Žinoma ir nežinoma biblioteka

Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais, įvertinęs tai, kad šalyje mažėja knygų perkamumas ir skaitymas, o bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turi didelę reikšmę visuomenės tobulėjimui bei kultūros ugdymui. Todėl „Elektrėnų kronika“, tęsdama projektinę veiklą, finansuojamą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, šiemet supažindins skaitytojus su bibliotekos istorija ir veikla. Projektui „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ SRTRF skyrė 2 tūkst. eurų. Redakcijos kolektyvas kartu su savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojais sieks pakeisti nuomonę, kad bibliotekose galima tik pasiimti paskaityti knygų, supažindins skaitytojus su bibliotekos darbu ir ten teikiamomis įvairiomis paslaugomis. Vykdydami projektą „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ rašysime apie kultūros ir meno žmones, dalyvaujančius bibliotekų renginiuose ir parodose, rašinių ciklą skirsime nematomam bibliotekininkų darbui: kraštotyrai, katalogų sudarymui, dokumentų fondų kaupimui, kraštotyros spaudinių fondui, kraštiečių rankraštiniam fondui. Rašydami apie bibliotekose vykdomą veiklą, rengdami reportažus, interviu su renginių dalyviais, skatinsime skaityti ir domėtis kultūra, motyvuosime žmones dažniau užsukti į bibliotekas.

Pirmiausia kviečiame prisiminti bibliotekų įkūrimo istoriją ne tik savivaldybėje, bet ir šalyje bei pasaulyje.

Kaimuose visi užsuka pas bibliotekininką, o miestuose – į bibliotekas

Narių vertinimas:  / 0

Apmastymas gerumo akcijosVisais laikais pagrindinė bibliotekos funkcija – kaupti, saugoti ir teikti informaciją. Tačiau kaimuose veikiančiose bibliotekose dirbantys žmonės gali pasiūlyti ne tik kokią knygą perskaityti ar kaip internetu deklaruoti pajamas, jiems tenka ir paguosti, patarti, sugalvoti kuo užimti laisvalaikiu ir vaikus, ir suaugusius – tenka pabūti ir psichologu, ir mokytoju, o kartais ir gydytoju. Tai paaiškėjo iš pokalbio su Gilučių bibliotekoje dirbančia Veronika Tamošiūniene.

Share

Skaityti daugiau: Kaimuose visi užsuka pas bibliotekininką, o miestuose – į bibliotekas

Vilnijos vartai atveria duris žmonių gyvenimo istorijoms

Narių vertinimas:  / 0

logo copyJau veikia atnaujinta ir patobulinta aštuonerius metus Vilniaus regiono bibliotekų specialistų kurta kraštotyros informacijos interneto svetainė „Vilnijos vartai“ (www.vilnijosvartai.lt). Reikšmingiausias populiarios interneto svetainės pokytis – atsiradusi rubrika Bičių korys, kurioje gyventojai galės dalintis asmeninėmis, šeimos gyvenimo istorijomis, žiniomis apie savo gyvenamąsias vietoves. Kitos kraštu besidominčiam vartotojui aktualios naujovės – Vilnijos krašto svarbių datų kalendorius, žemėlapis, kuriame sužymėta per 1000 krašto objektų bei sudaryta galimybė pasirinkti maršrutą pagal tam tikrą temą.

Share

Skaityti daugiau: Vilnijos vartai atveria duris žmonių gyvenimo istorijoms

Bibliotekininkystės kelias: Pakalniškių bibliotekos darbuotojos Jadvygos Bušinskienės istorija

Narių vertinimas:  / 0

Darbas su kompiuteriuKaip keičiasi biblioteka, kokie skaitytojai lankosi Pakalniškių bibliotekoje, apie bibliotekininkės darbą mintimis dalijasi 50 metų bibliotekininke dirbanti Jadvyga Bušinskienė.

Jadvyga Bušinskienė gimė 1948 m. liepos 29 d. Trakų rajone, tuometiniame Vievio valsčiuje, Rusakalnio kaime. Tėvai dirbo kolūkyje ir nuosavame ūkyje, užaugino tris dukras ir sūnų. 1963 metais Jadvyga baigė Nabaraučiznos aštuonmetę mokyklą, 1964 metais pradėjo mokytis Trakų vidurinėje mokykloje-internate. Baigusi vidurinę mokyklą grįžo į gimtąjį kaimą ir pradėjo dirbti bibliotekoje.

Share

Skaityti daugiau: Bibliotekininkystės kelias: Pakalniškių bibliotekos darbuotojos Jadvygos Bušinskienės istorija

Abromiškių bibliotekai

Narių vertinimas:  / 1

Tik niekada neužverk savo durų,

Neužkabink ant jų sunkios spynos.

Be tavęs taptume jausmų nuskurėliais,

Neskiriantys šviesos nuo tamsos.

Be tavęs tik egzistuotume,

Pasinėrę į materialiąsias naudas.

Neturėtume nei minčių, nei idėjų,

Kurios į naują gyvenimą vestų.

O. G. Maleravičienė

Share

„Vasara su knyga“2

Narių vertinimas:  / 0

vasaraŠią vasarą Lietuvos viešosios bibliotekos kviečia į daugiau nei 1300 renginių, skirtų skaitymo skatinimo akcijai „Vasara su knyga“.

Share

Skaityti daugiau: „Vasara su knyga“2

Dešimtmetis Abromiškių bibliotekoje

Narių vertinimas:  / 1

Raminta ČESNAUSKAITĖ

Irena Kubilinskienė dalyvauja kartu su Žebertonių bendruomėne Elektrėnų vykusioje rudenėlio šventėje 2Šiais metais 60-ąjį jubiliejų švenčianti Abromiškių biblioteka veikia atnaujintame buvusiame Žebertonių mokyklos pastate, o dešimtmetį jai vadovauja vyresnioji bibliotekininkė Irena Kubilinskienė.

Share

Skaityti daugiau: Dešimtmetis Abromiškių bibliotekoje

Abromiškių biblioteka – ne tik knygų saugykla

Narių vertinimas:  / 0

Virginija Jacinavičiūtė

IMG 9577Rugpjūčio 4 dieną Abromiškių biblioteka paminėjo 60-ies metų jubiliejų. Ši šventė buvo puiki proga prisiminti bibliotekos istoriją, joje dirbusius žmones, padėkoti tiems, kurie bendradarbiauja su biblioteka.

Share

Skaityti daugiau: Abromiškių biblioteka – ne tik knygų saugykla

43 metai – kaip viena diena: Semeliškių bibliotekininkės I. Venskutonienės istorija

Narių vertinimas:  / 3

Silvija Bielskienė

IMG 8157Prieš keturiasdešimt trejus metus į Semeliškes atvyko jaunutė – dvidešimties metų – tuomet dar mergautine Jurkovlianec pavarde, buvusi Semeliškių bibliotekos vedėja Irena Venskutonienė. Ir pasiliko čia. Dabar jau neįsivaizduoja kito krašto, kito miestelio, kurį su tokia didžiule meile galėtų savuoju pavadinti. Apie vaikystę, jaunystę, knygas, kūrybą ir dar daug ką pasakoja Irena.

Share

Skaityti daugiau: 43 metai – kaip viena diena: Semeliškių bibliotekininkės I. Venskutonienės istorija

„Vasaros su knyga“ išlydėtuvės

Narių vertinimas:  / 0

vasaras suŠią vasarą Lietuvos viešosios bibliotekos kviečia į daugiau nei 1300 renginių, skirtų skaitymo skatinimo akcijai „Vasara su knyga“.

Share

Skaityti daugiau: „Vasaros su knyga“ išlydėtuvės

Nevaldoma trauka knygoms

Narių vertinimas:  / 0

ESVB Direktorės Genės Dapkevičienės padėka bibliotekos vedėjai Ingai Sūnelaitienei už EUROPOS EGZAMINO suorganizavimąGal tai, kad Vievio miesto bibliotekoje dirba tikros vievietės, nulėmė Vievio istorija, neatsiejama nuo knygos: miestelyje veikė spaustuvė, ėjo knygnešių keliai, kurį laiką gyveno ir kūrė Marija Pšibiliauskienė-Lazdynų Pelėda, bet aišku viena, kad biblioteka, įkurta per Antrąjį pasaulinį karą, sugebėjo paminėti jau 75 jubiliejų tik darbščių, mylinčių savo darbą ir knygą bibliotekininkų dėka.

Share

Skaityti daugiau: Nevaldoma trauka knygoms

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.