Konstitucijos egzamine – tik vienas tarybos narys

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 08 spalio 2010
IMG_1773rgtdrnjrsrjĮ spalio 1 d., penktadienį, vykusį ketvirtąjį konstitucijos egzaminą susirinko velnio tuzinas – trylika – elektrėniečių, iš kurių tik vienas savivaldybės tarybos narys. Nors šis skaičius laikomas nelaimingu, net penkiems iš tryliktuko jis atnešė sėkmę.

Kad  patektų į antrąjį egzamino etapą, vyksiantį spalio 15 d., dalyviai turėjo atsakyti į 25 iš 30 testo klausimus. Elektrėnams antrajame etape atstovaus net penki egzamine puikiai pasirodę dalyviai: savivaldybės administracijos darbuotoja, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Giedrė Tomkevičiūtė – Kalinauskienė (I vieta), Ramunė Ratiuk (II), „Elektrėnų kronikos“ kūrybos redaktorė Gražina Radzvilavičiūtė (III), moksleiviai Romanas Čabanas ir Aurimas Jackevičius.  Laimėtojai šiemet buvo apdovanoti leidiniu „Elektrėnų kraštas“.
Pasitikrinti žinių apie pagrindinį Lietuvos įstatymą atėjo ir vienintelis savivaldybės tarybos narys – „Darbo“ partijos atstovas, Mykolo Riomerio universitete magistro pakopoje kremtantis teisės mokslus Vaidas Ratkevičius. Jo laukė teisininkams skirtas egzamino variantas, kuris, kaip galima spęsti, buvo žymiai sunkesnis už kitus – politikas išnaudojo bene visą egzaminui skirtą laiką – vieną valandą.
Konstitucijos egzamino komisijos pirmininkas, Teisės ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Gediminas Ratkevičius pastebėjo, jog liūto dalis susirinkusių – moksleiviai, o šie, pasirodo, atėjo ne vien išbandyti, ar patogios tarybos narių kėdės, mat egzaminas vyko savivaldybės tarybos salėje, o yra aktyvūs: jau yra dalyvavę egzamine anksčiau, be to, ateina rašyti ir nacionalinio diktanto.
Skirstydamiesi egzamino dalyviai pastebėjo, jog nacionalinio diktanto rašyti Elektrėnų politikai susirenka gausiau, nei patikrinti žinių apie konstituciją. Matyt, kalbos žiniomis politikai pasitiki labiau, nei teisinėmis.
Red. inf.
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.