Pagrindiniai turto vertinimo tipai

Pagrindiniai turto vertinimo tipai

Šiuolaikinėje rinkoje, turto vertinimas gali būti be galo įvairus. Be abejo, nemaža dalis įmonių siūlo skirtingas bei nebūtinai vienodas paslaugas. Visgi, populiariausiais variantais vis dar išlieka nekilnojamo ir kilnojamo turto, taip pat verslo ar retrospektyvinis vertinimas. Naujai su tuo susidūrusiems klientams natūraliai iškyla nemažai klausimų. Suprantama, jog norisi žinoti kuo daugiau, jog galėtumėte pasirinkti tinkamą įmonę, o taip pat ir lengviau perprasti būsimus procesus. Be abejo, daugiau informacijos nesunku rasti internetinėje erdvėje. Kita vertus, bent jau trumpai aptarsime pagrindinius turto vertinimo tipus. 

Nekilnojamo turto vertinimas

NT vertinimas – tai būstų, komercinės paskirties pastatų, sandėlių, žemės sklypų, laivų ir lėktuvų vertės nustatymas. Šio prireikia išties skirtingais atvejais, pavyzdžiui, norint gauti paskolą arba apsispręsti dėl būsimų investicijų. Tokią paslaugą suteikia nepriklausomi ekspertai. Visgi, pastarosios kaina bei kiti ypatumai skiriasi, atsižvelgiant į individualią kliento situaciją.  

Kilnojamo turto vertinimas

Kilnojamas turtas – be galo plati ir daug apimanti sąvoka. Visgi, VMI į šią klasifikaciją yra įtraukusi transporto priemones, kompiuterinę techniką, tauriųjų metalų gaminius, ūkines, pramonines, elektros prekes. Kita vertus, tai tikrai neapima visko, ką būtų galima apibūdinti kilnojamuoju turtu. Toks vertinimas yra ne mažiau aktualus nei NT, o pastarąjį taip pat atlieka nepriklausomi ekspertai.  

Verslo vertinimas

Verslo situacija keičiasi nuolat, todėl tokio tipo vertinimas yra atliekamas labai konkrečiai datai. Pastarojo neretai prireikia pačiam savininkui arba (potencialiems) investuotojams. Verslo vertinimas susideda iš nemažai etapų, o pats turtas gali būti skirstomas į materialųjį bei nematerialųjį. Pirmuoju variantu – tai patalpos, transportas, baldai, įranga ir panašiai. Antruoju – prekės ženklai, licencijos, patentai. 

Retrospektyvinis vertinimas

Tai – turto vertė konkrečiu laiku praeityje. Kuo ji skiriasi nuo įprasto vertinimo? Iš esmės, pastarojo atveju yra skaičiuojama vidutinė turto rinkos vertė. Retrospektyvinio vertinimo dažniausiai prireikia teismų procesuose arba, tarkime, norint sumažinti pečius užgriuvusią mokestinę naštą. Be abejo, pastarasis neturi galiojimo laiko, mat, kaip jau minėjome anksčiau, yra atliktas itin konkrečiai datai praeityje.  

 

Apmokėtas turinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos balsas

Europos Pulsas