Paminėjome 135-ąsias M. K. Čiurlionio gimimo metines

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 17 gruodžio 2010
DSC_1057sdfgdhyftdhdtŠių metų gruodžio 9 dieną organizuotas koncertas, paroda bei renginys, skirtas žymiojo lietuvių kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 135-osioms gimimo metinėms paminėti.
Tai jau  IV renginys apie profesionalius Lietuvos kompozitorius ir dailininkus, organizuojamas Vievio meno mokykloje.
Parodoje eksponuotos M. K. Čiurlionio paveikslų kopijos ir improvizaciniai piešiniai, portretai, kuriuos nupiešė Vievio meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai. Jaunieji dailininkai, paruošti mokytojos Dainos Daubarienės, kalbėjo apie šio menininko tapybą, grafiką, literatūrinę kūrybą ir menų  integraciją. Fortepijono ir fleitos klasių mokiniai grojo kompozitoriaus miniatiūras. Mokytoja Gražina Petrauskaitė pasakojo apie talentingojo mūsų tautos kūrėjo vaikystės aplinką gimtuosiuose  Druskininkuose, mokymąsi ir studijas Plungėje, Varšuvoje ir Leipcige, įtakas ir įspūdžius, formavusius unikalią kūrėjo asmenybę. Remdamasi profesoriaus Vytauto Landsbergio  knyga  „Visas Čiurlionis“, mokytoja renginio klausytojams pristatė M. K. Čiurlionio mokinių ir draugų atsiminimus apie jo pedagoginę, koncertinę, kūrybinę veiklą. Plačiau aptarta gausi kompozitoriaus fortepijoninė kūryba, iškiliausi visuomeninės veiklos bei gražiausi  nuostabios asmenybės bruožai.
Parodą ir koncertą organizavę bei mokinius parengę Vievio meno mokyklos mokytojai dėkoja Vievio gimnazijos direktoriui Gintarui Dobilaičiui už suteiktas sąlygas renginį pravesti gimnazijos salėje. Džiugu, kad ir Vievio bendruomenėje pažymėtos M. K. Čiurlionio – vieno iškiliausių Lietuvos menininkų – gimimo metinės.

Gražina Petrauskaitė,
Vievio meno mokyklos vyr. koncertmeisterė
Augenio Kaspučio
nuotraukos
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.