Saugokime aplinką

aplinkos ministerijos logo

Lydekai paliepus...

Narių vertinimas:  / 0

Julija KIRKILIENĖ

 nŽvejai mėgėjai sako, kad įdomiausia meškerioti lydekas: ir žuvis stambi, o kova tarp žuvies ir žvejo įdomi. Tik ta kova ateityje gali mažiau nuožmi pasidaryti. Nuo šių metų pradžios aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pakeitė Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, pagal kurias draudžiama masalui naudoti žuvelę, o lydekų su savimi paimti galima tik 3 vienetus. Pagavus daugiau, teks paleisti atgal. Aplinkos ministerija taip pat primena žvejams mėgėjams, kad nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. lydekų žvejyba draudžiama.

Share

Skaityti daugiau: Lydekai paliepus...

Eglučių kelias iki Kalėdų

Narių vertinimas:  / 0

Julija KIRKILIENĖ

konk copyJau devinti metai Aplinkos ministerijos globojama akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ džiugino žmones žaliaskarių kvapais. Vievio girininkas Antanas Baigys ir Paparčių girininkas Aidas Stepankevičius Elektrėnuose ne tik eglių šakas dalino ir natūralius jos papuošalus – kankorėžius, bet dalinosi su žmonėmis patirtimi apie eglės kelią iki Kalėdų.

Share

Skaityti daugiau: Eglučių kelias iki Kalėdų

Kaip įstatymas pakeitė norą statyti

Narių vertinimas:  / 0

Julija KIRKILIENĖ

A. PetrauskasNaujosios redakcijos Teritorijų planavimo įstatymas per metus gerokai padaugino darbo savivaldybės administracijai ir matininkams, bet sutaupė lėšų ir laiko žmonėms, norėjusiems žemę pasidalinti, pakeisti jos paskirtį ar pasistatyti nuosavą namą.

Share

Skaityti daugiau: Kaip įstatymas pakeitė norą statyti

Ar globosime vandens paukščius žiemą?

Narių vertinimas:  / 1

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

imagesLietuvoje, artėjant pavasariui, minimos Vieversio, Gandro, Kovarnių ir Pempės dienos. Pastebėję tokią šventę kalendoriuje paprastai tiesiog nusišypsome. Tačiau ar žinote, kad Lietuvoje stebima tiek paukščių rūšių, jog jei kiekvienas turėtų po dieną, joms paminėti neužtektų ir metų? Bene labiausiai mums, ežeringos Elektrėnų savivaldybės gyventojams, pažįstami vandens paukščiai, kuriuos, ežerams šąlant, mielai lesiname.

Share

Skaityti daugiau: Ar globosime vandens paukščius žiemą?

Poreikis: gyventi švarioje aplinkoje ir iš to uždirbti

Narių vertinimas:  / 1

Julija KIRKILIENĖ

Nuotrauka0239Kol vienos socialinės įstaigos skundžiasi neturinčios lėšų smulkiausiam inventoriui įsigyti, Vievio vaikų dienos centro lankytojai, vadovaujami socialinio pedagogo, užimtumo specialisto Kęstučio Dringelio, renka baterijų, akumuliatorių, elektros ir elektroninės įrangos atliekas ir už tai gauna atlyginimą.

Share

Skaityti daugiau: Poreikis: gyventi švarioje aplinkoje ir iš to uždirbti

Ar Elektrėnų savivaldybė gali tapti žvejų rojumi?

Narių vertinimas:  / 0

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

DSCF2198Žvejyba – kone kiekvieno Elektrėnų savivaldybės gyventojo hobis. Gyvename išties ežeringame krašte, tad norintiems žvejoti užtenka griebti meškeres ir nukulniuoti iki artimiausio vandens telkinio. Tik ar žuvų užteks visiems?

Share

Skaityti daugiau: Ar Elektrėnų savivaldybė gali tapti žvejų rojumi?

Kompostavimas – dviguba nauda

Narių vertinimas:  / 0

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

IMG 0385Aplinkos ministerija nuosekliai moko gyventojus keisti įpročius tvarkant atliekas, žadina visuomenės sąmoningumą, skatina ekologišką elgesį. O ir žmonės jau suprato, kad yra ne vienas būdas sumažinti atliekų kiekį ir iš to dar gauti naudos. Biologiškai suyrančių atliekų kompostavimas – vienas jų.

Share

Skaityti daugiau: Kompostavimas – dviguba nauda

Šiluma kaulų nelaužo, bet ir nekvepia

Narių vertinimas:  / 0

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

aplinkaAr kada nors pastebėjote pilką debesėlį, atšalus orams pakimbantį virš autonomiškai besišildančių namų rajonų? Žiemą išėję į lauką Vievyje, Semeliškėse ar Abromiškėse įkvėpsime ne gryno oro gurkšnį, o užuosime iš kaimynų kaminų besiliejančio dūmelio kvapą.

Share

Skaityti daugiau: Šiluma kaulų nelaužo, bet ir nekvepia

Pareiga – pristatyti atliekas, kur jų vieta

Narių vertinimas:  / 1

Raminta ČESNAUSKAITĖ

2 atliekos fotoPasenusios buitinės technikos surinkimo punktų netrūksta visoje Lietuvoje, atrodo, jau nebereikėtų sukti galvos, kur dėti nebenaudojamus senus elektros prietaisus. Tačiau Elektrėnuose buitinėms atliekoms skirtuose konteineriuose ar šalia jų vis dar galima išvysti besimėtantį virdulį ar plaukų džiovintuvą, nors visa elektros ir elektroninė įranga (žymima perbraukto konteinerio ženklu) privalo būti šalinama atskirai nuo komunalinių atliekų.

Share

Skaityti daugiau: Pareiga – pristatyti atliekas, kur jų vieta

Išgerk ežerą, dugne žuvį rasi (Liaudies patarlė)

Narių vertinimas:  / 3

Julija KIRKILIENĖ

žvejys143603Nelaukdama, kol liaudies patarlė „Išgerk ežerą – žuvį rasi“ realybe virstų, Aplinkos ministerija ėmėsi veiksmų prieš valstybei daromą nepataisomą žalą – žuvų išteklių naikinimą. Nors Elektrėnų savivaldybėje nėra verslinei žūklei tinkamų vandens telkinių, bet žuvų ištekliai ežeruose reguliuojami. Atsižvelgiant į žuvų išteklių būklę bei mokslininkų rekomendacijas, licencinės žūklės ruožuose nustatomas žūklės limitas ir leidžiamų išduoti licencijų skaičius. Į licencinę zoną patenka Vievio ežeras, kuriame leidžiama specializuota seliavų žvejyba. Žvejybos įrankiu specializuotu seliavų žvejybai Vievio ežere leidžiama sugauti 700 kg šios lašišinių žuvų šeimai priklausančios žuvies.

Share

Skaityti daugiau: Išgerk ežerą, dugne žuvį rasi (Liaudies patarlė)

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.