Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) prieškalėdiniu laikotarpiu švenčia savo gimtadienį. Šiais metais POLA švenčia savo 10 metų jubiliejų, todėl į Operos ir baleto teatrą sukvietė gausią bendruomenę, kuriuos sieja liga, pavadinta vėžiu. O liga susaistyti yra ne tik patys sergantieji, bet daugybė žmonių, padedančių šią ligą jei ne įveikti, tai nors palengvinti. Tai medikai, sergančiųjų artimieji ir geradariai, materialiai ir moraliai remiantys POLA, kurie paramą išdalina POLA kortelės turėtojams. Su kortele sergantieji turi galimybę pigiau įsigyti vaistų, papildų, reikalingų higienos prekių, lankytis įvairiuose renginiuose, o bene pati didžiausia parama – pigesnis pravažiavimas transportu. Onkologiniams ligoniams dažnai tenka važinėti, atlikti įvairias dienos procedūras, pasidaryti tyrimus, nuvažiuoti į reabilitacijos įstaigas ir kt. Niekas nesiginčija, kad geriausi vaistai yra geros emocijos. Tų emocijų gruodžio 19 d. apsčiai jie pasisėmė Operos ir baleto teatre.
Elektrėnuose onkologinius ligonis ir jų artimuosius jungia draugija „Mes esame“, kuriai vadovauja nepailstančioji Ona Kulbokienė. Elektrėniškiams renginiui Operos ir baleto teatre parūpino beveik 30 bilietų ir įkalbėjo savivaldybės vadovus parūpinti transportą. Tokio aplinkinių gerumo pripildytomis širdimis „Mes esame“ nariai visą pusdienį praleido Vilniuje. Prieš operetę, kurią jubiliejaus proga POLA padovanojo onkologinių ligonių bendruomenei, vyko gražus minėjimas ir padėkos geradariams.
Pradėdama šventinį vakarą, POLA direktorė Neringa Čiakienė pažymėjo, kad „POLA kortelė, prasidėjusi nuo nemokamų kvietimų į kultūros renginius ir nuolaidų su sveikata susijusioms prekėms ir paslaugoms, šiuo metu, visų pirma, yra buvimo POLA bendruomenės nariu ženklas, padeda nesijausti vieniems onkologinės ligos kelyje, leidžia atrasti atsakymus į rūpimus klausimus, o taip pat sumažina finansinę naštą. Kartu tai yra puikus pavyzdys, kaip nevyriausybiniame sektoriuje gimusi ir išplėtota iniciatyva suteikia pagrindą atsiskleisti verslo įmonių geranoriškumui, kultūros įstaigų atvirumui, gydytojų, teisininkų, kitų specialistų ekspertinių įžvalgų perdavimui, stiprina bendradarbiavimą tarp pacientų ir jiems svarbius sprendimus priimančių asmenų bei institucijų.
Renginio vedėjas aktorius Raimondas Paškevičius padėkojo visiems susirinkusiems: galingai gerumo jėgai – visiems, kuriuos jau dešimt metų jungia bendrystė su POLA. Šventėje dalyvavo europinių pacientų organizacijų vadovai, onkologinius pacientus gydančių įstaigų vadovai, gydytojai, slaugytojai, kiti sveikatos priežiūros įstaigose dirbantieji, dvasininkai, žiniasklaidos atstovai, POLA kortelės verslo ir kultūros partneriai, rėmėjai, POLA seminarų lektoriai, savanoriai, esami ir buvę POLA valdybų pirmininkai, nariai, POLA draugijų vadovai ir nariai iš visos Lietuvos. Tylos minute buvo pagerbti Amžinybėn iškeliavusieji POLA bendruomenės nariai bei dėl jos narių gerovės dirbusieji.
Renginyje negalėjusi dalyvauti POLA prezidentė Virginija Šetkienė sveikinimą atsiuntė raštu: „…visi čia susirinkusieji nesame tik dalyviai, esame bendruomenė, kurią vienija bendras tikslas – kova su vėžiu. Būtent šis tikslas yra mūsų įsipareigojimas plėsti paramos, vilties ir įgalinimo tinklą. Kartu mes keičiame daugybės žmonių gyvenimus, įrodydami, kad net ir užklupus ligai, žmogus nugali.“
Vakaro metu paskelbtos šešios nominacijos, kurioms išrinkti buvo pasitelkta POLA bendruomenė, surengiant apklausą internetu. Išrinktieji apdovanoti buvo specialiai pagamintomis statulėlėmis. Po oficialios dalies renginį vainikavo svečiams įteikta POLA dovana – operetė „Sarsuela“, kuri savo žaismingu lengvumu nešė žinią apie brangiausią, ką turime – gyvenimą, kurį turime branginti. POLA nariai nuoširdžiai dėkoja Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui už bendradarbiavimą rengiant šventę.
Julija Kirkilienė
Nuotraukoje: Elektrėnuose onkologinius ligonius ir jų artimuosius jungia draugija „Mes esame“, kuriai vadovauja nepailstančioji Onutė Kulbokienė (kairėje)