Meno mokyklos – kultūriniai regionų židiniai

Elektrėnų savivaldybėje veikia dvi meno mokyklos, kurios išaugino ne vieną žymų meno žmogų Lietuvai ir pasauliui. Norime, kad Vievio ir Elektrėnų meno mokyklų veikla būtų žinoma, todėl pradedame naują projektą „Meno mokyklos – kultūriniai regionų židiniai“, kuriam 3000 EUR finansavimą skyrė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Projektą pradėsime nuo meno mokyklų istorijos, vėliau kalbinsime žymius mokyklų auklėtinius: Tadą Šumską, Gintarą Rinkevičių, Jaroslavą Cechanovičių, Dainių Pulauską,kitus žymius savivaldybės meno žmones. Rašysime apie gabius meno mokyklų mokinius, kurie įvairiuose konkursuose skina laurus. Mokyklose dažnai vyksta respublikiniai ir tarptautiniai konkursai, festivaliai, koncertai, parodos, o savivaldybės meno mokyklų auklėtiniai dalyvauja tokiuose pat renginiuose kituose miestuose bei kitose pasaulio šalyse. Naujienas apie meno mokyklų moksleivių pasirodymus ir pasiekimus skelbsime kiekviename numeryje. Meno mokyklų veiklos viešinimas ir skaitytojų supažindinimas su mokyklų istorija, su žymiais meno žmonėmis, kuriems iškilti padėjo meno mokyklos, yra aktualios temos, skatinant vaikų dorovines ir dvasines vertybes. Supažindindami su Elektrėnų bei Vievio meno mokyklų auklėtinių meno laimėjimais pabrėšime regionų kultūros vaidmenį, o dalindamiesi informacija interneto erdvėse praplėsime ją informacijos mainams ir kūrybinių diskusijų skatinimui. Meno mokyklos seniai siūlė įtraukti jas į kultūrinius projektus, todėl yra pasiruošusios bendradarbiauti. Prie projekto prisijungs visa meno mokyklų bendruomenė – besimokantys vaikai, jų giminės, draugai, bendraklasiai. Visus metus kiekvienos savaitės numeryje po vieną laikraščio puslapį skirsime meno mokykloms.

Lietuviško žodžio kelias

Narių vertinimas:  / 0

A.KasputisAlbina SIDARAVIČIENĖ

Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejuje gegužės 5 d. vyko vaikų ir jaunimo piešinių konkurso „Lietuviško žodžio kelias“ laureatų darbų parodos atidarymas.

Share

Skaityti daugiau: Lietuviško žodžio kelias

Vievio meno mokykla – kultūros židinys

Narių vertinimas:  / 0

Origami Tau lankytojamsAlbina SIDARAVIČIENĖ

Neretai džiaugiamės ar pykstame kalbėdami apie bendrojo lavinimo mokyklas, nes manome žiną jų silpnybes bei receptus, kaip tas silpnybes įveikti. Mūsų dėmesio užribyje lieka vaikų meno mokyklos, kurios gali ir turi būti reikšmingas kultūros lauko veikėjas.

Share

Skaityti daugiau: Vievio meno mokykla – kultūros židinys

Tapo laureatais

Narių vertinimas:  / 1

konkurseBalandžio 5 dieną Rumšiškių kultūros centre vyko VII respublikinis antrojo instrumento (fortepijono) festivalis-konkursas „Pavasario garsai“, kuriame dalyvavo jaunieji muzikantai iš visos Lietuvos. Konkurse puikiai pasirodė Elektrėnų meno mokyklos mokiniai.

Share

Skaityti daugiau: Tapo laureatais

Greitų pirštukų konkurse

Narių vertinimas:  / 1

greiti pirstukai

Balandžio 10 dieną prasidėjusios mokinių atostogos buvo mūsų mokyklos 2 klasės pianistams labai prasmingos. Mokykloje buvo surengtas pirštukų bėglumo-etiudų konkursas.

Share

Skaityti daugiau: Greitų pirštukų konkurse

Sėkminga diena pianistams

Narių vertinimas:  / 2

klav karBalandžio 8 diena Elektrėnų meno mokyklos pianistams buvo labai sėkminga. Mokiniai dalyvavo respublikiniuose pianistų konkursuose. Vakarė Viktoravičiūtė, 4 kl. mokinė, su tėveliais ir mokytoja Ona Navickiene ankstyvą rytą išskubėjo į Vilnių.

Share

Skaityti daugiau: Sėkminga diena pianistams

Akordeono muzikos šventė Kaune

Narių vertinimas:  / 3

Evita Vaitkevičiūtė su konkurso meno vadove Gražina Lukošiene ir vertinimo komisijos nariu Nerijumi BakulaBalandžio 10–11 dienomis Kauno J. Gruodžio konservatorijoje nuo ryto iki vakaro skambėjo akordeono garsai, klegėjo vaikai, šnekučiavosi mokytojai. Mat čia vyko XII tarptautinis akordeonistų konkursas „Ascoltate 2017“ – tikra akordeono muzikos šventė.

Share

Skaityti daugiau: Akordeono muzikos šventė Kaune

Akordeonistų koncertas

Narių vertinimas:  / 0

akordeonistaiBalandžio 10–11 dienomis vykęs jau XII kartą organizuojamas tarptautinis jaunųjų akordeonistų konkursas „Ascoltate“ pakvietė savo jėgas išbandyti jaunuosius atlikėjus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Rusijos, Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Italijos bei Lenkijos.

Share

Skaityti daugiau: Akordeonistų koncertas

Sėkmingai skleidžiame sparnus

Narių vertinimas:  / 0

IMAG5430Balandžio 12 dieną Vievio meno mokyklos fortepijoninis duetas Miglė Marija Važnevičiūtė (mokyt. V. Sotnikovienė) ir Meida Granickytė (mokyt. A. Karpičienė) išvyko į kaimyninę šalį Latviją dalyvauti IV tarptautiniame fortepijoninių ir kamerinių ansamblių konkurse.

Share

Skaityti daugiau: Sėkmingai skleidžiame sparnus

Atverti dailės pažinimo vartus

Narių vertinimas:  / 2

D. KobelevienėAlbina Sidaravičienė

Kasdieninis mūsų gyvenimas kupinas siekių, tikslų ir dėl to dažnai paskęstame įvairiuose rūpesčiuose, kurie siejasi su materialiais dalykais, praktinės naudos ieškojimu. Nuostabu, kad yra ir kitokių žmonių, ypač kuriančių meną ar mokančių kitus jį kurti ir suprasti. Susidūrę (kad ir atsitiktinai) su menu, kartais žavimės ar susimąstome, kartais pykstame ir esame nepatenkinti. Menas atplėšia, išlaisvina žmogų nuo kasdieninės rutinos, jis gali atpalaiduoti užslopintas vidines jėgas, suteikti laisvės pojūtį. Šiandien kalbamės su Vievio meno mokyklos mokytoja Dalia Kobeleviene, kuriai menas (dailė) yra gyvenimo dalis.

Share

Skaityti daugiau: Atverti dailės pažinimo vartus

Prisiminimai apie Meno mokyklą

Narių vertinimas:  / 2

D. NenortaitėMuzika ramina, padeda atitrūkti nuo minčių ir nors trumpam pabėgti nuo problemų. Muzika ramino ir mane, net paprasčiausia melodija suteikdavo vis naujų emocijų.

Share

Skaityti daugiau: Prisiminimai apie Meno mokyklą

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.