Žinoma ir nežinoma biblioteka

Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais, įvertinęs tai, kad šalyje mažėja knygų perkamumas ir skaitymas, o bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turi didelę reikšmę visuomenės tobulėjimui bei kultūros ugdymui. Todėl „Elektrėnų kronika“, tęsdama projektinę veiklą, finansuojamą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, šiemet supažindins skaitytojus su bibliotekos istorija ir veikla. Projektui „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ SRTRF skyrė 2 tūkst. eurų. Redakcijos kolektyvas kartu su savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojais sieks pakeisti nuomonę, kad bibliotekose galima tik pasiimti paskaityti knygų, supažindins skaitytojus su bibliotekos darbu ir ten teikiamomis įvairiomis paslaugomis. Vykdydami projektą „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ rašysime apie kultūros ir meno žmones, dalyvaujančius bibliotekų renginiuose ir parodose, rašinių ciklą skirsime nematomam bibliotekininkų darbui: kraštotyrai, katalogų sudarymui, dokumentų fondų kaupimui, kraštotyros spaudinių fondui, kraštiečių rankraštiniam fondui. Rašydami apie bibliotekose vykdomą veiklą, rengdami reportažus, interviu su renginių dalyviais, skatinsime skaityti ir domėtis kultūra, motyvuosime žmones dažniau užsukti į bibliotekas.

Pirmiausia kviečiame prisiminti bibliotekų įkūrimo istoriją ne tik savivaldybėje, bet ir šalyje bei pasaulyje.

Prisimename mūsų krašto bibliotekininkes

Narių vertinimas:  / 0

Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka yra kultūros, švietimo ir informacijos įstaiga, šiandien savo fonduose turinti per 49 tūkstančius spaudinių, kuriais naudojasi daugiau kaip 3200 nuolatinių skaitytojų. Per metus joje apsilanko apie 55 tūkstančiai elektrėniečių, svečių iš kitų miestų ir užsienio.

Share

Skaityti daugiau: Prisimename mūsų krašto bibliotekininkes

„Linksmosios estafetės“ linksmai

Narių vertinimas:  / 0

P9220065Rugsėjo 22 d. startavo Vievio miesto bibliotekos Vaikų skyriaus vykdomo projekto „Sveiki vaikai – sveika ateitis“ pirmojo etapo renginys „Linksmosios estafetės“.

Share

Skaityti daugiau: „Linksmosios estafetės“ linksmai

Knygų skaitymas – savęs ir pasaulio pažinimo būdas

Narių vertinimas:  / 0

5a kl. mokinė Lukrecija Zemenauskaitė sužavėjo gitaros skambesiuNiekas kitas taip nesužadina ir neugdo moksleivių vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaikų akyse, kai jie perskaito žodžius ir į rankas pasiima knygą.

Share

Skaityti daugiau: Knygų skaitymas – savęs ir pasaulio pažinimo būdas

Biblioteka – už vaikų sveikatingumo ugdymą

Narių vertinimas:  / 1

Rugsėjo 21 d. Elektrėnuose įvyko pirmasis Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Sveiki vaikai – sveika ateitis“ renginys.

Share

Skaityti daugiau: Biblioteka – už vaikų sveikatingumo ugdymą

Gyvenimas knygai

Narių vertinimas:  / 0

vaclovas biržiškaVasarą „Elektrėnų kronikoje“ apžvelgėme bibliotekininkių darbus Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose, kitus darbuotojus pakalbinsime, kai kitą ketvirtį rašysime apie atskirus bibliotekos skyrius ir juose vykdomą veiklą. Šiame numeryje supažindinsime su žymiausiais Lietuvos bibliotekininkais, bibliotekų steigėjais Vaclovu Biržiška ir Vincu Ruzgu. 1931 m. jų iniciatyva įkurta Lietuvos bibliotekininkų draugija.

Share

Skaityti daugiau: Gyvenimas knygai

Iššūkių ir tobulėjimo dešimtmetis

Narių vertinimas:  / 2

prie parodos„Elektrėnų kronika“ tęsia projektą „Žinoma ir nežinoma biblioteka“, finansuojamą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, ir pasakoja apie Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose dirbančius bibliotekininkus - supažindiname su Kietaviškių bibliotekos vyr. bibliotekininke Janina Černiauskiene.

Iš kur esate kilusi?

Gimiau Trakų rajone, Peliūnų kaime, visai šalia Elektrėnų marių. Tėvai buvo paprasti, darbštūs kaimo žmonės. Tėvelis, kiek pamenu, dirbo brigadininku kolūkyje, o mama – laukininkystėje. Nors nebuvome turtingi, tačiau šeimoje vyravo santarvė, ramybė, tėvai vaikus auklėjo ne pakeltu balso tonu, o geru pavyzdžiu. Todėl vaikystę prisimenu gražią ir nerūpestingą.

Share

Skaityti daugiau: Iššūkių ir tobulėjimo dešimtmetis

Žinių vieta Pastrėvyje

Narių vertinimas:  / 0

biblPastrėvio seniūnijoje, turinčioje apie 700 gyventojų, vienintelis kultūros ir informacijos centras yra Pastrėvio mokyklos pastatas, kuriame glaudžiasi ir Semeliškių gimnazijos Pastrėvio skyrius, ir seniūnija, ir biblioteka, ir medicinos punktas, veikia aktyvi bendruomenė. Pastrėviečiai kartu organizuoja įvairius renginius, ruošia šventes, parodas.

Share

Skaityti daugiau: Žinių vieta Pastrėvyje

Knygos, kurių 2015 m. lietuviai dažniausiai ieškojo bibliotekose

Narių vertinimas:  / 0

knygos 1

Share

Darbas bibliotekoje skatina tobulėti. Balceriškių bibliotekininkė

Narių vertinimas:  / 0

13351032 986207531474475 696417346 o 2Pagal specialybę Janina Kandratavičienė yra buhalterė. Daug metų ji dirbo gimtųjų Balceriškių ūkyje. Žlugus kolūkiui, ji dirbo Panerių sanatorinėje mokykloje, o kai uždarė mokyklą liko bedarbė. Keletą metų moteris niekur nedirbo, kol Balceriškių bibliotekininkė Milda Guvenikovienė pasiūlė ją pavaduoti, kai ji išėjo motinystės atostogų. Janina pasiūlymą priėmė ir pradėjo dirbti Balceriškių filialo vyriausiąja bibliotekininke.

Share

Skaityti daugiau: Darbas bibliotekoje skatina tobulėti. Balceriškių bibliotekininkė

Darbas bibliotekoje skatina tobulėti. Beižionių bibliotekininkė

Narių vertinimas:  / 0

6 psl.b. brazinskieneBirutė Brazinskienė gimė 1959 m. gegužės 16 d. Paluknio kaime, Trakų rajone. Tėvui gavus paskyrimą dirbti Semeliškių miestelyje įgaliotiniu, 1964 metais šeima persikėlė gyventi į Semeliškes. Čia Birutė pradėjo lankyti ir baigė Semeliškių vidurinę mokyklą. Baigusi mokyklą 1978 metais ji pradėjo dirbti Vilniaus elektros tinkluose, ištekėjusi persikėlė gyventi į Kaišiadoris, kur dirbo Kaišiadorių BGAK, taupomajame banke, UAB „Jauva“, „Gumta“, užaugino 4 vaikus: dvi dukras ir du sūnus.

Share

Skaityti daugiau: Darbas bibliotekoje skatina tobulėti. Beižionių bibliotekininkė

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.