Žinoma ir nežinoma biblioteka

Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais, įvertinęs tai, kad šalyje mažėja knygų perkamumas ir skaitymas, o bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turi didelę reikšmę visuomenės tobulėjimui bei kultūros ugdymui. Todėl „Elektrėnų kronika“, tęsdama projektinę veiklą, finansuojamą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, šiemet supažindins skaitytojus su bibliotekos istorija ir veikla. Projektui „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ SRTRF skyrė 2 tūkst. eurų. Redakcijos kolektyvas kartu su savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojais sieks pakeisti nuomonę, kad bibliotekose galima tik pasiimti paskaityti knygų, supažindins skaitytojus su bibliotekos darbu ir ten teikiamomis įvairiomis paslaugomis. Vykdydami projektą „Žinoma ir nežinoma biblioteka“ rašysime apie kultūros ir meno žmones, dalyvaujančius bibliotekų renginiuose ir parodose, rašinių ciklą skirsime nematomam bibliotekininkų darbui: kraštotyrai, katalogų sudarymui, dokumentų fondų kaupimui, kraštotyros spaudinių fondui, kraštiečių rankraštiniam fondui. Rašydami apie bibliotekose vykdomą veiklą, rengdami reportažus, interviu su renginių dalyviais, skatinsime skaityti ir domėtis kultūra, motyvuosime žmones dažniau užsukti į bibliotekas.

Pirmiausia kviečiame prisiminti bibliotekų įkūrimo istoriją ne tik savivaldybėje, bet ir šalyje bei pasaulyje.

Minčių tyrumo akimirka tapybos parodoje

Narių vertinimas:  / 0

IMG 4013bibliot 2Jauna tautodailininkė Lina Latvaitienė Elektrėnų bibliotekoje pristatė savo naująją tapybos parodą „Paukščiai ir žmogus“. Tarp gausiai į parodą susirinkusių žmonių vietos radau prie gražaus paveikslo, pavadintu „Minčių tyrumo akimirka“. Paveiksle pavaizduota gulbė. Autorė sako, kad ir pirmajame jos paveikslas buvo nupiešta gulbė, tik mažytė.

Share

Skaityti daugiau: Minčių tyrumo akimirka tapybos parodoje

Mano bibliotekos

Narių vertinimas:  / 0

IMG 3852Ankstyvoje vaikystėje susipažinau su knygomis. Kiek save prisimenu, mūsų šeimoje visada buvo knygų. Nedaug, bet tai buvo mūsų šeimos bibliotekėlė. Kai kurios knygos buvo lenkų kalba, kai kurios rusų kalba, nes tėvas lankė dar caro laikų mokyklą, kuri, žinoma, buvo rusiška. Sekmadieniais, kai mama išeidavo į bažnyčią, tėvas nuskusdavo sau barzdą, apsivilkdavo švaresniais drabužiais, ir, jeigu neateidavo kuris nors kaimynas „papolitikuoti“, sėsdavo prie stalo su knyga rankoje. Aš buvau dar maža ir man nerūpėjo, ką ten tėvas skaitydavo.

Share

Skaityti daugiau: Mano bibliotekos

Praverk Adventui duris...

Narių vertinimas:  / 0

Advento popietė Gilučiuose„Atrodo, kad gyvenimas slenka beprasmiškai. Tačiau mažas upokšnis, tyliai vingiuojantis per girias ir pievas bei nešantis sveikatą, vaisingumą ir grožį, savo kelyje toks pat naudingas, kaip plati upė. O prisidėdamas prie upės gyvybingumo, jis padeda pasiekti tai, ko viena ji niekada nebūtų pasiekusi“.

Elena Vait

Share

Skaityti daugiau: Praverk Adventui duris...

Akcija ,,Knyga – geriausia dovana“

Narių vertinimas:  / 0

unnamed 3Gruodžio mėnesį Vievio gimnazijos bendruomenė dalyvavo akcijoje „ Knyga – geriausia dovana”. Mokiniai dovanojo savo knygutes vaikams, kurie serga onkologinėmis ligomis. Visi piešė atvirutes ir linkėjo pasveikti.

Share

Skaityti daugiau: Akcija ,,Knyga – geriausia dovana“

Pabaiga

Narių vertinimas:  / 1

izanga pabaiga

Share

Vievio miesto bibliotekos ir Šiaurės šalių bibliotekų draugystė

Narių vertinimas:  / 0

47Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – tarytum vienas renginys, kuriame sutartu laiku daugelyje Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų vyksta Šiaurės šalių literatūros garsiniai skaitymai vaikučiams, jaunimui ir suaugusiems.

Share

Skaityti daugiau: Vievio miesto bibliotekos ir Šiaurės šalių bibliotekų draugystė

„Spalvoti nykštukai“ bibliotekoje

Narių vertinimas:  / 0

kalba bibliotekos vedėja Vega TenikienėLapkričio mėnesio pabaigoje Vievio gimnazijos bibliotekoje vyko renginys „Spalvoti nykštukai“.

Share

Skaityti daugiau: „Spalvoti nykštukai“ bibliotekoje

Elektrėniškius su tradiciniu lietuvišku kalendoriumi supažindinusi etnologė G. Kadžytė: „Dėkokime ir linkėkime ne tik per šventes“

Narių vertinimas:  / 1

Kadžytė Elektrėnuose2Lapkričio 24 dieną Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjusi etnologė, folkloristė, žurnalistė, radijo laidų vedėja Gražina Kadžytė kartu su miestelėnais atsigręžė į mūsų protėvių puoselėtas vertybes bei jų kurtą kalendorių, dabar jau vadinamą tradiciniu. Tai buvo jau septynioliktasis vietos bendruomenei skirtas susitikimas su visuomenei gerai žinomu žmogumi, kurį pristatė ketverius metus su miesto biblioteka glaudžiai bendradarbiaujanti „Lietuvos energijos gamyba“.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėniškius su tradiciniu lietuvišku kalendoriumi supažindinusi etnologė G. Kadžytė: ...

Iš kokio amato valgyti duoną?

Narių vertinimas:  / 1

Kiekvienas gyvenimo etapas žmogui yra svarbus. Tik gimęs žmogus pradeda pažinti pasaulį, vėliau mokosi mokykloje, kur besimokant jau pasireiškia pirmieji požymiai ir pasvajojimai – o iš kokio gi amato teks krimsti duonelę? Vievio pradinė mokykla jau ne pirmus metus organizuoja profesijos dienas, kurių metu vaikai supažindinami su įvairiausiomis profesijomis.

Share

Skaityti daugiau: Iš kokio amato valgyti duoną?

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė paminėta visoje savivaldybėje

Narių vertinimas:  / 0

bibliotPažintis su Šiaurės šalimis ir rašytojais

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – tai tas laikas, kai Šiaurės šalių rašytojų knygos prabyla į jaunuosius ir vyresnius klausytojus. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Šiaurės šalyse rengiama 20-tą, Baltijos šalyse – 19-tą , Elektrėnų bibliotekoje – 18-tą kartą. Šių metų renginių tema – „Ateitis Šiaurės šalyse“, plakatą sukūrė suomių autorius dailininkas Ville Tietavainen.

Share

Skaityti daugiau: Šiaurės šalių bibliotekų savaitė paminėta visoje savivaldybėje

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.