Julija Kirkilienė

Elektrėniškiai liepos 21 d. gausiai rinkosi į susitikimą su knygos „Žmogaus gyvenimo nesėkmių bei ligų priežastys ir galimybė jų išvengti“ autoriumi Jonu Markūnu. Jis Elektrėnuose buvo prieš 20 metų po pirmosios knygos išleidimo. Per dvidešimt metų išleistos šios knygos septynios laidos, kurios papildomos naujomis istorijomis iš autoriaus tyrimų praktikos, apibendrinimais. Kaip rašoma knygos pristatyme, skirtingai nuo kitų biodiagnostikų, J. Markūnas savo praktiniais tyrimais ir logine analize nustatė, kad žmogus – fizinio ir dvasinio kūnų vienovė. Jis nesureikšmina nei čakrų, nei auros, nei mentalinio, astralinio kūnų, jis teigia, kad tai sudėtinės dvasinio ir fizinio kūno dalys, būtina į jas žiūrėti ne kaip į atskiras dalis, o kaip į vientisą sistemą.
Autorius, nustatydamas negalios priežastis ir paaiškindamas pasekmes, padeda žmogui suvokti ir susigrąžinti sveikatą ir harmoningus santykius su aplinka. Tiesa, pats 77 metų knygų autorius taip pat neišvengė sveikatos problemų, bet jis žino ligos priežastis ir apie tai nevengia dalintis informacija. Spausdiname trumpą ištrauką iš knygos, o norintiems savo gyvenimą tobulinti skaitytojams rekomenduojame knygą įsigyti.
Visatos ir žmogaus vienovė
Žmogus – Visatos dalelyte. Jis skleidžia šviesą ir nori suvokti save bei jį supantį pasaulį. Tik pažinus ir suvokus save patį, žmogus gali atsigręžti ir kitaip pažvelgti ne tik į save, bet ir į Visatą, toliau gilintis bei ieškoti dėsningumo ir žmogaus priklausomybės nuo aplinkos. Visatoje, kaip ir valstybėje: Visatos dėsnių nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės už jų pažeidimus ir nesumažina pasekmių. Nežinoti šių dėsnių reiškia gyventi aklai ir eiti į nežinomybę, kurioje apstu kliūčių ir prarajų. Tik žinodamas šiuos dėsningumus ir jų laikydamasis žmogus gali išvengti ligų, nesėkmių ir blogo likimo sau bei būsimoms kartoms. Gyvybės egzistencijos dėsniai – tai objektyviai veikiantys biologiniai dėsniai, kurie kiekvieną akimirką valdo ląstelių audinius, organizmo sistemų funkcijas, o kartu ir sveikatą, galimybes bei visus žmogaus sielos ir kūno rezervus.
Visatoje egzistuojantys dėsniai yra pastovūs, griežti ir visiems privalomi. Juose nėra išimčių nei turčiams, nei įžymybėms, nei visuomenėje didžiai gerbiamiems žmonėms. Visatos dėsnius būtina ne tik žinoti, bet ir jų laikytis.
Žmogus yra mąstanti būtybė. Šviesios ir išmintingos mintys lemia jo gerą sveikatą ir likimą, o blogosios sužlugdo laimingą ir nerūpestingą gyvenimą. Žmogus niekada nepaklausia savęs: kodėl ši mintis atėjo man į galvą? Ką ji nori man pasakyti? Viskas turi savo reikšmę ir prasmę, nes be priežasties nėra jokios pasekmės. Pasaulyje atsitiktinumai neegzistuoja, egzistuoja Visatos dėsniai, priežastys ir pasekmės.
Žmogus žino materialaus Žemės traukos dėsnio ignoravimo pasekmes, todėl, gyvendamas daugiaaukščio namo viršutiniuose aukštuose, nešokinėja per langą ar balkoną žemyn, o lipa laiptais, nes puikiai suvokia, kuo baigsis tokie bandymai. O nesilaikydamas Žmonijos Dvasios ir Žmogaus sielos raidos dėsnių, žmogus kenkia sau ir savo palikuonims, Visatai.