Ko nežinojote apie refinansavimą?

Ko nežinojote apie refinansavimą?

Kartais taip nutinka, jog žmones, turinčius įsipareigojimų keliose kreditų bendrovėse, užklumpa finansiniai sunkumai. Kiekvienai bendrovei tenka mokėti nustatytas palūkanas, o jeigu tą vėluojate padaryti, dar prisideda ir delspinigiai ar baudos. Nepavydėtina situacija, tiesa? Tuomet tenka sukti galvą, kaip skolų grąžinimą organizuoti efektyviau. Šiai negandai įveikti šiandien siūloma puiki išeitis – turimų paskolų refinansavimas.

Paskolų refinansavimas – kas tai?

Refinansavimas Lietuvoje, galima sakyti, yra dar ganėtinai nauja paslauga. Statistika rodo, jog daugelis žmonių ryžtasi ja pasinaudoti tik tuomet, kai kredito įmonių konsultantai paaiškina šios paslaugos svarbą ir jos privalumus. Tai rodo, jog dažnam paskolų turėtojui tiesiog trūksta elementarių žinių apie refinansavimą.

Aiškinant kuo paprasčiau, refinansavimas yra turimų įsipareigojimų pakeitimas kitu įsipareigojimu sumažinant kasmėnesinių palūkanų dydį ir suteikiant lankstesnes paskolos grąžinimo sąlygas. Su tuo dažnai susiduria tiek pavieniai žmonės, tiek įmonės ėmusios paskolas verslo pradžiai arba plėtrai. Mūsų šalyje vis dažniau tai tampa gelbėjimosi ratu, kai iškyla finansinių sunkumų. Visai nesvarbu, kada ir kur buvo paimta pirma paskola. Suradus įmonę, kuri siūlo geras ir lanksčias refinansavimo sąlygas, galima pateikti prašymą apjungti turimas paskolas, t.y. jas refinansuoti jas. Ypač tai aktualu verslo pasaulyje, nes tai leidžia sumažinti finansinį krūvį ir efektyviau išvengti finansinių rizikų. Be abejonės, sumažinus įmokas valdyti verslo vykdymą ar tolesnę plėtrą tampa gerokai lengviau.

Kiti refinansavimo privalumai

Taigi, kas yra refinansavimas lyg ir išsiaiškinome. dabar šiek tiek plačiau apie eilę refinansavimo naudų:

  • Gerokai mažesnės palūkanos. Labai dažnai žmonės, prispausti finansinių sunkumų ar verslininkai norintys pradėti naują veiklą, yra priversti imti paskolą su didesnėmis palūkanomis. Tą lemia ne tik patirties stoka, bet ir tuo metu geresnės išeities nebuvimas. Tačiau, laikui bėgant, patirtis ateina ir išmokstama efektyviau valdyti savo asmeninius ar verslo finansus. Tuomet labai racionalu susidomėti refinansavimu. Apie refinansavimą galite išsamiai paiskaityti bet kurioje skolinimo ir investavimo platformoje ar tiesiog telefonu pasikalbėti su konsultantu. Neskubėkite priimti sprendimo. Pateikite paraišką ne vienoje platformoje ir išsirinkite sau tinkamiausią refinansavimo variantą, kuris lemia pigesnę paskolą dėl mažesnių refinansavimo palūkanų. Tad refinansavimas padeda sumažinti finansinius įsipareigojimus ir taip sutaupyti.

  • Lankstesnės paskolos sąlygos. Paskolų refinansavimas yra puiki išeitis, kai tampa aktualios įvairios papildomos sąlygos. Sakykim, įmokų atidėjimas, grąžinimo terminas, mažesnės įmokos, papildomas skolinimasis ir dar daug kitokių faktorių. Jei dabartiniai paskolų davėjai tokių sąlygų suteikti negali, tuomet refinansavimas kitose bendrovėse gali tapti tikru išsigelbėjimu. Juk dažnai būna labai svarbu ne laikas, per kurį reikia grąžinti paskolą, o mažesnės mėnesinės įmokos, kurios leidžia dalį lėšų išleisti kitiems būtiniems pirkiniams, naujų technologijų diegimui ir kt.

  • Galimybė apjungti ir didesnį kiekį paskolų. Nesvarbu, kiek šiuo metu esate paėmę paskolų. Jeigu refinansavimas suteikia galimybę jas apjungti ir mėnesinė įmoka tampa jums finansiškai pakeliama, tuomet refinansavimas jums tikrai reikalingas. Be to, tai labai patogu. Įsivaizduokite, vietoj to, jog kas mėnesį mokate kelias įmokas skirtingiems kreditoriams, jūs galite mokėti vieną įmoką ir gerokai mažesnę, tegul tai ir užtruks ilgesnį laiką. Šiai dienai sumažintas finansinis krūvis gali išgelbėti verslą ar šeimą, prispaustą finansinių sunkumų.

  • Galimybė išsirinkti patraukliausią variantą. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog visų siūlomų bendrovių refinansavimo pasiūlymai yra vienodi. Tai tikrai netiesa. Labai svarbu atkreipti dėmesį į detales. Ne be reikalo pabrėžiame, jog labai svarbu nesigriebti pirmo pasiūlymo. Būtina susipažinti ir su pagrindiniais šios naujos finansinės paslaugos niuansais. Atminkite, jog refinansavimą pasirinkote tam, kad palengvintumėte savo turimų paskolų naštą.

Nuo ko pradėti turimų paskolų refinansavimą?

Pirmas dalykas, ką turite padaryti – susisiekti su tomis įmonėmis, kuriose jau turite paskolą. Paaiškinkite pasikeitusią situaciją ir pabandykite susitarti dėl palankesnių sąlygų. Jeigu nepavyksta pasiekti norimų rezultatų, galite užsukti į skolinimo bendrovių palyginimo platformą ir pateikti paraišką refinansavimui. Atsakymą galite gauti ir internetu, tačiau dažniausiai konsultantai susisiekia telefonu, kad būtų galima kuo detaliau aptarti jums palankiausias sąlygas. Paprastai jau prieš pokalbį jums būna parinktas palankiausias refinansavimo būdas. Būtinai klauskite visko, kas jums kelia neaiškumų.

Jeigu vistiek reikia laiko ilgiau panagrinėti visus pasiūlymus, galite paprašyti juos atsiųsti internetu. Galėsite skirti tiek laiko, kiek tik reikia palyginti pateiktus pasiūlymus ir išsirinkti patraukliausią. Svarbiausia taisyklė – refinansavimas irgi yra įsipareigojimas, tad racionalus požiūris į savo mokumą ir finansines galimybes yra be galo svarbus.

Refinansavimo rizikos

Refinansavimo rizikos, galima sakyti, yra tokios pačios, kaip ir imant pirmą paskolą. Svarbu ne tik įmokos dydis, bet ir kiti papildomi mokesčiai: sutarties sudarymo, administravimo mokesčiai ir kt. Ne be reikalo, vis pabrėžiame – būkite atidūs. Prie rizikos sąlygų galima priskirti ir patikimo refinansavimo paskolos tiekėjo pasirinkimą. Pasidomėkite įmonės esamais klientais ir vykdomais projektais. Geriausia kad rastumėte tokį tiekėją, kuris taptų ir jūsų verslo partneriu. Tai reiškia, jog tokia įmonė turi turėti patirties jūsų srityje ir galėtų patarti, kaip geriau įgyvendinti sudarytą verslo įgyvendinimo ar plėtojimo planą.

Remiama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos balsas

Europos Pulsas