Programuotojų reikia daug, visur ir nuolatos. Tikrai nereikia galvoti, kad šie specialistai reikalingi tik IT įmonėse: programuotojų paslaugų reikia kiekvienam verslui, edukacinėms, medicinos ir kitoms visuomeninėms įstaigoms. Tačiau skiriasi poreikis, kaip dažnai ir kiek ilgai tokios paslaugos reikalingos. Vienos įmonės ir įstaigos savo komandoje turi nuolatinį IT skyrių arba programuotoją; kitoms tai tiesiog neapsimoka, todėl jos, prireikus programavimo paslaugų, samdo IT agentūras arba laisvai samdomus specialistus. Todėl savo įgūdį kurti internetines svetaines galite išnaudoti net keletu skirtingų būdų – plačiau juos išanalizuosime šiame straipsnyje.
Be internetinės svetainės – kaip be rankų
Kiekvienas verslas ar įstaiga, nesvarbu, kokio dydžio bebūtų, kokią veiklą bevykdytų, turi turėti internetinę svetainę. Svarbiausia priežastis yra žinomumas. Internetinė svetainė – tai verslo vizitinė kortelė, kur įmonės gali pristatyti save, supažindinti su teikiamomis paslaugomis, papasakoti įmonės istoriją. Klientai labiau pasitiki įmone, jiems paprasčiau pasidalinti informacija su aplinkiniais; galiausiai, jie greitai ir lengvai gali sužinoti įmonės darbo laiką, adresą, kontaktinę informaciją.
Antra svarbi priežastis – reklamos galimybės. Reklama bei sklaida apie įmonės paslaugas, renginius ar bet kokią kitą veiklą būtina visoms įstaigoms: pasiekti tikslinę auditoriją, ją įtraukti, galiausiai, sekti rezultatus be internetinės svetainės neįmanoma. O tai šiandieninėje konkurencinėje rinkoje daryti būtina.
Apskritai, šiandien mes gyvename tarsi skaitmeninėje visuomenėje, kur viską norime pasiekti čia ir dabar naudojantis išmaniuoju telefonu. Visa tai mums suteikia internetinės svetainės, programėlės, elektroninės sveikatos priežiūros, edukacinės bei kitos sistemos. Norime pas gydytojus registruotis bei tyrimų rezultatus gauti internetu; norime vaikų pažymius bei mokytojų komentarus, kaip sekasi mūsų vaikams, matyti internete; mokesčius mokėti taip pat norime internetu – esame pripratę prie technologijų teikiamos naudos ir nesuprantame, kaip gali būti kitaip. Todėl dažnai natūraliai atmetame įmones bei įstaigas, kurios tokios naudos suteikti mums negali.
Programuotojo darbas agentūrose
Jeigu baigėte programavimo studijas arba kursus ir ieškote, kaip įsitvirtinti darbo rinkoje, turite žinoti, kad kelių yra ne vienas. Vienas iš jų, žinoma, yra karjera IT įmonėje, tačiau galite rinktis ir kitą – darbą agentūroje.
Darbas agentūroje yra vertinga patirtis jauniems specialistams dėl klientų, projektų bei užduočių įvairovės. Jūs gaunate visą know-how, vertingų kontaktų, jums nereikia patiems rūpintis klientų paieška, o, be kita ko, turite galimybę kasdien prisiliesti prie skirtingos vertės bei pobūdžio projektų. Nesvarbu, ar toliau augsite agentūrose, nersite į IT sektoriaus įmonę ar startuosite su asmeniniu projektu – agentūrinio darbo patirtis suteiks jums ypatingos vertės.
Laisvai samdomo specialisto dalia
Internetinių svetainių kūrimas yra viena iš pagrindinių paslaugų, kurias įmonės perka iš laisvai samdomų specialistų, dar vadinamų freelanceriais. Jeigu savo veiklą išmanote, turite patirties bei galite ją pagrįsti, galite būti ramūs, kad darbo turėsite nuolat. Tačiau toks veiklos būdas turės daugiau iššūkių.
Vienas iš didžiausių iššūkių yra klientų paieška. Kur ir kaip pardavinėti savo paslaugas?
-
Užsiregistruokite įvairiose laisvai samdomų specialistų bendruomenėse (forumuose, Facebook grupėse ir pan.). Aktyviai komunikuokite, būkite pastebimi, pasiruoškite trumpą prisistatymą su patirties aprašymu bei pavyzdžiais ir nebijokite paskelbti jo viešai, taip pat siųskite portfolio visiems, kurie ieško jūsų srities specialisto.
-
Užsiregistruokite paslaugų teikimo puslapiuose, paruoškite kokybišką paslaugų aprašymą, jeigu reikia pagalbos, nebijokite kreiptis į tekstų rašytojus bei dizainerius.
-
Susikurkite savo asmeninę internetinę svetainę ir neapleiskite jos. Klientai, ieškodami programuotojo, tikrai pasižiūrės jūsų pačių puslapį internete ir, jeigu jis neveiks arba bus neatnaujintas, ką jie pagalvos apie jus kaip programuotoją?
-
Jeigu šiuo metu negalite apsiimti naujo projekto, tačiau turite kolegą, kurį galite rekomenduoti – būtinai tai padarykite. Ateityje tai gali suveikti atvirkštine tvarka ir kolega gali rekomenduoti jus.
-
Būkite aktyvus socialiniuose tinkluose, dalinkitės jums aktualiomis temomis nepamiršdami retkarčiais įterpti savo paslaugų reklamos. Nepamirškite, kad galbūt šiuo metu potencialiam klientui neaktualu internetinių svetainių kūrimas, tačiau, jeigu būsite matomas, prireikus, jis prisimins jus.
Jeigu programavimas ir internetinių svetainių kūrimas yra jūsų aistra, neseniai baigėte šios srities mokslus ir ruošiatės karjeros startui mėgstamoje veikloje, įvertinkite, koks darbo būdas jums atrodo priimtiniausias: darbas IT srities įmonėje, darbas agentūroje ar laisvai samdomo specialisto veikla. Kiekvienas iš jų turi privalumų ir trūkumų ir visi jie yra geri, jeigu jums patinka.