Savanorystė

Savanoriai – tai asmenys, kurie atlieka visuomenei naudingą darbą, negaudami už tai atlygio. Dauguma nevyriausybinių, pelno nesiekiančių organizacijų negalėtų sėkmingai vykdyti savo veiklos be šių žmonių. Tačiau „Eurobarometro“ duomenimis, neatlygintoje veikloje dalyvauja 11 proc. Lietuvos gyventojų, o Vokietijoje, Austrijoje, Olandijoje, Suomijoje, Švedijoje, Danijoje – mažiausiai pusė.

Jovita LAIMUTYTĖ 2 b klasė, Elektrėnų „Versmės“ gimnazija

Savanoriai yra įvairaus amžiaus bei įvairių profesijų. Į savanorišką veiklą taip pat įsitraukia ir mokyklinio amžiaus jaunuoliai. Aktyviau savanoriauja merginos. Na, o priežasčių,  kodėl ryžtamasi savanoriauti, yra daug:  pataria draugai, artimieji, noras realizuoti save, užsiimti kuo nors naudinga ar išbandyti save naujose situacijose, sutikti daug skirtingų žmonių ir susirasti bendraminčių, draugų ar netgi religiniai įsitikinimai – kai kurios religijos teigia, kad padėjimas kitiems yra dvasinė pareiga. 2001 metai buvo paskelbi Tarptautiniais savanorystės metais, o kiekvienų metų  gruodžio 5 dieną minima Tarptautinė savanorių diena. Siekiant atkreipti dėmesį į savanorišką veiklą Europos Sąjungoje, 2011-ieji pavadinti Europos savanoriškos veiklos metais.

Viena iš savanoriškumo akcijų yra „Darom“. Tai akcija, skirta skatinti  ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą ir kurti bendruomenišką visuomenę švarioje aplinkoje. Šiais metais ši akcija vyko balandžio 16 dieną. Joje dalyvauti gali visi norintys. Džiugu, kad šiukšlių tvarkymas ir rūšiavimas neaplenkia ir Lietuvos mokyklų. Nors mokiniai aplinką tvarko ne tik išrinktąją dieną (šiuo atveju  – balandžio 16-ąją), o kaip nusprendžia mokyklos administracija, galime pasidžiaugti, kad mokiniai taip pat prisideda prie Žemės išsaugojimo ir jau nuo mokyklinio amžiaus skatinami neteršti ir neapleisti gamtos. Atrodo, numetame tik vieną popierėlį, bet būtent per šią akcijos dieną pamatę begales pilnų maišų šiukšlių, imame suprasti, kad mūsų vienas popierėlis vis dėlto reiškia daug. O jeigu ne mes vieni  apie tai pagalvotume, o visi žmonės? Reikia atprasti nuo ydos šiukšlinti ir atpratinti kitus.

Savanorystė yra labai geras darbas. O juk  mes  taip mažai darome gerų darbų. Manau, kiekvienas, padėjęs kam nors kitam, tikrai nepasijus blogiau. Priešingai, viduje pajaus, kad kiekvienas iš mūsų yra reikalingas Žemei ir vienas kitam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos balsas

Europos Pulsas