Ką daryti sudužus telefono ekranui?

Kiekvieną dieną džiaugiatės savo išmaniuoju telefonu. Vieną akimirką jis dar jūsų rankose, o kitą – jau nukritęs ant žemės, pažįstama situacija? Visų šiuolaikinių telefonų ekranai, be jokios abejonės, yra pačios trapiausios šių įrenginių dalys. Būtent todėl visai nenuostabu, kad taisyklose populiariausia paslauga yra telefono arba planšetinio kompiuterio ekrano keitimas.

Daugelyje įrenginių ekranas yra ir brangiausia prietaiso dalis, todėl net ne visais atvejais apsimoka jį keisti. Telefonų taisyklose, pavyzdžiui, https://phonefix.lt/telefono-ekrano-keitimas/, jus gali profesionaliai pakonsultuoti ir ne tik patarti visais ekranų keitimo klausimais, bet ir tuoj pat suremontuoti jūsų sugedusį įrenginį.

Norint pakeisti dužusį ekraną, reikia turėti atitinkamos darbo patirties, reikiamas atsargines detales bei įrankius. Priklausomai nuo telefono modelio, detalių kartais gali tekti palaukti. Taip pat, jeigu norite sutaupyti, naują ekraną galite įsigyti ir patys ir tik tada nunešti jį į taisyklą remontui. Vis dėlto, norint sutaupyti laiko, verčiau jau iš karto kreiptis į profesionalus.

Kartais telefono ekrano keitimas kainuoja visai nebrangiai. Viskas priklauso nuo skilimo masto. Kai kuriais atvejais būna pažeistas tik apsauginis stikliukas ir pačio ekrano pagrindinės ir svarbiausios dalys lieka nepažeistos. Tam, kad būtų galima suprasti pačia problemą, reikia šiek tiek žinių, iš kokių dalių susideda telefono ekranas.

LCD ekrano struktūra

Išorinėje dalyje yra liečiamasis stiklas. Jis tarsi tarpininkas tarp jūsų pirštų ir likusio LCD ekrano skydelio. Po juo yra jutiklinis sluoksnis. Paskutinis sluoksnis yra rėmelis, skirtas laikyti visam skydeliui. Skilus ekranui galimi trys gedimo scenarijai: priekinio, liečiamo stiklo, kontaktinio paviršiaus arba LCD ekrano pažeidimas. Pačiame ekrane yra du laidai, kurie atsakingi už ekrano prijungimą prie įrenginio ir informacijos perdavimą.

Ar galima pakeisti tik vieną ekrano dalį?

Aiškaus atsakymo nėra, nes tai labai individualu ir priklauso nuo konkretaus telefono modelio. Kartais daug paprasčiau ir pigiau yra tiesiog pakeisti visą ekraną pilnai, nes bandant atskirti kai kurias sveikas dalis, galimi nereikalingi pažeidimai.

Kaip žinoti, kuri ekrano dalis suskilo?

Tai labai paprasta suprasti iš pačio naudojimosi telefonu:

  •         kai pažeistas tik priekinis stikliukas, prietaisu naudotis galima ir jis reaguoja į prisilietimus, tiesiog pats ekranas atrodo neestetiškai. Šiuo atveju pakanka tik pakeisti išorinį stiklą;
  •         jeigu pažeistas liečiamasis sluoksnis, tai pats ekranas veiks, bet jau nebereaguos į paspaudimus. Šiuo atveju dar galima bandyti pakeisti tik vieną pažeistą dalį, bet jau nerekomenduojama;
  •         pats sunkiausias pažeidimas – tai pačio LCD skydelio gedimas. Toks ekranas dažniausiai visiškai nustoja veikti arba ant jo atsiranda įvairių linijų, dėmių, kurios primena išsiliejusio rašalo vaizdą. Šiuo atveju be jokių kalbų reikia keisti visą ekraną pilnai, jeigu norite toliau naudotis telefonu.

Apmokėtas turinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos balsas

Europos Pulsas