Apie pagalbą ukrainiečiams

Apie  pagalbą ukrainiečiams

Gabrielė Orševskytė
VU komunikacijos fakulteto
studentė, praktikantė

Šiuo metu, pagal Statistikos departamento duomenis, Elektrėnų savivaldybėje gyvena 500 ukrainiečių. Jie apgyvendinami Pastrėvyje, buvusiose mokyklos patalpose, ir buvusiuose Beižionių vaikų globos namuose bei buvusioje mokykloje. Šios vietos jau beveik pripildytos, likę tik keli laisvi kambariai.

Trakų Rotary klubo savanoriai Beižionių vaikų globos namuose

Pasak Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus Gedimino Ratkevičiaus, mokyklose vietų tiek vietiniams, tiek ukrainiečių vaikams pakanka, o Elektrėnų miesto darželiuose vietų nuo rugsėjo 1 dienos tikriausiai trūks, bet tikslios­ informacijos nėra, nes vaikai dar registruojami, duomenys renkami ir apdorojami.
Elektrėnų savivaldybėje veikia paramos Ukrainai štabas. Štabe dirba asmenys, atsakingi už pačias svarbiausias išgyvenimui sritis: apgyvendinimą, sveikatos priežiūrą, socialinę paramą, įdarbinimą, maisto paketų ir kitų reikmenų išdavimą, savanorių veiklos koordinavimą. „Jeigu yra reikalinga skubioji pagalba, aišku, jog ukrainiečiai yra priimami be eilių, bet jeigu tai nėra skubioji pagalba, tai kaip ir mūsų pacientams, kartais reikia luktelti. Kai ukrainiečiai atvažiuoja į mūsų šalį, tai paslaugas gauna lygiai taip pat, kaip ir mūsų šalies gyventojai. Pagrindinis nesklandumas yra tas, jog pas mus norint pakliūti pas gydytoją specialistą, turi būti šeimos gydytojo siuntimas, pas juos šalyje to nėra, tai jie tiesiogiai kreipiasi į tą specialistą be siuntimo, bet apskritai, viskas vyksta sklandžiai“, – komentuoja pabėgėlių gydymo koordinatorė Virginija Liepinytė-Medeikė.
Šiuo metu mūsų šalies gydymo įstaigose sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos 51 kovotojui iš Ukrainos, Abromiškių rea­bilitacijos ligoninėje gydoma 10 ukrainiečių. Pirmasis kovotojas rea­bilitacijai į Lietuvą atvežtas dar liepos pradžioje, likusieji – per pastarąsias dvi paras. Atvykusieji pacientai yra po įvairiausių sužeidimų karo metu: galvos smegenų sužalojimai, šovinės žaizdos, stuburo pažeidimai bei įvairios traumos, patirtos sprogimų metu, praneša SAM pranešime spaudai.
Gyventojų teikiama parama kiek sumažėjo, tačiau ukrainiečiams toliau padeda organizacijos „Raudonasis Kryžius“ Elektrėnų skyrius, aktyviai dirba asociacija „Ištiesk gerumo ranką“. „Pačioje pradžioje viskas vyko tokiu principu: mums praneša gyventojai, kuo galėtų padėti, ar daiktais, ar paslauga, pavėžėjimu, o mes jau ieškojome, kam to reikia. Labai stipriai prisidėjo Trakų Rotary klubas, kuris labiau orientavosi į paramą vaikams. Pirko planšetinius ir nešiojamuosius kompiuterius. Tie, kuriems reikėjo, visi gavo“, – dalinasi gyventojų teikiamos paramos koordinatorė Vaida Davidavičienė.
Nemažai Lietuvos žmonių daug prisidėjo remdami ir teikdami pagalbą Ukrainos žmonėms. Tokį geradarį turime ir Elektrėnuose. „Prasidėjus pirmajai bangai, tik prasidėjus karui, sukūriau fondą ir mes nupirkome apie kelis šimtus kilogramų maisto, medikamentų, higienos paketų, to, ko reikėjo, ir visa tai buvo išvežta į Ukrainą. Tačiau įvyko nesusipratimų ir nesklandumų, maistas buvo iškraunamas bet kur, viskas išmėtyta, tai mes nusprendėme į Ukrainą nebevežti, bet padėti pabėgėliams, kurie yra pas mus. Tuomet kartu su V. Davidavičiene susitarėme, jog ji suformuotų poreikį, ko žmonėms reikia ir trūksta, o mes važiuojam ir perkam. Tarp tų pirkinių yra patalynė, higienos reikmenys, rankšluosčiai, apatinis trikotažas, kojinės, paspirtukai. Šiuo metu poreikis yra aprimęs, greičiausiai susiję su tuo, kad dauguma ukrainiečių išvyko“, – mintimis pasidalino ukrainiečiams padedantis savanoris Kęstutis Barišauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos balsas

Europos Pulsas