Prezidentės rytinė stotelė – Vievis

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 2
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 02 birželio 2017 Atnaujinta: Penktadienis, 02 birželio 2017

Prezidente Vievyje

Julija KIRKILIENĖ

Vaikų gynimo diena ir vasaros pradžia Vievio geležinkelio stotyje prasidėjo sujudimu. Ryte nuo 7 val. 8 Vievio vaikų dienos centro auklėtiniai su vadove Vilma Paškevičiene laukė traukinio į pajūrį ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Birželio 1 d. Prezidentė traukiniu į pajūrį išlydėjo per 100 vaikų iš šalies vaikų dienos centrų. Akcija „Padovanok vaikui vasarą“ yra dalis Prezidentūros remiamos kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

Atrenkant vaikus kelionei traukiniu į pajūrį Lietuvos geležinkeliai organizavo piešinių konkursą. Konkurse dalyvavo ir Vievio dienos centras, kuris laimėjo IV vietą ir gavo dovanų šią kelionę. Konkursui pristatytas buvo Jurgos Dubinskaitės piešinys. Beje, Jurga dar niekada nėra buvusi prie jūros ir nebuvo važiavusi traukiniu.

O traukiniai Lietuvoje, pasak Prezidentės, niekuo nesiskiria nuo traukinių, kuriais jai teko važinėti JAV ir kitose pasaulio šalyse. Prezidentė Vievyje prisipažino, kad Lietuvoje traukiniu važiavusi buvo tik jaunystėje senaisiais traukiniais. O šioje kelionėje vaikai traukinyje pusryčiavo, Klaipėdoje kėlėsi keltu į Jūros muziejų, pažiūrėjo delfinų pasirodymą, delfinariume papietavo, pasivaikščiojo pajūriu ir vakare grįžo į Vievį. Vaikus į pajūrį išlydėjo ir iki Vievio iš Vilniaus vaikus atlydėjusią Prezidentę pasitiko Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas. Prezidentei jis padovanojo knygą „Elektrėnų kraštas“.

Šią kelionę vaikams dovanojo „Lietuvos geležinkeliai“, „Smiltynės perkėla“ ir Lietuvos jūrų muziejus. Prezidentė sako, kad 19 tūkstančių socialinės rizikos šeimose gyvenančių vaikų neturi galimybės vykti į vasaros stovyklas ar užsiimti kita turininga veikla ir priversti vasarą leisti žalingoje ir jiems netinkamoje aplinkoje. Kad vasaros laisvalaikis būtų tikrai saugus ir turiningas vargingiau gyvenantiems vaikams, Prezidentė kviečia aukojimo portale www.aukok.lt paremti vaikų išvykas į vasaros stovyklas, aplankyti artimiausią vaikų dienos centrą ir dovanoti savo laiką bei žinias arba pakviesti savaitgalio viešnagei globos namų

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.