Suaugusiųjų mokymo(si) pagrindai bibliotekų darbuotojams

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 26 lapkričio 2010
„Tai, ką mes patys sau atrandame, išlieka su mumis ir turi mums prasmę.“
J. Dewey


DSC02299dgdytfyserPagal projektą „Bibliotekos pažangai“, kuriam lėšas skiria Bilo ir Melindos Geitsų fondas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir savivaldybė organizavo 18 akademinių valandų mokymus „Suaugusiųjų mokymo pagrindai bibliotekų darbuotojams“, kuriuose lapkričio 15 – 18 d. mokėsi Elektrėnų SVB filialų bibliotekininkės.
O korporacija ,,Microsoft“ dovanojo bibliotekoms programinę įrangą.
Jau pirma mokymų diena mums pažadėjo atradimų: neįprastai paruošta užsiėmimo aplinka, daug priemonių, lektorė Asta savo bendravimu jau seminaro pradžioje sukūrė harmoningą, be baimės atmosferą, tiesiog užbūrė darbui.
Andragogika – pedagogikos sritis, tirianti suaugusiųjų žmonių lavinimo ir lavinimosi problemas, suaugusiųjų žmonių pedagogika (Tarptautinių  žodžių žodynas, 46 psl.). Ši sąvoka kai kurioms iš mūsų buvo dar nežinoma. Sužinojome, kad andragogika nuo pedagogikos skiriasi mokymo(si) elementais: poreikiu žinoti, besimokančiojo savarankiškumu, praktine patirtimi, pasirengimu mokytis, orientacija, mokymosi motyvacija. Susipažinome su suaugusiojo mokytojo (andragogo) ir suaugusiojo mokinio portretais, aptarėme suaugystės kriterijus, amžiaus raidos periodus, protinių savybių kaitą, mokymosi stilius. Nagrinėjome suaugusiųjų bendravimą auditorijose, giliau susipažinome su probleminėmis auditorijomis, probleminėmis situacijomis ir priežastimis, jų sprendimo būdais.
Lektorė Laimutė mus supažindino su mokymo(si) programų rengimu: jų principais, poreikių analize, mokymo(si) metodais, darbo organizavimo formomis, turiniu, tikslais, laiko paskirstymu temos dėstymui.
Įgytas žinias apibendrinome praktiniu seminaru, kuris buvo nufilmuotas, todėl kiekviena iš mūsų galėjome pažiūrėti ne tik į koleges, bet ir pačios į save, ką turime dar tobulinti.
Žmogus mokosi visą gyvenimą, todėl laukiame Jūsų, mielieji bibliotekų lankytojai, kad kartu atrastume naujas žinias, kurios liks su mumis, suteikdamos mums naują prasmę.

Ona ŽILIONIENĖ,
Elektrėnų sav. viešosios bibliotekos Beižionių filialo vedėja
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.