Žinoma ir nežinoma biblioteka

Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais, įvertinęs tai, kad šalyje mažėja knygų perkamumas ir skaitymas, o bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turi didelę reikšmę visuomenės tobulėjimui bei kultūros ugdymui. Todėl „Elektrėnų kronika“, tęsdama projektinę veiklą, finansuojamą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, šiemet supažindins skaitytojus su bibliotekos istorija ir veikla. Projektui „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ SRTRF skyrė 2 tūkst. eurų. Redakcijos kolektyvas kartu su savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojais sieks pakeisti nuomonę, kad bibliotekose galima tik pasiimti paskaityti knygų, supažindins skaitytojus su bibliotekos darbu ir ten teikiamomis įvairiomis paslaugomis. Vykdydami projektą „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ rašysime apie kultūros ir meno žmones, dalyvaujančius bibliotekų renginiuose ir parodose, rašinių ciklą skirsime nematomam bibliotekininkų darbui: kraštotyrai, katalogų sudarymui, dokumentų fondų kaupimui, kraštotyros spaudinių fondui, kraštiečių rankraštiniam fondui. Rašydami apie bibliotekose vykdomą veiklą, rengdami reportažus, interviu su renginių dalyviais, skatinsime skaityti ir domėtis kultūra, motyvuosime žmones dažniau užsukti į bibliotekas.

Pirmiausia kviečiame prisiminti bibliotekų įkūrimo istoriją ne tik savivaldybėje, bet ir šalyje bei pasaulyje.

Balceriškių biblioteka

Narių vertinimas:  / 0

Balceriškių bibliotekojeBalceriškių kaimo biblioteka dažnai keitė savo veiklos vietą, o nuo 1991 m. veikia Pylimų kaime. Čia išduodamos knygos į namus, galima naudotis spaudiniais vietoje, teikiama įvairi informacija, organizuojamos literatūros parodos, renginiai suaugusiems ir vaikams.

Share

Skaityti daugiau: Balceriškių biblioteka

Kietaviškių biblioteka

Narių vertinimas:  / 0

IMG 4026Tęsiame projektą „Žinoma ir nežinoma biblioteka“, finansuojamą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo. Šiame „Elektrėnų kronikos“ numeryje kviečiame susipažinti su Kietaviškių ir Balceriškių bibliotekų filialų istorija.

Kietaviškių krašto istorijoje gausu šviesuolių, puoselėjusių lietuvybę, kovojusių dėl kalbos ir lietuviškos spaudos išsaugojimo.

Share

Skaityti daugiau: Kietaviškių biblioteka

Gilučių bibliotekos istorija

Narių vertinimas:  / 0

Gilučių bibliotekaElektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Gilučių filialo vedėja Veronika Tamošiūnienė sako, kad bibliotekų darbą labai tiksliai apibūdina rašytojo J. Kundroto žodžiai: „Visa, kas vertinga – bręsta ilgai ir lėtai, artina mus prie grynosios tiesos, tiesiančios tiltą į ateitį“. Gilučių bibliotekoje jau kelis dešimtmečius tiesiami tiltai, jungiantys praeitį su ateitimi: renkama ir saugoma kraštotyros medžiaga apie Gilučių seniūniją ir jos žmones, saugomi rašytojo J. Kundroto knygų rankraščiai, veikia amatų dirbtuvės, skaitytojai čia gali skaityti, naudotis informacinėmis technologijomis, dalyvauti įvairiuose renginiuose ar tiesiog pabendrauti.

Share

Skaityti daugiau: Gilučių bibliotekos istorija

Balceriškių bibliotekoje paminėta Gedulo ir vilties diena

Narių vertinimas:  / 0

13441511 993331704095391 2099621349 o 2Birželio 14-osios dienos vaikai laukė su nekantrumu. Balceriškių bibliotekoje ruošėme renginį „Kur tas dulkėtas traukinys...“, skirtą Gedulo ir vilties dienai paminėti. Buvome pasikvietę ir viešnią – tremtinę Genutę Dzimidavičienę.

Share

Skaityti daugiau: Balceriškių bibliotekoje paminėta Gedulo ir vilties diena

Semeliškių bibliotekos istorija

Narių vertinimas:  / 1

Biblioteka 2016mLaikraštis „Elektrėnų kronika“ tęsia projektą „Žinoma ir nežinoma biblioteka“, finansuojamą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, ir supažindina su Semeliškių bibliotekos istorija.

Share

Skaityti daugiau: Semeliškių bibliotekos istorija

Popietė „Savanorystė mus augina“ Kietaviškėse

Narių vertinimas:  / 0

„Tu negyvenai, kol nepadarei gero kažkam, kas tau negalės atsilyginti. Savanoriams nemokama ne todėl, kad jie beverčiai, o todėl, kad jie neįkainojami“.

Shery Anderson

DSCF7801

Share

Skaityti daugiau: Popietė „Savanorystė mus augina“ Kietaviškėse

Vievio miesto bibliotekos istorija

Narių vertinimas:  / 0

Vievio m. bibliotekaVievio miesto istorija prasidėjo maždaug prieš 477 metus, per tą laiką miestas išaugino daug kultūros puoselėtojų, kurių darbus tęsia čia veikiančios įvairios kultūros ir švietimo organizacijos ir jų darbuotojai. Taip pat ir Vievio miesto biblioteka.

Share

Skaityti daugiau: Vievio miesto bibliotekos istorija

Vasara su knyga

Narių vertinimas:  / 0

7pslBirželio 1 d. visoje šalyje pradėtas vykdyti projektas „Vasara su knyga“. Į projekto veiklas, kurios bus vykdomos visą vasarą, planuojama įtraukti apie 12 tūkst. vaikų ir jaunimo. Projekto kūrybinis konkursas kvies įamžinti socialiniuose tinkluose akimirkas skaitant knygas. Prie šio projekto prisideda ir Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka biblioteka.

Share

Skaityti daugiau: Vasara su knyga

Seimas pagerbė aktyviausius bibliotekų skaitytojus

Narių vertinimas:  / 0

Gegužės 25 d. Seime, istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje, pagerbti aktyviausi 2015 metų skaitytojai ir skaitomiausių knygų autoriai. Bibliotekų metams paminėti skirtame renginyje pasveikinti daugiau kaip 130 knygų mylėtojų iš beveik 70 Lietuvos bibliotekų.

Share

Skaityti daugiau: Seimas pagerbė aktyviausius bibliotekų skaitytojus

Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka. Pradžia.

Narių vertinimas:  / 0

bibliotekos priestatas2000-ieji – pokyčių metai Elektrėnams: suteiktas miesto vardas, įkuriama Elektrėnų savivaldybė. 2000 m. gegužės 31 d., vadovaujantis LR valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos raštu ir Elektrėnų savivaldybės tarybos sprendimu, buvusio miesto bibliotekos-filialo patalpose įsteigta Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka (ESVB).

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka. Pradžia.

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.