotraukų.
Autorius knygos pristatymą skaitytojams pažadėjo rudenį, kai po vasaros atostogų į darbovietes susirinks knygų mylėtojai. O įsigyti Juozo Vercinkevičiaus knygą „Kur dunkso Trakų pilys“ galima Vilniaus centriniame knygyne, Gedimino pr. 13 bei „Trakų žemės“ redakcijoje, Naujoji g. 16, tel. 8 528 55 331.

Julija KIRKILIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos balsas

Europos Pulsas