Žinoma ir nežinoma biblioteka

Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais, įvertinęs tai, kad šalyje mažėja knygų perkamumas ir skaitymas, o bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turi didelę reikšmę visuomenės tobulėjimui bei kultūros ugdymui. Todėl „Elektrėnų kronika“, tęsdama projektinę veiklą, finansuojamą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, šiemet supažindins skaitytojus su bibliotekos istorija ir veikla. Projektui „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ SRTRF skyrė 2 tūkst. eurų. Redakcijos kolektyvas kartu su savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojais sieks pakeisti nuomonę, kad bibliotekose galima tik pasiimti paskaityti knygų, supažindins skaitytojus su bibliotekos darbu ir ten teikiamomis įvairiomis paslaugomis. Vykdydami projektą „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ rašysime apie kultūros ir meno žmones, dalyvaujančius bibliotekų renginiuose ir parodose, rašinių ciklą skirsime nematomam bibliotekininkų darbui: kraštotyrai, katalogų sudarymui, dokumentų fondų kaupimui, kraštotyros spaudinių fondui, kraštiečių rankraštiniam fondui. Rašydami apie bibliotekose vykdomą veiklą, rengdami reportažus, interviu su renginių dalyviais, skatinsime skaityti ir domėtis kultūra, motyvuosime žmones dažniau užsukti į bibliotekas.

Pirmiausia kviečiame prisiminti bibliotekų įkūrimo istoriją ne tik savivaldybėje, bet ir šalyje bei pasaulyje.

Klaidžiojimai po nuodėmes

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

IMG 1849Susitikimai su rašytojais Elektrėnų bibliotekoje – dažnas renginys. Bet kad į renginį susirinktų daug žmonių – būna retai. Į Audronės Urbonaitės kūrybos vakarą susirinko daug ir skirtingo amžiaus žmonių – nuo moksleivių iki senjorų. Žurnalistė ir rašytoja A. Urbonaitė, keturių knygų autorė, skaitytojus patraukia išlietais tekstais per savo asmeninių išgyvenimų lauką.

Share

Skaityti daugiau: Klaidžiojimai po nuodėmes

Elektrėnų savivaldybės auksiniai protai

Narių vertinimas:  / 0

7 foto Rugsėjo 27 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje prasidėjo dar vienas „Auksinio proto“ žaidimų sezonas.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnų savivaldybės auksiniai protai

Moksleivių diskusijos su psichologu E. Karmaza

Narių vertinimas:  / 0

Konflikt371 sprendimas ktaip2Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko antrasis susitikimas su psichologu Evaldu Karmaza, kuriame dalyvavo Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos 7b klasės moksleiviai su auklėtoja L. Indrišiūniene.

Share

Skaityti daugiau: Moksleivių diskusijos su psichologu E. Karmaza

Vaikų ir jaunimo aptarnavimas Elektrėnų bibliotekoje

Narių vertinimas:  / 0

g.dapkevicieneTęsiame projektą „Žinoma ir nežinoma biblioteka“, finansuojamą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, paskutinį ketvirtį rašysime apie Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos veiklą.

Praėjusiame „Elektrėnų kronikos“ numeryje buvo rašoma apie Suaugusiųjų aptarnavimo skyrių, šiame supažindinsime su Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus veikla.

Share

Skaityti daugiau: Vaikų ir jaunimo aptarnavimas Elektrėnų bibliotekoje

Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyrius

Narių vertinimas:  / 1

bibliotekininkesElektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka (ESVB) yra bibliografinio, informacinio ir metodinio darbo centras, kurio skyriai yra atviri visiems. Bibliotekos pastato pirmame aukšte įrengta 160 vietų konferencijų salė, periodikos bei interneto skaityklos suaugusiems. Antrame – Vaikų literatūros skyrius su kompiuterių sale bei Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyrius. Lankytojus kviečia naujos, erdvios meno ir užsienio kalbų bei informacijos skaityklos, įkurtos trečiajame bibliotekos aukšte. Čia yra ir Spaudinių komplektavimo skyrius bei įsikūrusi bibliotekos administracija.

Per metus Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyriuje apsilanko apie 50 tūkst. lankytojų, 2015 m. jame buvo užsiregistravę 3059 suaugę lankytojai, jiems išduota apie 48 489 tūkst. leidinių.

Share

Skaityti daugiau: Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyrius

Neeilinė paskaita Vievio miesto bibliotekoje

Narių vertinimas:  / 0

Neeilinė paskaita Vievio miesto bibliotekoje copyProjektas „Bibliotekos pažangai 2” nepaliaujamai suteikia galimybę susitikti su įdomiais žmonėmis, kurie palieka išties nemenką įspūdį.

Share

Skaityti daugiau: Neeilinė paskaita Vievio miesto bibliotekoje

Bibliotekoje moksleiviai mokėsi sveikos mitybos

Narių vertinimas:  / 0

20161005 114207Spalio 4 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje svečiavosi ketvirtokai iš „Ąžuolyno“ progimnazijos.

Share

Skaityti daugiau: Bibliotekoje moksleiviai mokėsi sveikos mitybos

Sveiko maisto gamybos pamokėlės su „Žaliąja močiute“

Narių vertinimas:  / 0

P1010093Spalio 6 d. vyko Vievio miesto bibliotekos Vaikų skyriaus vykdomo projekto „Sveiki vaikai – sveika ateitis“ antrasis renginys „Sveiko maisto pamokėlės“.

Share

Skaityti daugiau: Sveiko maisto gamybos pamokėlės su „Žaliąja močiute“

Hiroshima ir Nagasaki. Atominė bomba ir žmonija

Narių vertinimas:  / 0

hirTai – Tarptautinės organizacijos Europos černobyliečių labdaros fondo „Mūsų krantas“ remiamas tarptautinis Lietuvos-Japonijos edukacinis projektas-paroda „Hiroshima ir Nagasaki. Atominė bomba ir žmonija“.

Share

Skaityti daugiau: Hiroshima ir Nagasaki. Atominė bomba ir žmonija

Ragino mąstyti pozityviai

Narių vertinimas:  / 0

lauciusVirginija Jacinavičiūtė

„Jūsų biblioteka – tikra šventovė, į kurią galima ateiti vien oro įkvėpti“, - kalbėjo žinomas rašytojas, pozityvistas Jeronimas Laucius praėjusį ketvirtadienį lankydamasis Elektrėnų viešojoje bibliotekoje. Šiuo pasakymu pozityvaus mąstymo, džiugaus požiūrio į gyvenimą skleidėjas parodė, kad gėrio ieškoti toli nereikia. To pasimokyti galėjo ir gausus būrys elektrėniškių, kurie rugsėjo 29-ąją atvyko į Bibliotekos konferencijų salę, tikėdamiesi rasti atsakymus į gyvenimiškus klausimus.

Share

Skaityti daugiau: Ragino mąstyti pozityviai

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.