Kaip žebertoniškiai adventą pradėjo

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 03 gruodžio 2010
100_9111dghdsnfsgsŽebertonių kaimo bendruomenė ramybės laikotarpį pradėjo labai krikščioniškai.

Bendruomenės pirmininkė Rasuolė Mistrulli parašė projektą ,,Kultūros rėmimo programai“, gavo finansavimą ir už gautas lėšas Žebertonių kaimo gyventojai jau antrą kartą vyko į kelionę. Pirmą kartą bendruomenės nariai aplankė Merkinės piramidę.  
Nors orai sekmadienį ir atšalo, žebertoniškiai neišsigando ir į sutartą kelionės vietą susirinko gausiai. Vykti kartu su bendruomene buvo pakviestas ir kunigas Marius Talutis, kuris buvo puikus gidas: supažindino su kelionės maršrutu, papasakojo įdomių faktų apie lankytas vietas. Pirmasis kelionės taškas buvo kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškė. Vos tik atvykus mus pasitiko ir į savo būstinę priėmė ten apsistojusi vienuolė. Ji papasakojo, kokia veikla vyksta V. Sladkevičiaus žemėse pastatytuose sakraliniuose statiniuose. Apžiūrėję muziejų, kardinolo buvusius daiktus, nuotraukas, visi nuskubėjome į koplytėlę, kur kunigas Marius Talutis aukojo šv. Mišias už Žebertonių bendruomenę.
Pasimeldę kelionę tęsėme toliau. Kita vieta, įtraukta į kelionės maršrutą, buvo Paparčių vienuolynas. Nuvykę ten vakarinėse pamaldose bendruomenė meldėsi kartu su vienuolėmis. Kun. M. Talutis papasakojo apie  vienuolių gyvenimą, veiklą. Dauguma žebertoniečių vienuolyne lankėsi pirmą kartą, tad atsiskyrėlių gyvenimas ir jų malda paliko gilų įspūdį, buvo apie ką diskutuoti grįžtant į namus.

Greta Kamandulytė
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.