Kas yra tolerancija mūsų mokykloje, ir su kuo ji valgoma?

Turbūt jau žinote – lapkričio mėnuo „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje yra paskelbtas tolerancijos mėnesiu. Kas gi ta tolerancija? Atsivertus tarptautinių žodžių žodyną, randame atsakymą – priešingos negu mūsų nuomonės, požiūrio ar įsitikinimo gerbimas, pakanta, nereiškiant savo nuomonės.

Greta KAMANDULYTĖ

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – baltaodžiai, juodaodžiai, katalikai, musulmonai, vyrai, moterys, šviesiaplaukiai, tamsiaplaukiai. Na, gal musulmonų mūsų mokykloje ir nėra, bet kiekvienas mes esame kitoks. Mes galime nemėgti kai kurių ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti mūsų. Tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar patyčioms, kiekvienas galėsime jaustis saugiai. Jei esi tolerantiškas, tai dar nereiškia, kad tu privalai draugauti su tais, kurių nemėgsti, juos aukštinti, garbinti ar, dar daugiau, jų bijoti. Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės, mokiniai, ir turi vienodas teises kaip ir tu. Ar daug mūsų mokykloje tolerancijos? Pamąstykime kiekvienas sau: „Ar aš esu tolerantiškas? Ar nesityčioju iš kitokių negu aš, kažkuo išsiskiriančių?“

Apie tai, kas mūsų mokykloje toleruojama, o kas – ne itin, kalbėjausi su Elektrėnų policijos komisariato nepilnamečių inspektore Danguole Barišauskiene, kuri papasakojo, kaip ir kas yra mūsų mokykloje.

„Ąžuolyno“ mokykloje patyčios, kaip ir kiekvienoje mokykloje, yra problema,“ – pasakojo pašnekovė. Ar čia susiduriame su netolerancija? Inspektorė pasidžiaugė, kad nebėra nusiskundimų dėl rūkymo mokyklos ribose, nevyksta muštynės, kaip kad vyko anksčiau, bet tai dar nereiškia, kad viskas gerai.

Šios srities (nepilnamečių reikalų) specialistės bendradarbiauja su mokyklomis, kartu rengiami įvairiausi renginiai: „Temidė“, „Šviesoforas“ ir kt. „Jūsų mokykloje esu kviečiama į prevencinio darbo grupės – Vaiko gerovės komisijos – posėdžius,“ – kalbėjo specialistė. Kaip sakė pareigūnė, Elektrėnuose policija veda dominančių vaikų apskaitą, kurioje, turbūt galima pasidžiaugti, yra tik apie 18 asmenų.

Dauguma nepilnamečių turbūt galvoja, jog gali daryti ką nori, esą vis vien nieko nebus – klius tėvams. Deja, mieli moksleiviai, vaikams taip pat yra taikomos įvairios nuobaudos, pavyzdžiui, kardomosios priemonės, namų areštas ir dar daugiau. Žinoma, taikomos ir įvairios baudos tėvams. Tėveliai turbūt už tai tikrai nieko nepamyluotų.  „Buvo prašymų iš pačių mokytojų, kad būtų parengtas skaidrių pristatymas apie vaiko teises ir pareigas,“ – teigė D. Barišauskienė. Kiekvienam iš mūsų tai yra aktuali tema, nes dauguma žinome apie savo teises, kurias kartas nuo karto net mokytojams į akis išrėžiame, o apie pareigas nė girdėti nenorime.

Pašnekovė pasakojo, jog kartais būna tokių atvejų, kai vaikai patys ateina skųstis į policijos komisariatą dėl to, kad prieš juos šeimoje yra smurtaujama. Gaila, kad dauguma vaikų per daug žino savo teises, nesuprasdami, kodėl tėvams tenka griebtis tokių auklėjimo priemonių, ir užmiršdami pareigas.

Būkime tolerantiški, vertinkime ne tik žmones, bet ir savo pareigas, teises.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų