Svarbu turėti idėją ir nebijoti veikti

Svarbu turėti idėją ir nebijoti veikti

Kartu su pasibaigusiais 2021 metais, pasibaigė ir projekto „Pats sau BOSAS“ veiklos.
Projektą vainikavo du išvykstamieji renginiai į besiribojančių VVG teritorijose veikiančias įmones ir amatų vietas, pažintys ir diskusijos su jų steigėjais. Išvykos organizuotos į Elektrėnų savivaldybės kaimiškas vietoves ir Trakų rajoną, kad projekto dalyviai turėtų galimybę realiai įvertinti savo verslo/amato idėjos tikslingumą, paklausą, vietovės tinkamumą, patalpų dydžio poreikį, infrastruktūros svarbą, realizacijos galimybes bei kt.
Lapkričio 14 dieną įvyko pirmasis išvykstamasis renginys Elektrė­nų savivaldybės teritorijoje. Projekto „Pats sau BOSAS“ dalyviai ir jų šeimų nariai dalyvavo nuo ryto iki vakaro besitęsusiose veiklose bei susipažino su trijų skirtingų verslų atstovais. Pirmoji pažintis su „VIRVE line“ prekinio ženklo įkūrėja, iš Pastrėvio kaimo kilusia Jurga Gaubaite, kuri dalinosi ne tik kelio iki prekinio ženklo patirtimi, bet ir pasakojo, kaip atskirti kokybiškai nunertus namų aksesuarus, kaip vykdo viešinimą ir organizuoja pardavimus. Jurga prisipažino, kad 2021 metų pabaiga jai pažėrė dovanų – ją pastebėjo ir įvertino „Lietuvos kūrėjų“ bendruomenė.

This slideshow requires JavaScript.

COVID-19 apribojimai neiš­gąs­dino Vievyje šeimos verslą pradė­usios Ivetos Bliujūtės, kuri pasinaudojo ES parama ir įkūrė „TaiVeta“ šeimos konditerinę. Nuostabu matyti konditerinės veikloje besidarbuo­jančius trijų kartų atstovus, kuriems šakočių ir kibinų su skirtingais įdarais kūrimas yra nesibaigianti aistra. Iveta prisipažino, kad be galo smagu ­vykti su savo gaminama produkcija į aplinkinių miestelių turgus, šventes bei muges ir bendrauti su pirkėjais, sulaukti pagyrimų bei paskatinimų. Pokalbiai sukosi ir apie naudojamų žaliavų pirkimą, savikainą, higienos keliamus reikalavimu maisto gami­nimui bei ateities planus.
Ar gali kurti verslą vidury laukų, o ne miesto ar miestelio centre? Į šį klausimą projekto dalyviai rado atsakymą atsidūrę Žikaronių kaime, šių metų vasarą įrengtoje teminėje erdvėje „Kauk Inn“. Teminės erdvės sumanytojas ir įkūrėjas Liudas Rainys dalinosi patirtimi, kurią sukaupė įgyvendindamas skirtingus verslus bei iniciatyvas. Diskusijoje kilo begalės klausimų: kaip gimė idėja įkurti „Kauk Inn“ erdvę, kas padiktavo pavadinimą ir kaip vieni kitiems unikalias idėjas gali padėti įgyvendinti draugai bei pažįstami, prisidėdami prie reklamos bei viešinimo. O kad diskusija įgautų apčiuopiamumą, dalyviai jėgas, greitį ir komandiškumą išbandė užduočių lauke.
Antrasis išvykstamasis renginys organizuotas gruodžio 18 dieną. Išvykos metu projekto dalyviai susipažino su Trakų rajone vystomais verslais ir amatais. Kaimyninėje teritorijoje veikia gilias tradicijas turintys amatininkai bei originalias paslaugas teikiantys smulkieji verslininkai. Pačiame Trakų miesto pakraštyje, garažų teritorijoje, aplankėme „Saulės šokių studija“ idėjos sumanytoją, šokėją ir choreo­grafę Saulę Dambrauskienę. Jaukio­je ir estetiškai įrengtoje sudijoje netilo pokalbiai ir klausimai apie šokių pamokų paklausą, studijos nuomos galimybes fotosesijų, gimtadienių, stovyklų organizavimui. Saulė atvirai dalinosi patirtimi nuo studentiškos svajonės iki realios veiklos, gražinant savo ir aplinkinių gyvenimus judesio bei šokio pramogomis.
Kitas stabdelėjimas vyko Trakų krašto tracinių amatų centro erdvėje, kurioje dalyviai „pačiupinėjo“, kaip darniai po vienu stogu gali veikti skirtingų amatų atstovai, siūlantys Trakų rajono gyventojams, įstai­goms ir svečiams edukacines veiklas, pri­sidedančias prie tradicinių ama­tų populiarinimo bei amatininkų gaminių žinomumo didinimo. O pažintis su „Muilo ūkio“ komanda dar kartą įrodė, kad meilė ir atsidavimas savo veiklai užaugina nuolatinių klientų ratą bei galimybę formuoti natūralios kosmetikos gaminimo-naudojimo kultūrą.
Aktyviai prasidėjusi diena pa­sibaigė jaukioje „Šamano palėpės“ erdvėje su kūno ritualų meistre Indi­ra Agne. Apie moters galias ir svajones, atrastą mažiau greitą gyvenimo būdą bei išskirtinių ritualų studiją Trakuose. Diskusijos keitė viena kitą, leisdamos projekto dalyviams mėgautis naminiais kepiniais, kvapnia arbata bei tikėjimu, jog svajonės pildosi, kai turi norą, nebijai veikti ir turi visatos palaikymą.
Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos fondo pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ Nr. 08.6.1.-ESFA-T-927 priemonę „Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“.
Projektų įgyvendinimą administruoja Europos socialinio fondo agentūra ir Elektrėnų miesto VVG.
Projektą įgyvendina bendruo­menė „Aktėvystė“.

Projekto savanorės D. Juškevičienė ir J. Tatarūnė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos balsas

Europos Pulsas