Žinoma ir nežinoma biblioteka

Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais, įvertinęs tai, kad šalyje mažėja knygų perkamumas ir skaitymas, o bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turi didelę reikšmę visuomenės tobulėjimui bei kultūros ugdymui. Todėl „Elektrėnų kronika“, tęsdama projektinę veiklą, finansuojamą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, šiemet supažindins skaitytojus su bibliotekos istorija ir veikla. Projektui „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ SRTRF skyrė 2 tūkst. eurų. Redakcijos kolektyvas kartu su savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojais sieks pakeisti nuomonę, kad bibliotekose galima tik pasiimti paskaityti knygų, supažindins skaitytojus su bibliotekos darbu ir ten teikiamomis įvairiomis paslaugomis. Vykdydami projektą „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ rašysime apie kultūros ir meno žmones, dalyvaujančius bibliotekų renginiuose ir parodose, rašinių ciklą skirsime nematomam bibliotekininkų darbui: kraštotyrai, katalogų sudarymui, dokumentų fondų kaupimui, kraštotyros spaudinių fondui, kraštiečių rankraštiniam fondui. Rašydami apie bibliotekose vykdomą veiklą, rengdami reportažus, interviu su renginių dalyviais, skatinsime skaityti ir domėtis kultūra, motyvuosime žmones dažniau užsukti į bibliotekas.

Pirmiausia kviečiame prisiminti bibliotekų įkūrimo istoriją ne tik savivaldybėje, bet ir šalyje bei pasaulyje.

Bendruomenė „Aktėvystė“ vakariniuose skaitymuose V. Šekspyrui

Narių vertinimas:  / 1

Joana ir JurateŠį balandį yra minimos Viljamo Šekspyro 400 mirties metinės.

Share

Skaityti daugiau: Bendruomenė „Aktėvystė“ vakariniuose skaitymuose V. Šekspyrui

XVI Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Narių vertinimas:  / 1

MaBalandžio 23–29 dienomis Lietuvoje buvo minima Bibliotekų savaitė. Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šiemet ši savaitė išskirtinė, nes 2016-ieji – Bibliotekų metai, todėl visoje Lietuvoje vyko daugiau kaip 1600 įvairių renginių. 2016 m. Nacionalinės bibliotekų savaitės tema – „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“.

Bibliotekų savaitė šalyje buvo minima jau šešioliktą kartą, jos metu kiekvienas Lietuvos miestas, miestelis ar kaimas, kuriame yra biblioteka, organizavo įvairius renginius, susitikimus su rašytojais, menininkais. Šiemet Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiais buvo siekiama padidinti bibliotekų įvaizdžio patrauklumą visuomenei, išryškinti bibliotekų tinklo privalumus, atskleisti įvairių teikiamų paslaugų plėtros ir naudos visuomenei galimybes, didelis dėmesys buvo skiriamas Viljamo Šekspyro kūrybai – 400-ųjų mirties metinių proga daugelyje Lietuvos bibliotekų buvo skaitoma šio garsaus dramaturgo ir poeto kūryba, daug renginių skirta jauniesiems skaitytojams: kūrybinės knygų ir jų skirtukų dirbtuvės, piešinių konkursai, viktorinos, protų mūšiai, koncertai.

Share

Skaityti daugiau: XVI Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Bibliotekų raida Lietuvoje

Narių vertinimas:  / 1

Raminta Česnauskaitė

vu biblioteka www.tv3.lt nuotraukaLietuvoje veikia viešosios savivaldybių, miestų, kaimų, apskričių, aukštųjų mokyklų, įmonių, kitokių organizacijų bibliotekos. Šiuolaikinė biblioteka neapsiriboja tik tradicinių funkcijų atlikimu – knygų išdavimu, rašytinio paveldo saugojimu, skaitymo skatinimu, bet teikia ir elektronines paslaugas, ugdo gyventojų informacinę kompetenciją, taip pat kviečia gyventojus bendrauti, dalyvauti pilietiniuose ir edukaciniuose renginiuose, įvairiuose projektuose. Kokios buvo pirmosios bibliotekos Lietuvoje?

Share

Skaityti daugiau: Bibliotekų raida Lietuvoje

Baigėsi dar vienas „Auksinių protų“ sezonas

Narių vertinimas:  / 1

paskutiniajame sezono zaidimeSakoma, jog visa, kas gera, kada nors baigiasi, tad netruko prabėgti ir 13 savaičių Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykę „Auksinių protų“ žaidimai.

Share

Skaityti daugiau: Baigėsi dar vienas „Auksinių protų“ sezonas

Knygų mugės susitikimai

Narių vertinimas:  / 1

Balandžio 29 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks Mažoji knygų mugė, kurioje galėsite ne tik įsigyti naujausių knygų, bet ir susitikti su žinomais kūrėjais. Norime trumpai pristatyti autorius, kurie maloniai sutiko pabendrauti su Elektrėnų bendruomene.

Share

Skaityti daugiau: Knygų mugės susitikimai

Bibliotekų istorija iki XXI amžiaus

Narių vertinimas:  / 1

Raminta ČESNAUSKAITĖ

CELSIJAUS BIBLIOTEKA copyVienu svarbiausių išradimų žmonijos istorijoje laikomas rašto ir spausdinimo preso sukūrimas. Pirmieji rašto ženklai pradėti rašyti ant žievės, molio lentelių, papiruso ritiniuose, vėliau popieriuje, Johanui Gutenbergui XV a. sukūrus spausdinimo presą pradėtos spausdinti knygos.

Share

Skaityti daugiau: Bibliotekų istorija iki XXI amžiaus

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.