Elektrėnų krašto šviesuoliai

Kęstutis Rėklys: be Tėvynės žmogus yra niekas

Narių vertinimas:  / 0
reklysKęstutis Rėklys gimė Alytaus rajone, Miroslave. Tai nedidelis Dzūkijos miestelis, kuriam jau keli šimtai metų. Nors šeima gyveno ten tik vienerius metus, visgi dabar visada norisi ten nuvažiuoti, pabūti... Gimtinė yra gimtinė. Kęstučio tėvas buvo mokyklos vedėjas, mokytojas, šaulių vadas bei geras muzikantas.
Share

Skaityti daugiau: Kęstutis Rėklys: be Tėvynės žmogus yra niekas

Šviesiosios Onos Mozūraitienės eilės

Narių vertinimas:  / 3
Onute_M„Mano vaikystė kaip veržli ir srauni Širvintos upė  skubėjo, bangavo pievų ir miškų takais. Kaip ir daugelio kaimo vaikų, ji vaikė margaspalvius drugelius ir statė smėlio pilis. Na, galbūt buvo truputėlį kitokia tuo, kad iki devintos klasės pamokas ruošdavau prie žibalinės lempos. Nors aplinkiniuose namuose buvo įvesta elektra, mes jos neturėjome, nes gyvenome miške, medžiotojų trobelėje, kurią tėvams padovanojo p. Grinius. Ir nors buvo nelengva, mes neliūdėjome ir atradome gražų ryšį su gamta, iš kurios ir gavau pačias įdomiausias, labai reikalingas  pamokas,“- pasakoja Onutė Mozūraitienė, literatų klubo „Strėva“ narė.
Share

Skaityti daugiau: Šviesiosios Onos Mozūraitienės eilės

Vladislavos Kursevičienės kūryba nustebintas pasaulis

Narių vertinimas:  / 1
kursevicienegimė Širvintų rajone Ulyčėlų kaime valstiečio šeimoje. Ji anksti išmoko skaityti lenkų ir rusų kalbomis. Vladislava sako, kad jos pirmieji ryškesni prisiminimai yra susiję su 1944 metais. Tai buvo Žolinių šventė, kai tik iš Lietuvos buvo išvyti vokiečiai. Kartu su mama abi važiavo į bažnyčią, kur turėjo vykti brolio pirmoji Komunija, pakeliui matė daug subomborduotų tankų, sunkvežimių, pabūklų. Jai, mažytei kaimo mergaitei, viskas buvo nauja ir neregėta.
Share

Skaityti daugiau: Vladislavos Kursevičienės kūryba nustebintas pasaulis

Onutės Kulbokienės širdyje sutelpa labai daug

Narių vertinimas:  / 0
kulbokiene_Onutė Kulbokienė gimė ir augo Kaišiadorių rajono Kietaviškių seniūnijos Gilūšio kaime. Kietaviškėse ji baigė vidurinę mokyklą ir įstojo į Vilniaus kooperacijos technikumą. Po to Onutė studijavo Maskvos kooperacijos instituto Vilniaus filiale ir įgijo verslo vadybos ir darbo organizavimo specialybę. Po studijų ji pradėjo dirbti Tauragėje – iš pradžių raikoopsąjungoje kadrų inspektore, paskui – kooperatyvo „Gaurė“ pirmininko pavaduotoja ir valdybos pirmininke.
Share

Skaityti daugiau: Onutės Kulbokienės širdyje sutelpa labai daug

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.