Pelėdžiukų akademijos dešimtmetis: ir genijų kelias prasideda darželyje

Pelėdžiukų akademijos dešimtmetis: ir genijų kelias prasideda darželyje

Julija Kirkilienė

Pirmasis savivaldybėje privatus lopšelis-darželis „Pelėdžiukų akademija“ spalio 6 dieną atšventė 10 metų jubiliejų. Į jubiliejų sugužėjo svečiai iš savivaldybės, Vilniaus ir Kauno, o svarbiausia, atėjo visas būrelis jaunuolių, gyvenimo pažinimo kelią pradėjusių Akademijoje. Per 10 metų Akademiją iš viso lankė 110 mažųjų elektrėniškių.

Pasaka
Jubiliejinio gimtadienio šventę vedė visai ne kumpasnapė Pelėda Agnė Levickaitė. Ji atsinešė seną lagaminą, kuriame visą dešimtmetį saugo užrašytas pelėdžiukų istorijas: kaip jie augo, kaip dainavo, kaip mojavo ir ką išmintingo pasakė. Visos tos istorijos surašytos į didelę pasakų knygą, kurioje pirmoji pasaka prasideda: seniai seniai, labai seniai ant medžio šakos sėdėjo Pelėda ir svajojo apie nau­ją iššūkį sau, bendraminčiams ir, žinoma, augančiai mažųjų kartai. Ta Pelėda – tai elektrėniškė pedagogė, muzikantė, kompozitorė, daugybės knygelių vaikams autorė ir pirmojo privataus darželio Elektrėnuose įkūrėja Neringa Lapinskienė. Ji su redakcija pasidalino prisiminimais, kad dirbant valstybiniame darželyje dažnai aplankydavo mintis, kaip smagu būtų visas savo muzikines idėjas atiduoti vaikams neskubant, neįsisukant į renginių ir proginių koncertų, pa­sirodymų siautulį, bet kasdien gyventi tarp muzikos garsų ir mokytis išgirsti, atkartoti ir pakartoti… Ir, žinoma, nepastebint mokytis vieniems iš kitų, nes grupę darželyje kūrė mišrią. Smagu ir gera dainuoti čia ir dabar piešiant, čia ir dabar klausytis ir užsimerkus ar pasislėpus po skraiste tylėti, čia ir dabar pūsti muilo burbulus arba gaudyti balionus, čia ir dabar, jei lyja, žiūrėti pro langą. Ir niekur neskubėti skaitant pasakas, minkant modeliną ar piešiant pirštukais. Ir visada skambant muzikai… O kaip nau­dinga, kai klasikinę muziką pamilsta mažyliai ir savo protinguosius pirštukus miklina klausydami muzikinių pasakėlių..

Genijų kalvė
„Bum“, – su tokiom svajonėm Pelėda Neringa Lapinskienė ir nukrito nuo šakos. Tada ir prasidėjo darbas, planavimas, patalpų ir bendraminčių paieškos. „Šiandien prasidėjus 10-tam sezonui, galime pasidžiaugti, kad Tėveliai mums patikėjo net 110-ties mažų pelėdžiukų ugdymą, bendrystę, pagalbą ir kasdienį rūpestį. Kolektyvas susiformavo ir dirba su nedideliais pokyčiais iki šios dienos. Tai Jurgita Navickienė, Jūratė Petravičienė, Vilma Ratkevičienė, Silvija Paulionienė ir Neringa Lapinskienė.
Pirmieji metai buvo pilni laukimo, ar mes būsim įdomūs ir reikalingi su pasiūlymais tėveliams. Džiugu, kad mūsų vizija tapo realybe. Jau pirmaisiais metais mūsų duris pravėrė 10 nedrąsių, bet smalsių mažylių. Kiekvienas naujas rudens sezonas buvo kitoks, bet 12-ka spintelių, mažųjų drabužėliams susidėti, visada užsipildydavo.Šiandien džiaugiamės, kad galime sveikintis su užaugusiais ir vis mus prisimenančiais savo draugais ir tėveliais. Tikime savo reikalingumu, noru atiduoti, ką sukaupėme geriausio per šiuos metus, ir tobuliname žinias žengiant naujais ugdymo ir kūrybiškumo keliais“, – jaudindamasi kalbėjo išmintingoji Pelėda Neringa.
Darželis, pasak Neringos, tai vieta kurti, atrasti, pažinti: kryptingas ikimokyklinis ugdymas gali užauginti genijus. Ilgą laiką į lopšelį-darželį buvo žvelgiama kaip į vaikų priežiūros įstaigą, kurios pagrindinė funkcija yra prižiūrėti vaikus, kol tėvai dirba. Šiuolaikiniai lopšeliai-darželiai tokį modelį pakeitė iš esmės – mažieji čia ateina kurti, pažinti, kaip veikia gamtos dėsniai, atrasti ir suprasti mus supantį pasaulį. Pedagogai sako, kad ankstyvasis ikimokyklinis vaikų ugdymas itin svarbus, nes ikimokykliniame amžiuje vyksta sparčiausias smegenų vystimasis, todėl tokio amžiaus vaikai yra labai imlūs, geba mokytis greičiau nei suaugusieji.

Te pildosi linkėjimai
Pažangią „Pelėdžiukų akademiją“ pasveikinti sugužėjo daug svečių. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys prie gražių sveikinimų pridėjo tortą, kurį, gyrėsi, kepęs visas jo vadovaujamas skyrius. Socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė prisiminė laikus iki „Pelėdžiukų akademijos“, kai daugelis elektrėniškių lankė Neringos vadovaujamą YAMAHOS muzikos mokyklėlę. Tada moky­toja Neringa ir mama Violeta dažnai kalbėjusios apie privataus vaikų darželio įkūrimą. Kalbos virto darbais ir taip jau dešimtmetis. Akademiją pasveikinti atskubėjo kolegės iš valstybinių lopšelių-darželių. „Drugelio“ direktorė Justina Zaleckienė sveikinimą pradėjo vaikiška dainele: „Labas Tau“ ir pašmaikštavo, kad Neringa turi tiek daug energijos, kad net lietingą dieną šventei pavertė saulėta. Iš tiesų, penktadienį lijęs lietus popiet nustojo, o iš debesų pašvietė saulutė. Jubiliatus taip pat sveikino Švietimo paslaugų cent­ras, buvę Akademijos auklėtiniai ir jų tėveliai, Neringos draugai iš Vilniaus ir Kauno.
Šventės dalyviai, pasidžiaugę kalbomis ir prisiminimais, padūkę su muilo burbulais, spalvotai pasidažę veidukus, prisišokę ir prisidainavę, ratu sustojo apie saldumynų stalą, kur šventė pažymėta buvo torto ugnies fontanais, bendra daina „Su gimimo diena“, o balionai su užrašu 10 metų vėjo nunešti buvo į padangę… Tegul jie į „Pelėdžiukų akademiją“ vis grįžta su užrašytais didesniais skaičiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų