Žinoma ir nežinoma biblioteka

Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais, įvertinęs tai, kad šalyje mažėja knygų perkamumas ir skaitymas, o bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turi didelę reikšmę visuomenės tobulėjimui bei kultūros ugdymui. Todėl „Elektrėnų kronika“, tęsdama projektinę veiklą, finansuojamą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, šiemet supažindins skaitytojus su bibliotekos istorija ir veikla. Projektui „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ SRTRF skyrė 2 tūkst. eurų. Redakcijos kolektyvas kartu su savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojais sieks pakeisti nuomonę, kad bibliotekose galima tik pasiimti paskaityti knygų, supažindins skaitytojus su bibliotekos darbu ir ten teikiamomis įvairiomis paslaugomis. Vykdydami projektą „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ rašysime apie kultūros ir meno žmones, dalyvaujančius bibliotekų renginiuose ir parodose, rašinių ciklą skirsime nematomam bibliotekininkų darbui: kraštotyrai, katalogų sudarymui, dokumentų fondų kaupimui, kraštotyros spaudinių fondui, kraštiečių rankraštiniam fondui. Rašydami apie bibliotekose vykdomą veiklą, rengdami reportažus, interviu su renginių dalyviais, skatinsime skaityti ir domėtis kultūra, motyvuosime žmones dažniau užsukti į bibliotekas.

Pirmiausia kviečiame prisiminti bibliotekų įkūrimo istoriją ne tik savivaldybėje, bet ir šalyje bei pasaulyje.

Prasideda Knygų Kalėdos

Narių vertinimas:  / 0

knygu kaledu zenklasJau šeštus metus Lietuvoje prieš didžiąsias žiemos šventes prasideda Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, kuri ne tik kviečia dovanoti knygas, suburia knygas mylinčius žmones, bet ir skatina skaityti, domėtis savo krašto autorių kūryba. Kiekvienais metais akciją lydi daugiau nei šimtas renginių: šalies bibliotekos kviečia skaitytojus į parodas, susitikimus su lietuvių rašytojais, literatūrines ir muzikines popietes.

Share

Skaityti daugiau: Prasideda Knygų Kalėdos

Saviraiškos erdvė jaunimui

Narių vertinimas:  / 0

Lyderystes uzsiemimas2015-2016 metais Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo įgyvendinamas „Bibliotekos pažangai 2“ projektas „Saviraiškos erdvės paaugliams ir jaunimui įkūrimas“. Projekto tikslas – gerinti Elektrėnų savivaldybės paauglių ir jaunimo gyvenimo kokybę, padėti socializuotis, teikiant įvairias laisvalaikio praleidimo, užimtumo ir neformalaus ugdymo paslaugas.

Share

Skaityti daugiau: Saviraiškos erdvė jaunimui

Informacinė ir kraštotyrinė veikla bibliotekoje

Narių vertinimas:  / 1

Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos informacijos ir kraštotyros skaitykla rūpinasi kraštotyros dokumentų bei informacijos kaupimu ir sklaida.

skyriaus foto 1

Share

Skaityti daugiau: Informacinė ir kraštotyrinė veikla bibliotekoje

Svečiai iš Lietuvos aklųjų bibliotekos

Narių vertinimas:  / 0

Mini spektaklis Arbatos klubasLapkričio 9 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko tradicinis susitikimas su Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB). Šie metai aklųjų bibliotekai ypatingi – švenčiamas 50-asis veiklos jubiliejus. Renginyje dalyvavo LAB direktorė Rasa Januševičienė su gausia komanda, kurie parodė net du linksmus mini spektaklius pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus „Ąsotis“ ir „Arbatos klubas“.

Share

Skaityti daugiau: Svečiai iš Lietuvos aklųjų bibliotekos

Viktorina apie sveiką gyvenseną

Narių vertinimas:  / 0

PA2601142016 m. spalio 26 d. Vievio miesto bibliotekos Vaikų skyriuje vyko projekto „Sveiki vaikai – sveika ateitis“ 3-as turas. Priminsiu, kad pirmajame ture sportavome „Linksmosiose estafetėse“, antrajame – mokėmės sveikai maitintis, na, o trečiajame viktorinos parodė, ką gi žinome apie sveiką gyvenseną.

Share

Skaityti daugiau: Viktorina apie sveiką gyvenseną

Renginys ,,Gražiu savo žodžiu žaidžiu“ Vievio miesto bibliotekoje

Narių vertinimas:  / 1

vaikų skyriaus bibliotekininkė R. Simanavičienė pristato poetę R. SkučaitęKiekvieno iš mūsų gyvenime poezija užima tam tikrą vietą. Juk iš jos gimsta žodis, o iš žodžių – posmai, iš šių – eilėraščiai. Poezija – tarsi veidrodis, kuriame atsispindi gamtos grožio, paslaptingos meilės žmogui, Tėvynei virpesiai. Gražūs, melodingi ir išmintingi Ramutės Skučaitės eilėraščiai, netikėti pastebėjimai, persipynę su „fantastiniu“ pasauliu.

Share

Skaityti daugiau: Renginys ,,Gražiu savo žodžiu žaidžiu“ Vievio miesto bibliotekoje

Sveikai gyvensim – sveiki augsim

Narių vertinimas:  / 0

7 psl. sveiki aukimElektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos parengtas projektas „Sveiki vaikai – sveika ateitis“ yra skirtas vaikams nuo 3 iki 16 metų.

Share

Skaityti daugiau: Sveikai gyvensim – sveiki augsim

Biblioterapija. Kas tai?

Narių vertinimas:  / 1

knygosSpalio 26 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Biblioterapija. Kas tai?“, kurį vedė psichologė Brigita Gelumbauskienė. Šis renginys yra Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Knyga – sielos namų vaistinė“ dalis. Susitikime kalbėta apie tai, kad knygų skaitymas gali padėti geriau suprasti save ir net išspręsti įvairias asmenines problemas.

Share

Skaityti daugiau: Biblioterapija. Kas tai?

Metų knygos rinkimai

Narių vertinimas:  / 0

Metų knygos rinkimai copyJau dvyliktą kartą Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir su Kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Nacionaline M. Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai” vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.

Share

Skaityti daugiau: Metų knygos rinkimai

Valgymo sutrikimai ir biblioterapija

Narių vertinimas:  / 0

20161020 143509Spalio 20 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko dar vienas bibliotekoje vykdomo projekto „Knyga – sielos namų vaistinė“ renginys.

Share

Skaityti daugiau: Valgymo sutrikimai ir biblioterapija

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.