Mulčiavimo plėvelės suteikiami privalumai

Sodininkystėje mulčiavimo plėvelė labai plačiai naudojama, nes suteikia daugybę privalumų. Paprastai tai plastikinė plėvelė, su kuria galima keisti dirvožemio temperatūrą bei užkirsti kelią nereikalingos drėgmės susidarymui. Ji apsaugo pasėlius nuo piktžolių ir tiesiog pagerina derlių. Mulčiavimo plėvelė labai dažnai naudojama vaisių ir daržovių pasėliams, auginamiems dideliuose plotuose.

Taip pat galima rinktis ir geotekstilę. Pastaruoju metu ji ypač išpopuliarėjo dėl savo efektyvumo. Geotekstilė savo sudėtyje neturi jokių chemikalų, todėl nebereikia jaudintis, kad kokios nors toksiškos medžiagos iš audinio pateks ant dirvožemio ir taip paveiks jį neigiamai. Žinoma, mulčiavimui visada galima rinktis ir įvairias organines arba neorganines medžiagas, pavyzdžiui, lapus, pjuvenas, žolę, akmenukus ir t.t., tačiau po jais vis tiek reikės tiesti plėvelę. Tik taip galėsite tinkamai užkirsti kelią piktžolėms bei palaikyti tinkamą temperatūrą ir drėgmę dirvožemyje.

Kas yra mulčiavimas?

Techninis terminas būtų – dirvožemio uždengimas. Pastaruosius 60 metų įvairios natūraliai susidarančios medžiagos, pavyzdžiui, lapai, šiaudai, kompostas ar žolė buvo naudojami kaip mulčias. Tačiau sintetinių medžiagų atsiradimas nulėmė ir naujus mulčiavimo būdus bei suteikė papildomos naudos.

Specialios mulčiavimo plėveles yra visiškai atsparios vandeniui, todėl stabdo drėgmės išgaravimą iš dirvožemio ir tokiu būdu naikina eroziją bei padeda sutaupyti jums vandens. Taip pat mulčiuojant pasėlius yra sukuriamos palankios sąlygos reikalingų mikroorganizmų dauginimuisi.

Mulčiavimo plėvelių tipai

Šiuo metu rinkoje galima įsigyti dviejų rūšių mulčiavimo plėvelių: ekologiškų ir plastikinių. Organinės plėvelės yra brangesnės. Jos natūraliai suyra dirvožemyje, tad jas renkasi tie, kas siekia būti draugiškesni aplinkai. Vis dėlto populiariausiomis išlieka plastikinės plėvelės, nes jos pigios ir puikiai atlieka savo funkciją.

Mulčiavimo plėvelės teikiami privalumai:

· visiškai nepraleidžia vandens;

· užkerta kelią vandens praradimui, nes neleidžia drėgmei išgaruoti iš dirvožemio. Taip pat neleidžia pakilti vandeniui, kuriame yra druskų;

· sumažina augalų maistinių medžiagų praradimą, kas dažnai pasitaiko dėl vandens išplovimo;

· suteikia dirvožemio patogenams dirbtinį barjerą ir taip saugo jį nuo įvairių piktžolių;

· palaiko šiltą temperatūrą net ir nakties metu, todėl sėklos greičiau dygsta, o jaunų augalų šaknys būna stipresnės. Galima greičiau džiaugtis kokybišku derliumi;

· apsaugo nuo dirvožemio erozijos;

· ilgai tarnauja.

Apmokėtas turinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos balsas

Europos Pulsas