Elektrėnų krašto šviesuoliai

Neškite savo šviesą

Narių vertinimas:  / 0

IMG 2498Julija KIRKILIENĖ

Pasaulinę kultūros dieną smagiai atšventė Elektrėnų savivaldybės kultūros darbuotojai. Nors, pasak mero pavaduotojo Viktoro Valiušio, Kultūros dieną švęsti turėtų kiekvienas žmogus, nes kultūra yra ir geras elgesys, ir sukurta civilizacija, ir meno vertybės, ir paveldo išsaugojimas, žodžiu, kiekvienas žmogus privalo būti kultūringas, bet šią šventę paprastai švenčia kultūros darbuotojai. Ir nors Elektrėnų savivaldybės administracijos skyrių ir net specialistų pareigų pavadinimuose neliko nė žodelio „kultūra“, savivaldybės kultūros klubuose, kultūros centruose, bibliotekose, muziejuose, įvairiuose saviveiklos būreliuose dirba per 100 specialistų. Šiais metais mero padėkomis, vardinėmis statulėlėmis ir asmeninėmis dovanomis už darbo stažą, įdomių renginių organizavimą, aktyvų dalyvavimą saviveiklos būreliuose garsinant Elektrėnų savivaldybę apdovanota buvo per 50 kultūros darbuotojų. Tie apdovanojimai Elektrėnuose atitiko Kultūros ministerijos teikiamą Garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“, kuriuo apdovanojami labiausiai kultūrai nusipelnę žmonės.

Share

Skaityti daugiau: Neškite savo šviesą

Žodžių jungtys virtę haiku nėriniais

Narių vertinimas:  / 0

IMG 1736Julija KIRKILIENĖ

Šventoji mūsų, Pasaulio jungtie, mūs žodžiai, Nedinkite!
Ona Gražina Maleravčienė

Share

Skaityti daugiau: Žodžių jungtys virtę haiku nėriniais

Paminėjo Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Narių vertinimas:  / 0

skaitovaiSpaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena aštuntą kartą literatūriniais skaitymais buvo paminėta Vievyje. Gražią tradiciją prieš aštuonerius metus pradėjo „Elektrėnų kronikos“ redakcija, Vievio biblioteka ir Elektrėnų kultūros centras. Per tuos metus keitėsi renginio formos, bet nesikeitė noras bendrauti, kalbėti, puoselėti žodį.

Share

Skaityti daugiau: Paminėjo Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Pristatome naują Kazimiros Akulevičiūtės-Drūtienės knygą

Narių vertinimas:  / 0

„Knyga – tai lyg žmogus: viršelis – jo veidas, pavadinimas – tai vardas, o turinys, knygoje išsakytos mintys – žmogaus gyvenimas“,- taip elektrėnietė literatė Kazimira Akulevičiūtė –Drūtienė kalba apie savo trečiąjį kūdikį, trečiąją knygą „Vieškelių tolstančiais vingiais“. Skaitytojus balandžio mėnesį supažindinome su Kazimiros proza, dabar siūlome įvertinti jos eilėraščius, sudėtus į naująją knygą.

Share

Skaityti daugiau: Pristatome naują Kazimiros Akulevičiūtės-Drūtienės knygą

Mūsų krašto poezijos grandai

Narių vertinimas:  / 0

Retas kraštas gali pasigirti tokia jauna, aukštai įvertinta poetų karta kaip Elektrėnų savivaldybė. ,,Mūsų Rimvydas” dažnai su pasididžiavimu ir meile suskamba mokytojų lūposeapie žinomą Lietuvoje poetą Rimvydą Stankevičių... Gal per mažai jiems dėmesio, gal per mažai susitikimų su visuomene, bet širdimi mes kartu su jais, širdis kaip motina lydi jų kelius, džiaugsmo ašaromis suspindi ne vieno akyse. Tegul šito niekas nemato. Jaučiu, jie irgi dažnai su mumis. Savo eilėse, savo vaikystės, naktimis dažnai atklystančios į širdį, epizoduose. Su mumis, kraštiečiais. Jų darbai, įvertinti aukštomis premijomis, suvirpina technikos gigantų apsėstą kraštą, prasiskverbia pro technokratų didybės maniją, dvasiniais sielos virpesiais pakyla virš kasdienių mūsų aimanų dėl sumaterialėjusio įsijautimo į pasaulio sandaras, sutrupina, suaižo šį požiūrį ir priverčia pakilti. Aukščiau. Gal ir link šiandienio Dievo sąvokos.

Share

Skaityti daugiau: Mūsų krašto poezijos grandai

Semeliškiečių literatų kūryba

Narių vertinimas:  / 1

Irma Taraškevičienė
Gimiau 1974 metais Semeliškėse. Čia augau ir mokiausi, čia gyvenu ir neketinu išvykti. Auginu dukrelę ir sūnelį.
Didžiausią laisvalaikio dalį skiriu knygoms. Todėl labai dažnai verčiu lentynas bibliotekoje. Gal kada nors į šias lentynas įdėsiu ir savo knygelę?


Užgesini žvakelę ryto saulėj
Tik įsižiebusią tau švelniai šviest.
Ir gyveni gyvenimą apgaulėj,
Ir jau tiesos nebegali paliest.

Ir taip ilgies ramaus, tylaus švelnumo,
Ir ieškai jo. Tik niekur nerandi.
Kada ir kur tu praradai gerumą,
Iš kur tiek pykčio sukaupta širdy?

Share

Skaityti daugiau: Semeliškiečių literatų kūryba

Maironis elektrėniečių literatų širdyse

Narių vertinimas:  / 2

2012– ieji metai paskelbti Maironio metais. Šiais metais spalio 21 d. Jonui Mačiuliui- Maironiui, didžiajam Lietuvos poetui, kurio eilėmis, pasak Tomo Venclovos, „...ir šiandien gali alsuoti; ir šiandien gyvas malonumas skalauti gerklę jų garsais, pasiduoti jų ritmui, sekti jų atbalsį ore....“ būtų suėję 150 metų. Deja, žmogui neduodama gyventi pusantro amžiaus, bet yra žmonių, liekančių gyventi amžinai. Toks yra lietuvių dainius, besikeičiant amžiams, įkvepiantis kūrėjus kurti... kurti meilę Tėvynei... 

Elektrėnų literatų klubo „Strėva“ nariai, minėdami Maironio 150-tąsias metines, jam skyrė savo brandžiausias eiles. Paskaitykime, pasigėrėkime, kad Maironio šalyje iki šiol maironiškai skamba eilės.

Share

Skaityti daugiau: Maironis elektrėniečių literatų širdyse

Arūno Palionio kūryboje - baltas sniegas

Narių vertinimas:  / 1

palionisDėkojame skaitytojams ir savivaldybės literatams, aktyviai prisijungusiems prie projekto „Kūryba puošiame šalį“, dalinai finansuojamo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo. Paskutinį metų ketvirtį skaitytojus supažindinsime su dar nežinomais literatais, jų kūryba, spausdinsime jau žinomų literatų, bet dar niekur nespausdintą kūrybą. Gal mes ne visus kuriančius žmones dar suradome, o žinome, kad dažnai žmonės kuria, nedrįsdami savo kūrybos parodyti. Todėl kviečiame visus aktyviai įsijungti į projektą, nes jis šiais metais baigsis, ir nežinia, kada vėl laikraštyje atsiras galimybė tiek vietos skirti kūrybai.

Share

Skaityti daugiau: Arūno Palionio kūryboje - baltas sniegas

Rašytojo J. Kundroto viešnagė Tėviškėje

Narių vertinimas:  / 1

Julija Kirkilienė

IMG 7028Juozas Kundrotas – rašytojas, žurnalistas, Lietuvos eruditas ir šviesuolis, vertinamas Lietuvoje ir Amerikoje, nepamirštas yra ir savo tėviškėje, Pustakiemio kaime. Paprastai į tėvų sodybą, kurią saugo ir puoselėja Aleksas Janavičius, lankydamas tėvų kapus rašytojas su žmona Regina, žurnaliste ir keletos knygelių vaikams bei prisiminimų apie tėviškę autore,  apsilanko porą kartų per metus.  Pora kartu jau šeštą dešimtį.

Share

Skaityti daugiau: Rašytojo J. Kundroto viešnagė Tėviškėje

Rimantės Verbylaitės žodžiuose užrakinti jausmai

Narių vertinimas:  / 1

 MG 3859gGimiau ir užaugau Elektrėnuose. Studijavau ir dirbu Vilniuje, tačiau esant galimybei visada grįžtu namo. Esu statybos inžinerijos bakalaurė ir strateginio oganizacijų valdymo magistrė. Šiuo metu dirbu statybų sektoriuje, tačiau netrukus kelsiu sparnus į kalnuotus pietus. Ten pasinersiu į savo pomėgį – skrydį parasparniu. Kai skrydžio neužtenka emocijoms sutramdyti, jausmus užrakinu žodyje.

Share

Skaityti daugiau: Rimantės Verbylaitės žodžiuose užrakinti jausmai

Išleista naujoji V. Mizero knyga

Narių vertinimas:  / 1

mizerasVilkiautinis – kaimas Dzūkijoje, kuriame gimė ir augo žinomas Elektrėnų rašytojas ir mokytojas Vytautas Mizeras. Būtent šio kaimo žmonėms atminti rašytojas išleido apybraižų knygą „Iš savo šulinio“. Dabar kaime, kur gyveno rašytojas, teliko tik tuščios trobos, o naujai atsikraustę žmonės jau nebepažįsta vienas kito, o ką kalbėti apie seniau čia gyvenusius žmones. „Mano knygos tikslas – pratęsti gyvenimą tų žmonių, kurių jau nėra“, - kalbėjo V. Mizeras pirmadienį savo knygos pristatyme Elektrėnų bibliotekoje.

Share

Skaityti daugiau: Išleista naujoji V. Mizero knyga

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.