Informacija pastrėviečiams: vandentiekis bus, bet vėliau nei žadėta

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 26 balandžio 2013 Atnaujinta: Penktadienis, 26 balandžio 2013

Nuo 2004 metų Lietuvoje pradėta buvo tokia iniciatyva, pavadinta LEADER. Ši priemonė turėtų padėti stiprinti pilietinę visuomenę kaimo vietovėse, skatinti vietos valdžios, verslo ir nevyriausybinio sektoriaus darbuotojų bendradarbiavimą. Kad tai būtų įvykdyta visose savivaldybėse buvo įkurtos Vietos veiklos grupės (VVG), kur dirbantys žmonės konsultuoja bendruomenes, skatina aktyviai dalyvauti kaimo plėtros procese. Tas kaimo plėtros programas finansuoja Europos Sąjunga.


Elektrėnų kaimo bendruomenės aktyviai įsijungė į Vietos veiklos grupės veiklą ir pasirinko prioritetus, kur kiekvena kaimo bendruomenė galėtų skirti investicijas. Pavyzdžiui, Abromiškių kaimo bendruomenė džiaugiasi sukurta rekreacine zona prie svirno, bendruomenės namus įsirengė Žebertonių bendruomenė ir ten bando atgaivinti senuosius amatus, o Pastrėvio bendruomenė jau turi naują sporto aikštelę bei nutarė įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklus. Bet pastrėviškiai pastaruoju metu nerimauja, kad kitos bendruomenės seniai lėšas įsisavino, o jų projektas nejuda, ir bendruomenei niekas nepaaiškina, kodėl.
Sakoma, kas parašyta pieštuku, neišpjausi ir kirviu. Todėl Pastrėvio bendruomenės kai kurie nariai prašė paaiškinti laikraštyje, ar bus Pastrėvyje vandentiekis ir kada.
Pagal Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės pirmininkėS Danutės Aleksiūnienės informaciją, Pastrėvyje vandentiekio ir nuotekų tinklai nors ir pavėluotai, bet bus įrengti. Projektas „Vandentiekio ir nuotekų infrastruktūros plėtra Pastrėvio kaime“ vėluoja dėl poveikio aplinkai vertinimo ir užsitęsusių viešųjų pirkimų.
Poveikio aplinkai vertinimas suderintas tik šią savaitę, seniūnas Arūnas Kanapeckas pristatė planą su pažymėtais medžiais, kuriuos reikės nupjauti, ir tikisi, kad Regioninės aplinkos apsaugos departamentas leidimą projekto vykdymui išduos.
Viešieji pirkimai užsitęsė todėl, kad už projekte prašytus 683 tūkst. litų nė viena įmonė nesutiko projekto vykdyti, dabar viešieji pirkimai jau įvyko - prie europinių lėšų keliais šimtais tūkstančių litų prisidės ir savivaldybė. Tad pastrėviečiams ilgai laukus vandentiekio, dar teks palaukti.


Red. inf.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.