Trakų rajono apylinkės teisme daugėja baudžiamųjų bylų, išnagrinėjamų pagreitinto proceso tvarka

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 21 spalio 2011

Per šių metų pirmus tris ketvirčius Trakų rajono apylinkės teisme 26 baudžiamosios bylos buvo išnagrinėtos pagreitinto proceso tvarka. Tai yra, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėta jau 7 procentai visų teisme išnagrinėtų baudžiamųjų bylų. Per visus praėjusius 2010 metus pagreitinto proceso tvarka buvo išnagrinėtos 25 baudžiamosios bylos, tai sudaro tik 5 procentus visų teisme išnagrinėtų baudžiamųjų bylų. Atitinkamai 19 bylų, arba 5 procentai visų baudžiamųjų bylų pagreitinto proceso tvarka išnagrinėta buvo ir per visus 2009 metus. Taigi, Trakų rajono apylinkės teisme akivaizdžiai pastebimas baudžiamųjų bylų, nagrinėjamų pagreitinto proceso tvarka, skaičiaus augimas.

Trakų rajono apylinkės teismo  inf.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso XXXI skyriuje yra numatyta galimybė baudžiamąsias bylas nagrinėti supaprastinto proceso tvarka. Viena iš galimų tokio supaprastinto proceso formų- pagreitintas procesas. Pagreitinto proceso tvarka baudžiamosios bylos apylinkės teisme gali būti nagrinėjamos kai nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės yra aiškios, ir kai prokuroras ne vėliau kaip per dešimt dienų nuo veikos padarymo dienos kreipiasi į teismą su pareiškimu dėl bylos nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka. Prokuroras kartu su ikiteisminio tyrimo įstaiga užtikrina kaltinamojo, visų reikalingų liudytojų ir kitų proceso dalyvių atvykimą į teismo posėdį, byla nagrinėjama būtinai dalyvaujant kaltinamojo gynėjui. Kadangi bylą nagrinėjant dalyvauja visi proceso dalyviai, paprastai bylos nagrinėjimui pakanka vienintelio teismo posėdžio, o kaltinamojo gynėjas užtikrina maksimalią ginamo kaltinamojo teisių apsaugą.

Taigi, sklandus ir operatyvus ikiteisminio tyrimo institucijų ir prokuratūros darbas leidžia teismui įgyvendinti įstatymuose numatytą galimybę bylą nagrinėti pagreitinto proceso tvarka ir užtikrinti ne tik greitą ir maksimaliai teisingą teismo procesą bet taip pat ir įgyvendinti teisingumą per įmanomai trumpiausią laiką.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.