„Sodros“ išmoka mirus pensininkui

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 10
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Pirmadienis, 06 vasario 2012 Atnaujinta: Trečiadienis, 05 rugsėjo 2012

Mirus valstybinio socialinio draudimo pensijos gavėjui, pensija išmokama jį laidojusiems asmenims už mirties mėnesį, jeigu ji nebuvo išmokėta, ir dar paskirtos pensijos dydžio už vieną mėnesį. Kai pensija mokama už praėjusį mėnesį ir miręs asmuo iki mirties dienos šios pensijos nebuvo gavęs, mirusį pensininką laidojusiems asmenims taip pat išmokama jo iki mirties dienos negauta pensija už praėjusį mėnesį. Pensininkui apskaičiuotos kitos pensijų sumos, kurios jam priklausė ir kurių jis dėl mirties negavo, išmokamos mirusio pensininko įpėdiniams (pagal įstatymą ar pagal testamentą), kuriems paveldėjimo tvarka pereina mirusio asmens turtas, pateikusiems paveldėjimo teisės liudijimą, arba (ir) mirusį pensininką pergyvenusiam sutuoktiniui, pateikusiam nuosavybės teisės į sutuoktinių bendro turto dalį liudijimą.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus Trakų skyriaus informacija

 

Dėl išmokos mirus pensininkui reikia  kreiptis į „Sodros“ teritorinį skyrių pagal mirusiojo gyvenamąją vietą (nesant tokiai galimybei galima kreiptis į bet kurį teritorinį skyrių). Laidojusiems asmenims pensija išmokama pateikus mirties liudijimo originalą.

Yra du būdai gauti mirusiojo pensiją: į sąskaitą bet kurioje kredito įstaigoje (banke) arba grynaisiais pinigais bankų skyriuose.

Į sąskaitas kredito įstaigose (bankuose) išmokos mirus pensininkui pervedamos kasdien, todėl dažniausiai gyventojai savo sąskaitose pinigus turi jau kitą dieną po prašymo pateikimo. Grynaisiais pinigais šios išmokos gali būti išmokamos tais atvejais, jei asmuo neturi sąskaitos kredito įstaigoje. Grynaisiais pinigais išmokos išmokamos tik DNB banko skyriuose.

Kai dėl mirusiojo pensijos į „Sodrą“ kreipiasi laidojimo paslaugų įmonės ir jų atstovai, pensijos gali būti pervedamos tik į įmonės sąskaitą kredito įstaigoje.

Be to,  atkreipiame dėmesį į tai, kad  „Sodros“ mokamų pensijų už mirusįjį pensininką nereikėtų painioti su  savivaldybių išmokamomis laidojimo pašalpomis, kurios išmokamos ne vėliau kaip per 24 valandas po kreipimosi skirti tokią pašalpą.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.