Meno mokyklos – kultūriniai regionų židiniai

Elektrėnų savivaldybėje veikia dvi meno mokyklos, kurios išaugino ne vieną žymų meno žmogų Lietuvai ir pasauliui. Norime, kad Vievio ir Elektrėnų meno mokyklų veikla būtų žinoma, todėl pradedame naują projektą „Meno mokyklos – kultūriniai regionų židiniai“, kuriam 3000 EUR finansavimą skyrė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Projektą pradėsime nuo meno mokyklų istorijos, vėliau kalbinsime žymius mokyklų auklėtinius: Tadą Šumską, Gintarą Rinkevičių, Jaroslavą Cechanovičių, Dainių Pulauską,kitus žymius savivaldybės meno žmones. Rašysime apie gabius meno mokyklų mokinius, kurie įvairiuose konkursuose skina laurus. Mokyklose dažnai vyksta respublikiniai ir tarptautiniai konkursai, festivaliai, koncertai, parodos, o savivaldybės meno mokyklų auklėtiniai dalyvauja tokiuose pat renginiuose kituose miestuose bei kitose pasaulio šalyse. Naujienas apie meno mokyklų moksleivių pasirodymus ir pasiekimus skelbsime kiekviename numeryje. Meno mokyklų veiklos viešinimas ir skaitytojų supažindinimas su mokyklų istorija, su žymiais meno žmonėmis, kuriems iškilti padėjo meno mokyklos, yra aktualios temos, skatinant vaikų dorovines ir dvasines vertybes. Supažindindami su Elektrėnų bei Vievio meno mokyklų auklėtinių meno laimėjimais pabrėšime regionų kultūros vaidmenį, o dalindamiesi informacija interneto erdvėse praplėsime ją informacijos mainams ir kūrybinių diskusijų skatinimui. Meno mokyklos seniai siūlė įtraukti jas į kultūrinius projektus, todėl yra pasiruošusios bendradarbiauti. Prie projekto prisijungs visa meno mokyklų bendruomenė – besimokantys vaikai, jų giminės, draugai, bendraklasiai. Visus metus kiekvienos savaitės numeryje po vieną laikraščio puslapį skirsime meno mokykloms.

Muzika – emocijų kalba

Narių vertinimas:  / 0

Meilė JPrisiminimais apie Vievį, muzikos (meno) mokyklą, pamąstymais apie gyvenimą, kūrybą, muziką ir jos reikšmę žmogui dalinasi žurnalistė, rašytoja Meilė Rinkevičiūtė-Jančorienė.

Share

Skaityti daugiau: Muzika – emocijų kalba

Muzika ugdo dvasinę kultūrą

Narių vertinimas:  / 0

Tikejimo metu katecheze 2013Albina SIDARAVIČIENĖ

Ar svarbu šiandien meno mokykloms, kad bent dalis jų mokinių, baigusių mokyklą, tęstų menines studijas? Manau, nesvarbu, ir mokykla tam specialiai neruošia. Dalis vaikų lanko meno mokyklas, ir tai yra asmeninis pasirinkimas, o gal tėvų siekis lavinti savo vaikus. Meno mokyklos pripažįsta, kad tik nedidelė jų mokinių dalis renkasi menines studijas, kiti eina ten, kur širdis ir protas veda. Vievio meno mokykla yra išleidusi didelį būrį mokinių, kurie pasuko įvairiais gyvenimo keliais.Vievio meno mokyklą baigė ir Kaišiadorių vyskupijos generalvikaras mons. teol. dr. Algirdas Jurevičius.spausdiname pokalbį su juo.

Share

Skaityti daugiau: Muzika ugdo dvasinę kultūrą

Vasaros diena, kvepianti kūryba

Narių vertinimas:  / 0

VMMAlbina SIDARAVIČIENĖ

Vievio meno mokykla paskelbė, kad š. m. birželio 8-oji DAILĖS, TRADICINIŲ AMATŲ IR MUZIKAVIMO diena. Šios dienos veiklos programą sukūrė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Adelė Kasputienė.

Share

Skaityti daugiau: Vasaros diena, kvepianti kūryba

Mokslo metų pabaiga - geras laikas padėkoti

Narių vertinimas:  / 1

choras

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

Tiems, kas lanko Meno mokyklą, mokslo metai būna darbingi ištisus metus. Po pamokų vaikai bėga į meno kalvę, kurioje vieni čiumpa instrumentus, kiti – teptukus ir tobulina meninius įgūdžius. Vaikai, kurie siekia įvertinimo, meno pamokų nepamiršta ir vasarą. Už tokį stropumą ir ryžtą būtina padėkoti.

Share

Skaityti daugiau: Mokslo metų pabaiga - geras laikas padėkoti

Ir gerai, kad žmogus džiaugias

Narių vertinimas:  / 0

isleistuves

Albina SIDARAVIČIENĖ

Vievio meno mokykla gegužės 5 dienos popietę šventė mokslo metų pabaigą. Mokyklos kiemelyje, po senais medžiais, susirinko nemažas būrelis šventės dalyvių: mokinių, jų tėvelių, mokytojų, svečių. Iš visų susirinkusių išsiskyrė pasipuošę jauni žmonės, pagrindiniai šventės dalyviai – tai jie baigia mokyklą, todėl ir ši diena ypatinga.

Share

Skaityti daugiau: Ir gerai, kad žmogus džiaugias

Lengvosios muzikos – džiazo jaunųjų atlikėjų festivalis

Narių vertinimas:  / 1

ziburiukai

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

Lengvosios muzikos – džiazo jaunųjų atlikėjų festivalis „Elektrėnų žiburiukai" šiais metais buvo jubiliejinis – dešimtasis – ir šiek tiek kitoks nei ankstesniais metais.
Šiemet festivalis yra pavadintas tarptautiniu, nes tarp 24 festivalio kolektyvų bei solistų buvo ir svečiai iš Švedijos.

Share

Skaityti daugiau: Lengvosios muzikos – džiazo jaunųjų atlikėjų festivalis

Jaunųjų dailininkų baigiamųjų darbų gynimas

Narių vertinimas:  / 0

Jaunieji dailininkai

Gegužės 26 d. Vievio meno mokykloje vyko jaunųjų dailininkų baigiamųjų darbų gynimas.

Share

Skaityti daugiau: Jaunųjų dailininkų baigiamųjų darbų gynimas

Jaunieji fortepijono lyderiai

Narių vertinimas:  / 2

VakarėGegužės 20 d. Kauno filharmonijoje vyko III Respublikinis pianistų konkursas „Jaunieji fortepijono lyderiai 2017”.

Share

Skaityti daugiau: Jaunieji fortepijono lyderiai

Force majeure (fors mažor)

Narių vertinimas:  / 0

smuikasAlbina SIDARAVIČIENĖ

Elektrėnų meno mokykla šių metų balandžio - gegužės mėn. vykdė muzikinį – meninį projektą „Labas smuikui nuskambės ir draugystė prasidės“, skirtą savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikams. Idėjos autorė – EMM smuiko mokytoja metodininkė Rima Gritienė.

Share

Skaityti daugiau: Force majeure (fors mažor)

Vievio meno mokykla – kultūros židinys (tęsinys)

Narių vertinimas:  / 0

VMM diplomantai

Tęsinys. Pradžia Nr. 18

Albina SIDARAVIČIENĖ

Projektai, konkursai

 

Vievio meno mokykla aktyviai organizuoja projektinę veiklą ir siekia įvairinti ugdymo procesą, kelti mokinių mokymosi motyvaciją, skatinti kolegišką, draugišką bendravimą ugdančius renginius, stiprinti ryšius su vietos bendruomene, socialiniais partneriais. Kūrybingai projektinę veiklą koordinuoja, su kolegomis vysto Vievio meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, dailės mokytoja ekspertė Adelė Kasputienė.

Share

Skaityti daugiau: Vievio meno mokykla – kultūros židinys (tęsinys)

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.