Pasaulyje nėra kitokių, jį sudaro visokie – savaip panašūs ir savaip skirtingi! Tolerancijos laivas

Pasaulyje nėra kitokių, jį sudaro visokie –  savaip panašūs ir savaip skirtingi! Tolerancijos laivas

„Mes – po viena saule, viename pasauly, kaip laiveliai jūroj plaukiame kartu,“ – nusprendė mokyklos-darželio „Žiogelis“ ugdytiniai ir kartu su tėveliais bei savo draugais savanoriais-gimnazistais, tolerancijos dienai pažymėti pasistatė didelį laivą iš mažų laivelių.

Akcijos koordinatorės:

Direktorės pavaduoja ugdymui Laima KOMPARSKIENĖ,

Socialinė pedagogė Marija KAMANTAUSKIENĖ

 

Laivas plaukia, juda, keičia kryptį, kaip ir žmogus. Kiekvieno žmogaus laivas yra kitoks, jį plukdome skirtinga kryptimi. Laive, kaip ir gyvenime, susitinka skirtingi žmonės, kurie gali vienas kitam nepatikti, tarp jų gali nebūti bendrų interesų ar simpatijos, bet jie turi plaukti kartu, vienas kitą toleruoti, nes nėra kitos išeities – visi yra viename laive.

Tai, kaip žmogus vertina kitą žmogų, didžiąja dalimi priklauso nuo to, ko ir kaip jis buvo mokomas vaikystėje. Normalu, kad maži vaikai yra linkę pastebėti, kaip kitas žmogus atrodo: ar jis žemas, aukštas, ar storas, plonas, o gal kitos odos spalvos ar neįgalus. Svarbu ugdyti pakantumą kitokiam, gyventi tolerantiškai ir nežiūrint skirtumų – gyventi taikiai. Viską lemia bendravimas, o ne išvaizda.

Mūsų įstaigoje darželio ugdytiniai betarpiškai bendrauja su lavinamųjų klasių mokiniais. Jie mato gražų „Versmės“ gimnazijos savanorių, kurie jau trečius metus bendradarbiauja su mokiniais, pavyzdį. Todėl visi kartu su dideliu entuziazmu prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos laivas“. Suplukdę savo mažuosius laivelius į didijį laivą, vaikai patys padarė išvadą: kiek jų daug, kokie jie visi skirtingi, bet dabar „plaukia“ viename laive, kuris vadinasi „Žiogelis“. Jame visiems užtenka vietos, visi mylimi ir laukiami vienodai. Tik nuo kiekvieno mūsų elgesio priklauso, ar čia bus gera gyventi visiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų