Eikime. Nesustokime. Kad ir lazdele pasiramsčiuodami. Gražūs, orūs, žilagalviai. Pagal galimybes ir toliau savanoriškai darykime naudingus savo bendruomenei, daugiabučių bendrijai darbus. Padėkime tiems, kuriems reikia mūsų gerumo ir atjautos. Tapkime užuojauta nuo šaltų gyvenimo vėjų. Be atlygio, be padėkų ir pagyrimų.
Ona MALERAVIČIENĖ
Kareivišku terminu tariant, dar yra parako mūsų parakinėje, turime daug savo idėjų neįgyvendintų: surengti savo darbų darbelių parodas, išauginti naują rūšį vaismedžių ar orchidėjų, nupinti lauko baldų iš žilvičio vytelių. Ar maža ką kiekvienas iš mūsų dar gali nuveikti?
Juk veikiame, nesėdime rankų sudėję. Gaila, kad mūsų gretos pamažu retėja.
Dar pagyvenkime, pasidžiaukime, kad savo miesto jubiliejaus sulaukėme. Tai kas, kad nueiname nuo aktyvaus gyvenimo scenos. Juk mes visi jau atidavėme duoklę gyvenimui: statėme elektrinę, grindėme gatves, sodinome medžius ir gėlynus. Mokėme vaikus ir suaugusius, gydėme, saugojome žmonių ramų miegą. Dirbome, kas skubėjome į pamainą elektrinėje ar ligoninėje, į pamokas mokykloje. Gražūs mūsų darbo vaisiai, kultūrinio gyvenimo, sporto laimėjimai.
Mes ir gerą žodį pasėjome. Jis sudygs po mūsų čia gyvensiančių širdyse. Išaugo Elektrėnuose jau kelios jaunų žmonių kartos. Daugelis iš jų supranta, kad aukotis dėl Tėvynės, dėl naujo gyvenimo verta.
Jei lūpos stipriai sučiauptos, kai reikia šaukti balsu, tai kam mums lūpos duotos?
Jei nudelbiame akis nuo išmaldos prašančiojo, tai mums jos duotos?
Jei nepaglostome našlaičio galvelės, nepadedame nelaimėje kaimynui, tai kam mums rankos duotos? Kas žino?
Faktai iš Europos savanorystės manifesto
2011 metai Europos Sąjungos Tarybos sprendimu paskelbti savanorystės metais, tokiu būdu siekiant skatinti valstybių narių piliečius aktyviau įsitraukti į visuomeninę veiklą. Savanoriška veikla yra viena iš demokratinės valstybės pamato dalių, galimybė piliečiams realizuoti save ne tik profesinėje bet ir asmeninėje erdvėje.
Savanorystė, kaip veikla, gali egzistuoti daugybe formų, tačiau jas vienija keli esminiai bendri bruožai:
•Pirmausia – savanoriška veiklas yra vykdoma laisva valia, pasirinkimu ir motyvacija;
• Ši veikla nesiekia finansinio pelno, kitaip tariant, yra neatlygintina;
• Vykdoma aplinkoje, kuri pasižymi organizuotumu;
• Siekiama padėti kietiems, o ne sau pačiam – akcentuojamos bendrosios visuomenės vertybės. Milijonai Europos piliečių aktyviai dalyvauja įvairiose savanoriškose veiklose. Puoselėkime savanorystės idėjas ir mes!