Elektrėnų krašto šviesuoliai

Lino Bulaukos eilės

Narių vertinimas:  / 1

465951 485203948174469 1504670529 oVienas iš aktyviausių jaunųjų kūrėjų yra Linas Bulauka. Pateikiame skaitytojų teismui jauno žmogaus lietratūrinius bandymus, pirmuosius vaikino ieškojimus, atradimus, kluptelėjimus...Juk nė vienas nepradėjo nuo tobulų eilių....

Aš negaliu

Aš tas, kuris gali tau padėti.
Gali mylėti,
Gali paguosti,
Gali suprasti,
Gali patarti,
Gali netgi ištarti,
Kad sudužęs jis nieko vertas,
Kad jis tik šukė,
Pjaustantis į gabalus tai,
Ką sukūrė pats.

Share

Skaityti daugiau: Lino Bulaukos eilės

Jaunųjų elektrėniečių kūryba

Narių vertinimas:  / 0

literataiElektrėnų literatų klubo „Strėva” renginiuose dažnai dalyvauja ir jaunieji kūrėjai iš „Versmės” gimnazijos. Ta graži draugystė jau tęsiasi keletą metų. Į kasmetinį tradicinį jaunųjų kūrėjų skaitymų vakarą ateina ne tik versmiečiai, bet mokiniai iš „Ąžuolųno” pagrindinės mokyklos, Elektrėnų profesinio mokymo centro. Kai susitinka vyresnio amžiaus kūrėjai ir jaunieji, dar tik pradedantys rašyti mokiniai užsimezga nuoširdus kartų dialogas. „Strėvos” literatų kūryba laikraštyje jau spausdinama nuo pavasario, o štai jaunųjų kūrybos laikraštyje būna mažai. Šiandien norime padaryti jauniesiems kūrėjams siurprizą ir skaitytojams pristatyti vaikų kūrybą. Tai kūriniai apie Elektrėnus, pirmieji bandymai kurti akrostichą, sonetą. Nesistebėkite – nerasite eilių autorių pavardžių, kadangi čia surinktos kelerių metų kūrybinių susitikimų akimirkos, pirmoji savarankiška galimybė išsakyti savo poziciją eilėmis. Autoriai galės surasti savo kūrinukus, jais pasidžiaugti arba nusišypsoti - juk ne viskas tobula...Sėkmės jums, jaunieji kūrėjai...

Literatų klubo „Strėva” informacija

Share

Skaityti daugiau: Jaunųjų elektrėniečių kūryba

POEZIJOS IR FOTOGRAFIJOS PAVILIOTA

Narių vertinimas:  / 0

AiraAira Baleišytė – „Versmės“ gimnazijos abiturientė. Tai meniškos prigimties mergina, pasinėrusi į poezijos ir besigilinanti į fotografijos subtilybes. Romantiškas žvilgsnis į pasaulį Airai leidžia pastebėti, kaip kinta šiandieninis pasaulis, kaip jaunas žmogus siekia žvelgti toliau ir giliau, jausti stipriau ir atviriau. Aira yra dalyvavusi Lietuvos jaunųjų gamtininkų konkurse organizuotame literatūrinių kūrinių konkurse, skaičiusi savo eiles renginiuose. Besimokydama trečioje gimnazijos klasėje Aira susidomėjo savanoriška veikla, dalyvavo įvairiose akcijose, susitikimuose.
Žvaliai, optimistiškai į pasaulį žvelgiančiai merginai galima palinkėti kūrybinės sėkmės ir naujų formų ieškojimo, aktualių temų eilėms ir fotografijai.

Vilija Dobrovolskienė

Share

Skaityti daugiau: POEZIJOS IR FOTOGRAFIJOS PAVILIOTA

Pirmieji literatūriniai bandymai

Narių vertinimas:  / 0
Dovile_i_svetDovilė Girdvainytė yra „Versmės“ gimnazijos abiturientė. Jau kuris laikas Dovilė domisi fotografija, kuria esė. Skvarbus jaunatviškas žvilgsnis, laki mintis, kūrybiškas požiūris į pasaulį padeda atsiskleisti jaunos kūrėjos talentui. Besimokydama 2-3 gimnazijos klasėje Dovilė pradėjo dalyvauti savivaldybės ir  respublikiniuose konkursuose. Elektrėnų viešosios bibliotekos konkurse, skirtame Europos dienai, Dovilės laiškas seneliams pelnė I – ąją premiją, publicistinis rašinys „Pasivaikščiojimas su mėnuliu“ savivaldybės konkurso ture buvo geriausias ir dalyvavo respublikiniame jaunųjų filologų konkurse bei Kauno rajono Raudondvario gimnazijos kūrybinių darbų konkurse. Puikaus komisijos vertinimo susilaukė esė „Ant važiuojančio traukinio stogo“ Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre organizuojamame konkurse. Žurnalistė, Vilniaus kolegijos dėstytoja L. Laurinčiukienė, aptardama darbus, sakė, kad komisija dar nebuvo gavusi tokio ekspresyvaus, gyvybe pulsuojančio darbo, kupino originalių metaforų, gražių palyginimų, vaizdingų aprašymų, įdomių veikėjų. Šis darbas buvo įvertintas pirmąja premija, apdovanotas Švietimo ir mokslo ministro padėka ir vienos dienos kelione po Lietuvą.
Dovilė ne tik kuria ir fotografuoja, bet nemažai laiko skiria ir savanoriškai veiklai. Padėti kitiems nesitikint jokio materialaus atlygio yra labai kilnus darbas. Ši veikla yra artima kūrybingai merginai, trykštančiai nuoširdžiu tikėjimu žmogumi, gėriu, jaunyste.
Vilija Dobrovolskienė
Share

Skaityti daugiau: Pirmieji literatūriniai bandymai

Irena Petkevičienė: mes kiekvienas esam knyga

Narių vertinimas:  / 1
irenaMano gimtinė yra Ignalinos rajone, Galalaukių kaime. Elektrėnų krašte apsigyvenau baigusi Vilniaus universitetą ir gavusi paskyrimą dirbti Kietaviškių žuvininkystės ūkyje. Čia įsikūriau, čia gimė mano brangiausias turtas – vaikai. Čia jų gimtinė...
Eilėraščius pradėjau kurti besimokydama Tverečiaus vidurinėje mokykloje. Po mokyklos baigimo buvo ilgokas laikotarpis, kai eilėraščių nerašiau. Jau keletas metų, kai vėl ėmiausi kūrybos, tapau Elektrėnų savivaldybės literatų klubo „Strėva“ nare. Esu dėkinga savo tėvams už išugdytą teisingumo jausmą, gamtos grožio pajautimą, poreikį stabtelėti  ir pamąstyti apie paprastus, bet tokius įstabius dalykus, kurie mus supa... Mano įkvėpimo šaltinis yra žmonės, kuriuos myliu, mano tėviškė, kurios ilgiuosi, gyvenimo grožis, praradimų skausmas... Visko neperteiks kuklios posmų eilutės...


Irena PETKEVIČIENĖ

Share

Skaityti daugiau: Irena Petkevičienė: mes kiekvienas esam knyga

Nijolė Ustilienė: esu, kas esu

Narių vertinimas:  / 0
ustil_svet

Apie žmonių pašaukimą prirašyta kalnai straipsnių bei knygų. Vienų  pašaukimas – menas, kitų – kelionės, trečių – politika, ketvirtų… Kiek žmonių, tiek pašaukimų. Argi? Labai didelė žmonių dalis negali pasigirti, kad jie kuo nors ypatingi, kad jie kuo nors domisi ar daro ką nors prasmingo ir reikalingo žmonėms, savo kaimui ar miestui. Tie žmonės tiesiog gyvena. Vieni geriau, kiti blogiau… Bet tik sau. Kitų gyvenimai jiems nerūpi.
Bet ačiū Dievui, kad yra žmonių, kurie gyvena visiškai kitaip. Jie gyvenimo prasmę mato savanoriškoje tarnystėje kitam žmogui, savo kaimui, parapijai ir t.t. .
Viena iš tokių žmonių yra Nijolė Ustilienė, gyvenanti nedideliame Baubonių kaime netoli Semeliškių.
Nijolė gimė Semeliškių seniūnijoje, Baubonių kaime. Tai kaimas, nuo Semeliškių nutolęs apie 5 km. Mokėsi Semeliškių vidurinėje mokykloje ir svajojo apie lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Bet tuomet jos svajonėms nelemta buvo išsipildyti: būdama dar nepilnametė neteko abiejų tėvų, kai jai buvo ketveri, žuvo tėvas, o sulaukusi septyniolikos neteko ir mamos. Nijolė, palaidojusi savo motiną pirmo abitūros egzamino išvakarėse, liko septynerių metų broliuko ir aštuoniasdešimties metų močiutės globėja. Nors buvo gabi, tačiau negalėjo mokytis toliau, tad įsidarbino Daugirdiškių pagrindinėje mokykloje mokytoja.

Share

Skaityti daugiau: Nijolė Ustilienė: esu, kas esu

Vaclovas Mačiulis skaitytojams palieka savo minčių

Narių vertinimas:  / 3

maciulisBalto popieriaus lapui noriu papasakoti apie žmones, jų darbą, svajones, meilę, tarpusavio santykius, bet jis manęs negirdi. Kada sugebėsi jame palikti trupinėlį savo minčių, dalelę širdies. Ryt? Vėliau? Gal niekad...“

Vaclovas MAČIULIS, Vievis

Share

Skaityti daugiau: Vaclovas Mačiulis skaitytojams palieka savo minčių

Išplėšk tu ilgesį iš mano rankų

Narių vertinimas:  / 1

clip_image002„Išplėšk tu ilgesį iš mano rankų“ – pirmoji Aušros Dobrovolskaitės miniatiūrų, primenančių eilėraščius proza, knyga, išvydusi pasaulį prieš porą metų ir žinoma tikrai nedideliam skaitytojų ratui. Autorė, Elektrėnuose baigusi gimnaziją ir gestų kalbos studijas Vilniuje,  jau keletą metų su šeima gyvena Airijoje. Ten ji mokosi anglų gestų kalbos, šoka airiškų šokių studijoje, domisi menine fotografija.

Share

Skaityti daugiau: Išplėšk tu ilgesį iš mano rankų

Elenos Vidrinskienės gimtojo kaimo įkvėpta kūryba

Narių vertinimas:  / 0
vidrinskieneElena Vidrinskienė gimė tuometiniame Vievio rajone, Juodelių kaime. Tai gražus gamtos kampelis, teikiantis atgaivos sielai ir kūnui, skatinantis kurti, svajoti, žavėtis. Matyt, tai ir lėmė Elenos kūrybiškumą, svajingumą, troškimą visada matyti tai, kas gražu ir gera.
Share

Skaityti daugiau: Elenos Vidrinskienės gimtojo kaimo įkvėpta kūryba

Poezijos ugniakuro kūrenimas Elektrėnuose

Narių vertinimas:  / 0
poezijos_pavasarisTrisdešimt šeštasis Poezijos pavasaris „Ąžuolyno“ mokyklos literatūriniame kiemelyje vyko romantiškoje aplinkoje, meninio žodžio poreikį jaučiančių žmonių būrelyje. Literatūrinį ugniakurą tiesiogine prasme kūreno jauni Lietuvos poetai, svečiai iš Prancūzijos ir Latvijos, Lietuvos radijo diktorius Juozas Šalkauskas, Elektrėnų literatų klubo „Strėva“ kūrėjai, Elektrėnų meno mokyklos atlikėjai ir jaunimo bažnytinio choro grupė, vadovaujama Laimos Mažuolytės.
Share

Skaityti daugiau: Poezijos ugniakuro kūrenimas Elektrėnuose

Birutė Gruzdienė - dvasios turtų ir gamtos užauginta poetė

Narių vertinimas:  / 0
IMG_3989Birutė Gruzdienė gimė Rytų Aukštaitijoje, daugeliui gerai žinomame Zarasų rajone. Gimtasis Salako miestelis yra prie didžiulio nuostabaus Luodžio ežero. Čia prabėgo nelengva, bet labai spalvinga  Birutės vaikystė, dovanojusi neišdildomus gyvenimo pažinimo įspūdžius. Mergaitė buvo guvi, linksma, vasarą su vaikais bėgdavo uogauti ir grybauti, maudydavosi ežere, žiemą statydavo sniego pilis, rideno senius besmegenius, skrisdavo nuo kalnų rogutėmis... Šeima gyveno miestelio gale, prie pat bažnyčios, tad nuo pat vaikystės Birutei buvo malonu klausytis varpų ir vargonų. O šalia dar gyveno vargonininkas, zakristijonas, skambintojas varpais. Visi gyveno draugiškai, bendravo nuoširdžiai. Už namo – pieva, miškeliai, netoli kapinės...Tad ir dvasios turtai, ir puiki gamta visiškai šalia. Taip ir augo Birutė, apsupta grožio ir nuoširdumo.
Share

Skaityti daugiau: Birutė Gruzdienė - dvasios turtų ir gamtos užauginta poetė

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.