Meno mokyklos – kultūriniai regionų židiniai

Elektrėnų savivaldybėje veikia dvi meno mokyklos, kurios išaugino ne vieną žymų meno žmogų Lietuvai ir pasauliui. Norime, kad Vievio ir Elektrėnų meno mokyklų veikla būtų žinoma, todėl pradedame naują projektą „Meno mokyklos – kultūriniai regionų židiniai“, kuriam 3000 EUR finansavimą skyrė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Projektą pradėsime nuo meno mokyklų istorijos, vėliau kalbinsime žymius mokyklų auklėtinius: Tadą Šumską, Gintarą Rinkevičių, Jaroslavą Cechanovičių, Dainių Pulauską,kitus žymius savivaldybės meno žmones. Rašysime apie gabius meno mokyklų mokinius, kurie įvairiuose konkursuose skina laurus. Mokyklose dažnai vyksta respublikiniai ir tarptautiniai konkursai, festivaliai, koncertai, parodos, o savivaldybės meno mokyklų auklėtiniai dalyvauja tokiuose pat renginiuose kituose miestuose bei kitose pasaulio šalyse. Naujienas apie meno mokyklų moksleivių pasirodymus ir pasiekimus skelbsime kiekviename numeryje. Meno mokyklų veiklos viešinimas ir skaitytojų supažindinimas su mokyklų istorija, su žymiais meno žmonėmis, kuriems iškilti padėjo meno mokyklos, yra aktualios temos, skatinant vaikų dorovines ir dvasines vertybes. Supažindindami su Elektrėnų bei Vievio meno mokyklų auklėtinių meno laimėjimais pabrėšime regionų kultūros vaidmenį, o dalindamiesi informacija interneto erdvėse praplėsime ją informacijos mainams ir kūrybinių diskusijų skatinimui. Meno mokyklos seniai siūlė įtraukti jas į kultūrinius projektus, todėl yra pasiruošusios bendradarbiauti. Prie projekto prisijungs visa meno mokyklų bendruomenė – besimokantys vaikai, jų giminės, draugai, bendraklasiai. Visus metus kiekvienos savaitės numeryje po vieną laikraščio puslapį skirsime meno mokykloms.

Jaunoji elektrėniškė įveikė šimtus vokalistų

Narių vertinimas:  / 3

Kamila ŠumskaitėVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Balandžio 5–9 d. Vilniuje vyko III tarptautinis meninės raiškos konkursas „Muzikos talentų lyga 2017“. Šiame konkurse tarp šimtų talentingų dalyvių varžėsi Elektrėnų meno mokyklos mokinė Kamila Šumskaitė, kurią pasirodymui paruošė mokytoja metodininkė Gaiva Židonytė.

Share

Skaityti daugiau: Jaunoji elektrėniškė įveikė šimtus vokalistų

Sėkminga kelionė po „Klaviatūros karalystę“

Narių vertinimas:  / 1

klaviaturos karalysteSaulėtą balandžio 8 dieną Kaune, VDU muzikos akademijos salėje, vyko I respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Klaviatūros karalystė“. Norintys išmėginti savo jėgas prie fortepijono turėjo parengti tam tikrą konkursinę programą, sudarytą iš dviejų kūrinių, kurią vertino garbinga komisija, vadovaujama VDU muzikos akademijos dekano doc. Dr. Sauliaus Gerulio.

Share

Skaityti daugiau: Sėkminga kelionė po „Klaviatūros karalystę“

Muzikos vaivorykštė Alytuje

Narių vertinimas:  / 1

Gustė Tumasonytė ir Deividas Sajieta 2Kovo 31–balandžio 1 dienomis Alytaus muzikos mokykloje liejosi muzikos garsai, skambėjo įvairiausi instrumentai, krykštavo vaikai, klegėjo mokytojai. Tikra muzikos šventė! Mat čia vyko XI tarptautinis jaunųjų atlikėjų kamerinės muzikos festivalis-konkursas „Giovani Virtuosi“.

Share

Skaityti daugiau: Muzikos vaivorykštė Alytuje

Elektrėnai tapo tarptautinio festivalio dalimi

Narių vertinimas:  / 0

Paulina BanaitytėTik Elektrėnai ir Rietavas buvo tie išrinktieji miestai, į kuriuos koncertuoti atvyko XXVI Tarptautinio jaunųjų muzikų festivalio dalyviai. Tačiau elektrėniškiai kovo 30-ąją to neįvertino, tad Meno mokyklos salė nebuvo tokia pilna, kaip norėtųsi.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnai tapo tarptautinio festivalio dalimi

Praeities uždangą atskleidus. A. Vasiliauskas

Narių vertinimas:  / 1

DSC 1161Elektrėnų meno mokykloje kovo 16 d. vyko renginys, kuriame gausiai susirinkusi EMM bendruomenė maloniai buvo nustebinta ne tik pianisto Andriaus Vasiliausko atliekama muzika, bet ir jo papasakotais negirdėtais istoriniais faktais apie tos muzikos kūrėjus ir to laikmečio aplinką. Norėtume pasidalinti įspūdžiais iš to renginio, juolab manom, kad skaitytojams tai bus įdomu, nes istorija visada įdomu.

Share

Skaityti daugiau: Praeities uždangą atskleidus. A. Vasiliauskas

Elektrėnuose griaudėjo dūdos

Narių vertinimas:  / 0

dūdos

Virginija Jacinavičiūtė

Trečiąjį kartą dūdų pūtėjai rinkosi į festivalį „Pavasario dūdos“, kurį organizuoja Elektrėnų meno mokykla.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnuose griaudėjo dūdos

Respublikinis akordeono muzikos festivalis „Pavasario nuotaikos 2017“

Narių vertinimas:  / 0

nuotaikosKovo 17 dieną Vievio meno mokykloje griausmingai skambėjo akordeono garsai, mat čia vyko 17-asis respublikinis akordeono muzikos festivalis „Pavasario nuotaikos“.

Share

Skaityti daugiau: Respublikinis akordeono muzikos festivalis „Pavasario nuotaikos 2017“

Varžėsi jaunieji pianistai

Narių vertinimas:  / 2

Allegro 1Kovo 7 dieną Elektrėnų meno mokykloje vyko II mokyklinis pianistų etiudų konkursas „Allegro 2017“, kurį organizavo fortepijono mokytoja metodininkė Ona Navickienė.

Share

Skaityti daugiau: Varžėsi jaunieji pianistai

Džiaugsmingas konkursas

Narių vertinimas:  / 2

kovo 4Kovo 4 d. Vilniaus muzikos mokykloje „Lyra“ vyko VII Lietuvos jaunųjų pianistų šiuolaikinės fortepijoninės muzikos konkursas „Šypsenėlė“, kuriame dalyvavo ir Elektrėnų meno mokyklos mokiniai.

Share

Skaityti daugiau: Džiaugsmingas konkursas

Gyvenimas – tai pareiga

Narių vertinimas:  / 6

edita.sukieneAlbina SIDARAVIČIENĖ

Vievio meno mokyklos tinklapis skelbia, kad Edita Šukienė yra mokytoja, laikinai vykdanti direktorės funkcijas. ,,Taip, aš šiuo metu vadovauju įstaigai. Bet vėlgi, vadovavimas įstaigai yra komandinis darbas. Vienas vadovas tiek nepadarys, kiek padaro gerai suformuota komanda, kuria galima pasitikėti. Džiaugiuosi, kad tokią turiu. Daug padeda ir švietimo skyriaus specialistai, kuriems galiu visada paskambinti ir prašyti patarimo, pagalbos“, -taip apie naujas pareigas kalba mokytoja.

Share

Skaityti daugiau: Gyvenimas – tai pareiga

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.