Reabilitacija šiuolaikine prasme – tai priemonių sistema prarastoms ar apribotoms fizinėms ar psichinėms kūno funkcijoms atkurti.
Reabilitacijos kryptys
Pirmoji ir pagrindinė reabilitacijos kryptis – paciento sveikatos atkūrimas kompleksiškai naudojant įvairias priemones, kuriomis siekiama maksimaliai atstatyti sutrikusias organizmo fiziologines funkcijas, o jei to nepavyksta pasiekti – kompensacinės. Psichologiniu reabilitacijos aspektu siekiama koreguoti paciento psichinę būklę, taip pat formuoti jo požiūrį į gydymą, medicinines rekomendacijas, reabilitacijos priemonių įgyvendinimą. Būtina sudaryti sąlygas paciento psichologiniam prisitaikymui prie dėl ligos pasikeitusios gyvenimo situacijos.
Kokiais atvejais taikomos reabilitacijos programos?
Reabilitacinės programos praktiškai neturi absoliučių kontraindikacijų ir yra taikomos beveik visais atvejais, kai netenkama vienokių ar kitokių organizmo funkcijų. Pasikonsultavus su reabilitologu alfasteps.com, nustatoma reabilitacijos priemonių apimtis, užsiėmimų trukmė ir intensyvumas.
Yra 5 pagrindiniai skirtumai tarp reabilitacijos programų ir tradicinio gydymo:
-
Sudėtingų reabilitacijos užsiėmimų vykdymas su privalomu rezultatu po kiekvienos pamokos – judesių amplitudės padidėjimas, jėgos padidėjimas ir kt.
-
Reabilitacijos programa apima procedūras tokiu komplektu ir tokia seka, kad ji kuo labiau skatintų judėjimo, rūpinimosi savimi įgūdžių ir nervų sistemos veiklos atsistatymą.
-
Bet kokia teigiama paciento būklės dinamika naudojama siekiant pagreitinti kūno atsigavimą.
-
Didesnės galimybės susigrąžinti motorinius ir socialinius įgūdžius.
Vykdyti veiklą pagal reabilitacijos programą būtina šiais atvejais:
-
su raumenų ir kaulų sistemos patologijomis;
-
po chirurginių operacijų;
-
kaip neatskiriama daugelio vidaus organų ligų gydymo dalis;
-
atkurti paciento judrumą po traumų ir žaizdų;
-
psichikos sutrikimų gydymo metu;
-
su klausos ir regėjimo organų pažeidimais;
-
po infarkto ar insulto.
Sveikatos procedūromis, atliekamomis sveikimo laikotarpiu, siekiama gydyti esamą ligą ir užkirsti kelią patologijos paūmėjimui ateityje.
Reabilitacijos programų nauda ir efektyvumas
Paciento būklės gerinimas vykstant reabilitacijos programoms gali būti pasiektas įvairiais poveikio būdais:
-
gydomasis masažas, padedantis pagerinti pažeistų audinių kraujotaką ir pašalinti raumenų tonuso perteklių;
-
kineziterapija, leidžianti, naudojant dozuotą fizinį aktyvumą, atkurti pažeistų sąnarių mobilumą ir normalizuoti medžiagų apykaitą pažeistuose kūno organuose;
-
visų rūšių fizioterapijos procedūrų, kurios efektyviai padeda slopinti uždegiminius procesus ir suaktyvinti organizmo apsaugą kovojant su tam tikra patologija.
Sveikatos procedūras sveikimo laikotarpiui parenka su mumis dirbantys aukštos kvalifikacijos specialistai, atsižvelgdami į individualias žmogaus savybes ir jam nustatytos patologijos sunkumą.
Remiama