Kovo mėnesį Elektrėnų „Versmės“ gimnazija toliau įgyvendino veiklas pagal Tūkstantmečio mokyklų (TŪM) programos 61 veiklą „Ilgalaikio gamtos mokslų projekto įgyvendinimas“.
Kovo 6 d. gimnazijoje lankėsi partneriai iš AB „Ignitis grupė“. Jų atstovė Nadežda Kulik vedė mokiniams labai įdomią veiklą „Vėjo jėgainių konstravimas“ pagal „Ignitis grupės“ vykdomą programą „EnergySmartStart“. Užsiėmimo metu buvo pristatyta ne tik „Ignitis grupės“ veikla bei energetiko profesija, bet mokiniai buvo supažindinti ir su atsinaujinančios energetikos šaltiniais ir jų nauda sprendžiant ekologines problemas. Mokiniai konstravo savo vėjo jėgaines, tyrė jų efektyvumą ir sužinojo daug naudingos informacijos apie „žaliosios“ elektros energijos gamybą.
Kovo 12 d. mokiniai vyko į Lietuvos geologijos tarnybos Žemės gelmių informacijos centrą, esantį Vievyje. Ekskursiją vedė centro specialistė Audra Marciukaitienė, kuri mokinius supažindino ne tik su lauke esančiais rieduliais, kurie, pasirodo, atkeliavę pas mus iš Skandinavijos, bet ir su saugykla bei atnaujinta ekspozicine sale. Mokiniai galėjo savo rankomis paliesti mineralus ir iškasenas, išgautus Lietuvoje iš gilių žemės sluoksnių. Ekskursijos vadovė mokinius supažindino su saugyklos istorija, pasakojo apie požeminių sluoksnių savybes ir sudėtį. Ekspozicijos salėje mokiniai turėjo progą pamatyti skirtingų periodų iškasenas ir lietuviško mamuto griaučių dalis. Aplankyta ir Juozo Dalinkevičiaus memorialinė ekspozicija. Mokinius labiausiai sužavėjo įvairių mineralų kolekcija ir paleontologinė ekspozicija.
Kovo 17 d. mokiniai turėjo neįprastą integruotą pamoką „Inžinerinė terminologija“, kurios metu susipažino su įvairiausiomis inžinerinėmis profesijomis ir jų svarba, su tiksliųjų dalykų svarba renkantis inžinerines profesijas. Anglų kalbos mokytojos Marija Mackevičiūtė ir Roma Važgėlienė mokiniams pristatė svarbiausius dalykinius terminus anglų kalba, kurie labai plačiai naudojami inžinerinėje literatūroje, diskutavo apie skirtingas inžinerijos kryptis ir specialistų poreikį. Pamokos metu mokiniai bandė jėgas spėliodami įvairius terminus anglų kalba mokytojos Marijos paruoštų metodų metu. Mokiniams labai patiko ši pamoka, jie išreiškė norą turėti daugiau tokių integruotų pamokų.
Kovo 20 d. mokiniai pristatė projektą Žemės dienai paminėti. Beveik du mėnesius TŪM grupės mokiniai kartu su bendraminčiais iš kitų klasių ruošė pristatymą ir informacinį stendą apie atliekų rūšiavimą ir plastiko perdirbimą. Simboliškai projektas ir buvo pavadintas „Plastikinio butelio kelionė“.
Taigi, kovo mėnesį buvo gausu įvairių veiklų ne tik gimnazijos viduje, bet ir išvykose. Pagilinome žinias apie Lietuvos geologiją, ekologines problemas ir galimus jų sprendimo būdus, sužinojome daug naujų ir naudingų dalykų renkantis profesijas. Džiaugiamės galėdami dalyvauti įvairiose veiklose, kurios ne tik pagilina ir papildo mokinių žinias, bet suteikia galimybę mokytis kitaip.
Žana Kaminskienė,
TŪM STEAM koordinatorė