Žinoma ir nežinoma biblioteka

Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais, įvertinęs tai, kad šalyje mažėja knygų perkamumas ir skaitymas, o bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turi didelę reikšmę visuomenės tobulėjimui bei kultūros ugdymui. Todėl „Elektrėnų kronika“, tęsdama projektinę veiklą, finansuojamą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, šiemet supažindins skaitytojus su bibliotekos istorija ir veikla. Projektui „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ SRTRF skyrė 2 tūkst. eurų. Redakcijos kolektyvas kartu su savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojais sieks pakeisti nuomonę, kad bibliotekose galima tik pasiimti paskaityti knygų, supažindins skaitytojus su bibliotekos darbu ir ten teikiamomis įvairiomis paslaugomis. Vykdydami projektą „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ rašysime apie kultūros ir meno žmones, dalyvaujančius bibliotekų renginiuose ir parodose, rašinių ciklą skirsime nematomam bibliotekininkų darbui: kraštotyrai, katalogų sudarymui, dokumentų fondų kaupimui, kraštotyros spaudinių fondui, kraštiečių rankraštiniam fondui. Rašydami apie bibliotekose vykdomą veiklą, rengdami reportažus, interviu su renginių dalyviais, skatinsime skaityti ir domėtis kultūra, motyvuosime žmones dažniau užsukti į bibliotekas.

Pirmiausia kviečiame prisiminti bibliotekų įkūrimo istoriją ne tik savivaldybėje, bet ir šalyje bei pasaulyje.

Įženk į stebuklingą knygučių pasaulį

Narių vertinimas:  / 0

P4290121Atšilus orams į Vievio miesto biblioteką sugužėjo būrys Vievio lopšelio-darželio „Eglutė“ mišrios ir vyresniosios „B“ grupės vaikų su auklėtojomis metodininkėmis Vida Deguliene ir Virginija Ruseckienė.

Share

Skaityti daugiau: Įženk į stebuklingą knygučių pasaulį

PROTŲ MŪŠIO jaunimui sezonas baigtas

Narių vertinimas:  / 0

7 psl. foto 9-asis turas su Vievio kultūros centro jaunimuVievio miesto bibliotekoje 2015-ųjų rudenį startavo PROTŲ MŪŠIŲ jaunimui sezonas.

Share

Skaityti daugiau: PROTŲ MŪŠIO jaunimui sezonas baigtas

Elektrėnų biblioteka: 1967-1999 m.

Narių vertinimas:  / 0

Raminta ČESNAUSKAITĖ

1966 m.1Elektrėnų savivaldybės viešajai bibliotekai priklauso Vievio miesto ir 10 kaimo filialų bibliotekos. Biblioteka nuo įsikūrimo keitė savo vietą, pavadinimus, nuolat plėtėsi ir augo. Supažindiname su bibliotekos istorija nuo jos įkūrimo iki 1999 m., kai buvo priimtas sprendimas kurti Elektrėnų savivaldybę ir Trakų rajono Elektrėnų miesto biblioteka virto Elektrėnų savivaldybės viešąja biblioteka.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnų biblioteka: 1967-1999 m.

Skaitymo maratonas Vievio bibliotekoje

Narių vertinimas:  / 1

P5060146Gegužės 6 d. Vievio m. bibliotekoje startavo II skaitymo maratonas, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai bei 2016-iesiems – Bendruomenių – metams paminėti. 

 

Share

Skaityti daugiau: Skaitymo maratonas Vievio bibliotekoje

Knyga „Laisvi su laisvais, lygūs su lygiais“ pristatyta Elektrėnuose

Narių vertinimas:  / 1

knygod prist. bibl.1Gegužės 11 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatyta nacionalinio Lietuvos istorijos laikraščio „Voruta“ steigėjo, leidėjo ir vyriausiojo redaktoriaus Juozo Vercinkevičiaus knyga „Laisvi su laisvais, lygūs su lygiais“ (Trakai: Voruta, 2015, 216 p.).

Share

Skaityti daugiau: Knyga „Laisvi su laisvais, lygūs su lygiais“ pristatyta Elektrėnuose

Europos dienos šventė

Narių vertinimas:  / 0

Raminta ČESNAUSKAITĖ

DSCF89941950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas Paryžiuje pasakė kalbą, kurioje pasiūlė suvienytos Europos idėją. Šis R. Šumano deklaracija vadinamas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. 1985 m. Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kasmet visoje Europoje gegužės mėnesį minima Europos diena – tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Šiai dienai paminėti Lietuvoje organizuojami Europos dienai skirti renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais.

Share

Skaityti daugiau: Europos dienos šventė

2016-ieji Bibliotekų ir Vietos bendruomenių metai Pastrėvyje

Narių vertinimas:  / 1

Veikla, suvienijanti mus

20160427 142245Bendruomenė – gyvenamosios vietovės gyventojai, susieti bendrais gyvenimo poreikiais ir interesais. Džiugu, kad Pastrėvio mokyklos pastate įsikūrusių įstaigų – mokyklos, bibliotekos, seniūnijos, pašto, medicinos punkto – interesai sutampa – jie visi veikia išvien – žmonėms ir dėl žmonių. Žinoma, tai lankomiausios seniūnijos gyventojų įstaigos, todėl jų veiklos rezultatus žmonės greičiausiai ir pajunta. Visose šiose įstaigose dirbantys žmonės neapsiriboja vien savo tiesioginių profesinių pareigų atlikimu, o tai sukuria bendrumą, bendruomeniškumą tarp mūsų.

Share

Skaityti daugiau: 2016-ieji Bibliotekų ir Vietos bendruomenių metai Pastrėvyje

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Vievio bibliotekoje

Narių vertinimas:  / 1

1Balandžio 23-29 dienomis jau šešioliktą kartą buvo minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet ji neeilinė, kadangi 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais, tad Vievio m. bibliotekoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko daug šiai progai skirtų renginių. Šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės moto – „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“.

Share

Skaityti daugiau: Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Vievio bibliotekoje

Kurkliškių komanda – Auksinio proto finale

Narių vertinimas:  / 2

Kurkliai-rezultataiLaimėjusi Auksinio proto protmūšį Elektrėnuose Kurkliškių bendruomenės komanda gegužės 7 d. dalyvavo šio žaidimo finale ir puikiai pasirodė – surinkusi 81 tašką su keliomis kitomis komandomis pasidalino 10-12 vietas iš 33 stipriausių Lietuvos komandų.

Share

Skaityti daugiau: Kurkliškių komanda – Auksinio proto finale

3D projektavimo mokymai Elektrėnų bibliotekoje

Narių vertinimas:  / 0

201Šiuolaikinė biblioteka – tai ne tik knygos, laikraščiai ir žurnalai, į biblioteką vis labiau veržiasi naujos informacinės technologijos ir jų teikiamos galimybės.

Share

Skaityti daugiau: 3D projektavimo mokymai Elektrėnų bibliotekoje

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.