Julija Kirkilienė
Audra praūžė per Lietuvą ir Elektrėnų seniūnijas, kiekvienai atnešdama skirtingų bėdų. Tačiau seniūnijose gausu ne tik bėdų, bet ir džiaugsmų.
Elektrėnuose
Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas sako, kad gamta kiekvienais metais priverčia žmones gerinti tarpusavio ryšius. Pavyzdžiui, audra miške nuo bažnyčios link Geibonių išvertė daug medžių, kurie nukrito ant kelio ar pėsčiųjų tako. Kadangi miškai yra savininkų, tai savininkai turėtų nuvirtusius medžius ir tvarkyti. Seniūnas sako, ne visus miškų savininkus žinantis, ne visi atsiliepia į prašymus savo teritorijas apsauginėse kelių juostose susitvarkyti. Bet kai seniūnija kartą pavojų keliantį medį vienoje savininko teritorijoje sutvarkė, tai savininkas greitai prisistatė su priekaištais. Seniūnas sakė, kad praėjusią savaitę pagrindiniai darbai ir buvo išverstų ar nulaužtų medžių tvarkymas tiek pamiškėse, tiek mieste. Seniūnija taip pat daug priekaištų sulaukia ir dėl kelių valymo. Kadangi orai šiais metais kasdien savo temperatūrą keičia, tai ir kelių priežiūrai iškyla daug neįprastų problemų: tai sniegą, tai žvyrą reikia valyti. Gamta pasistengė mieste ir apšvietimą sugadinti. Kur senos linijos, dėl staigaus pašalimo ir atodrėkio sugedo perėjų apšvietimai, todėl žmonės atakuoja seniūniją dėl nesaugaus eismo.
Vievyje
Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas sako, kad jo seniūnijoje audra pridarė nedaug nuostolių, todėl seniūnijos bendruomenės turi laiko pamąstyti, kaip gražiai ir subtiliai Mažosios kultūros sostinės statusą įtvirtinti. Seniūnas, žinoma, pirmiausia tikisi, kad kultūros sostinėje renginiai jau vyks naujame kultūros centre, o susisiekimo su Vieviu nesutrukdys kartu remontuojami du svarbūs įvažiavimai į Vievį – viadukas ir geležinkelio pervaža. Seniūnas sako besidžiaugiantis, kad kalbėtis pradėjo ne tik savivaldybė su Susisiekimo ministerija, bet ir kelininkai su geležinkeliečiais. Seniūnija, sako seniūnas, šiuo metu turi tik vieną bėdą – žmonių nepagarbą vieni kitiems. Žmonės savo namų atliekas veža į konteinerius prie kapinių, o ir kapaviečių tvarkytojai išrautus dekoratyvinius medžius nesusmulkina ar nors padeda prie konteinerių, bet sugrūda į juos. Z. Pukėnas sako, kad seniūnijoje gerų naujienų yra daugiau nei blogų. Pavyzdžiui, prie IKI parduotuvės vėl atstatytas bankomatas, o Vievyje ir aplinkui vienas po kito dygsta nauji namai, užregistruojamos naujos namų valdos. O tolimiausiuose seniūnijos kampeliuose – Žagarinėje, Padūkštuose, Gervaraistyje – jau nebegyvena vieniši senukai, o tik vasaromis apsigyvena miestiečiai.
Semeliškėse

Pasak Semeliškių seniūnės Loretos Karalevičienės, seniūnija gyvena ramiai – per audrą tik trumpai buvo dingusi elektra. Semeliškėse, sako seniūnė, bėdų kaip ir nėra, yra tik einamieji klausimai, kuriuos stengiasi pagal galimybes išspręsti. Semeliškės išskirtinė seniūnija tuo, kad turi savo med. punktą, šeimos gydytoją, stomatologą, slaugytoją. Ir kai gyventojai skundžiasi, kodėl Semeliškėse nėra vaistinės ar pašto, seniūnė visada turi atsakymą – būtiniausių vaistų gauti gali med. punkte, o paštas atvažiuoja į namus. Svarbu, kad visi draugiškai gyvena ir vienas kitą supranta. Artimiausiu metu Semeliškėse planuojama atidaryti dar ir ūkinių prekių parduotuvę, tad į miestą semeliškiečiai važiuos tik pigesnių prekių paieškoti.
Kazokiškėse
Miškingoje teritorijoje – Kazokiškių seniūnijoje – didžiausia problema, kaip ir Elektrėnų seniūnijoje, – ant kelių nuversti medžiai ir trumpai dingusi elektra. Tiesa, audra Kazokiškėse nutraukė ir neveikiančių elektros jungčių laidus, todėl seniūnui Arvydui Vyšniauskui teko rašyti laiškus į reikiamas instancijas, kad jie būtų sutvarkyti. Seniūnas sako, kad elektros skirstymo operatorius (ESO) į raštą reagavo operatyviai ir laidai jau pašalinti. Dar viena bėda Kazokiškėse – miškovežių ardomi keliai, kurių tvarkymui seniūnija lėšų neturi. Audra, sakė seniūnas, rūpesčių pridarė gyventojams: vieniems nugriovė kaminą, kitiems ant automobilio užvertė medį, tretiems skardą nuo stogo nuplėšė.

Seniūnas pasidžiaugė, kad seniūnija draugiškai dirba su bendruomene ir savo jėgomis tvarko teritoriją gyvenvietėje bei apie seniūnijos pastatą, kurį po pamokų pagyvina dienos centro vaikai.
Beižionyse
Beižionių seniūnas Mindaugas Makūnas nusiteikęs optimistiškai: Beižionyse viskas kontroliuojama, o audra jokių nuostolių nepadarė, tik vieną vakarą dėl nutrūkusio elektros tiekimo žmonėms teko anksčiau eiti miegoti. Tiesa, besikaitaliojanti oro temperatūra kelius gadina, bet seniūnija dėl to nieko pakeisti negali. Beižioniškiai jau įprato, kad mokykloje ne vaikai šeimininkauja, o suaugusieji. Čia įkurta seniūnija, biblioteka ir gaisrinė. O buvusiuose vaikų globos namuose gyvenimas prasideda popietę, kai grįžta iš mokyklos vaikai. Čia įkurtas Vaikų dienos centras, kur vyksta karybos, motociklistų, kitos fizinės veiklos užsiėmimai. Buvęs vaikų globos namų direktorius, o dabar Elektrėnų šeimos namų socialinis pedagogas Vilmandas Palčiauskas vaikus iš Elektrėnų į Beižionis vežioja į užsiėmimus ir parveža atgal.
Pastrėvyje
Pastrėvio seniūnas Arūnas Kanapeckas irgi sako, kad audra jų seniūnijoje praėjo ramiai – gal tik vieną kitą medžio šaką nulaužė. Viena tik bėda seniūnijoje, kad mažėja gyventojų, nors naujų namų seniūnijoje sparčiai dygsta. Buvusioje mokykloje vis dar veikia viena pradinės mokyklos klasė, o antras aukštas išnuomotas vienai verslininkei.
Gilučiuose
Gilučių seniūnė Kristina Vitartė irgi jokių bėdų nemato. Svarbu, kad virusas į seniūniją nedaug mirčių užnešė. Sausio mėnuo – ataskaitų mėnuo, tad seniūnijos darbuotojos tvarko dokumentus ir ruošiasi savivaldybės vadovų susitikimui su gyventojais. Pernai dėl pandemijos tokio susitikimo nebuvo.
Kietaviškėse
Kietaviškių seniūnijoje irgi viskas ramu. Keliai, kaip ir visur, gamtos ardomi, bet seniūnė nieko pakeisti negali. Seniūnė Jurgita Matkevičienė sako, kad visos gyventojų nuomonės paaiškės per savivaldybės vadovų susitikimą su gyventojais. Dabar seniūnijoje ataskaitų metas ir visi seniūnijos darbuotojai palinkę virš popierių. Kietaviškiečiai, kaip ir semeliškiečiai, gali pasidžiaugti, kad turi med. punktą, nors šeimos gydytoja atvažiuoja tik du kartus per savaitę.