Meno mokyklos – kultūriniai regionų židiniai

Elektrėnų savivaldybėje veikia dvi meno mokyklos, kurios išaugino ne vieną žymų meno žmogų Lietuvai ir pasauliui. Norime, kad Vievio ir Elektrėnų meno mokyklų veikla būtų žinoma, todėl pradedame naują projektą „Meno mokyklos – kultūriniai regionų židiniai“, kuriam 3000 EUR finansavimą skyrė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Projektą pradėsime nuo meno mokyklų istorijos, vėliau kalbinsime žymius mokyklų auklėtinius: Tadą Šumską, Gintarą Rinkevičių, Jaroslavą Cechanovičių, Dainių Pulauską,kitus žymius savivaldybės meno žmones. Rašysime apie gabius meno mokyklų mokinius, kurie įvairiuose konkursuose skina laurus. Mokyklose dažnai vyksta respublikiniai ir tarptautiniai konkursai, festivaliai, koncertai, parodos, o savivaldybės meno mokyklų auklėtiniai dalyvauja tokiuose pat renginiuose kituose miestuose bei kitose pasaulio šalyse. Naujienas apie meno mokyklų moksleivių pasirodymus ir pasiekimus skelbsime kiekviename numeryje. Meno mokyklų veiklos viešinimas ir skaitytojų supažindinimas su mokyklų istorija, su žymiais meno žmonėmis, kuriems iškilti padėjo meno mokyklos, yra aktualios temos, skatinant vaikų dorovines ir dvasines vertybes. Supažindindami su Elektrėnų bei Vievio meno mokyklų auklėtinių meno laimėjimais pabrėšime regionų kultūros vaidmenį, o dalindamiesi informacija interneto erdvėse praplėsime ją informacijos mainams ir kūrybinių diskusijų skatinimui. Meno mokyklos seniai siūlė įtraukti jas į kultūrinius projektus, todėl yra pasiruošusios bendradarbiauti. Prie projekto prisijungs visa meno mokyklų bendruomenė – besimokantys vaikai, jų giminės, draugai, bendraklasiai. Visus metus kiekvienos savaitės numeryje po vieną laikraščio puslapį skirsime meno mokykloms.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Narių vertinimas:  / 3

sutartisLapkričio 29 d. Vievio meno mokyklos koncertų salėje vyko Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos renginys-koncertas. Tą rudens popietę Vievio meno mokykla (direktorius Eugenijus Vedeckas) ir Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija (direktorė Doleroza Pilikauskienė) pa­sirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri numato tolimesnį dviejų mokyklų bendradarbiavimą, meistriškumo pamokų, koncertų ir kitų renginių organizavimą, gabių muzikai vaikų ugdymo tęstinumą bei keitimąsi dalykine informacija.

Share

Skaityti daugiau: Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Antroji muzikos istorijos viktorina „Epochų muzika“

Narių vertinimas:  / 3

viktorina

Gruodžio 5 dieną Elektrėnų meno mokyklos didžiojoje salėje antrą kartą buvo suorganizuo­ta muzikos istorijos viktorina „Epochų muzika“. Renginio metu trys Elektrėnų meno mokyklos mokinių komandos varžėsi tarpusavyje. Kiekvienoje komandoje buvo po penkis atstovus.

Share

Skaityti daugiau: Antroji muzikos istorijos viktorina „Epochų muzika“

Konkursas „Tėvynės labui“

Narių vertinimas:  / 0

24173677 1787805241229833 5332918679740497456 oAlbina SIDARAVIČIENĖ

 

2017 m. kovo mėnesį po šalį pasklido žinia, kad Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga su partneriais – Lietuvos kariuo­mene ir Elektrėnų savivaldybės Vievio meno mokykla – artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio ir Lietuvos kariuomenės 100-mečio proga organizuoja piešinių konkursą „Tėvynės labui“. Konkurso tikslas – ugdyti meilę Tėvynei, jos gynėjams, skatinti vaikus ir jaunimą domėtis Lietuvos istorija, ugdyti pilietiškumą ir patriotiškumą. Darbų tematika – Lietuvos kariuomenė.

Share

Skaityti daugiau: Konkursas „Tėvynės labui“

Grupės istorija ir asmenybės

Narių vertinimas:  / 0

smuikininkesAlbina SIDARAVIČIENĖ

Elektrėnų meno mokyklos pedagogai pagal specialybes yra susibūrę į šešias metodines grupes, iš kurių apie penkias jau rašėme. Šįkart kalbamės su styginių instrumentų metodinės grupės mokytojomis – Virginija Bakutiene ir Rima Gritiene.

Share

Skaityti daugiau: Grupės istorija ir asmenybės

Nė dienos be muzikos

Narių vertinimas:  / 3

DSC 0729Kultūros centrai savo veikla puoselėja etninę kultūrą, mėgėjų meną, kuria menines programas, plėtoja švietėjišką (edukacinę), pramoginę veiklą, tenkina bendruomenės kultūrinius poreikius ir organizuoja profesionalaus meno sklaidą. Lietuvos kultūros centrų asociacijos (toliau LKC asociacija) duomenimis, Lietuvos kul­tūros centruose dirba per 4700 darbuotojų. Albina Sidaravičienė kalbasi su Vievio kultūros centro direktore Audrone Stepankevičiūte.

Share

Skaityti daugiau: Nė dienos be muzikos

Muzika pasakoja apie rudens spalvas

Narių vertinimas:  / 0

IMG 1786

Albina SIDARAVIČIENĖ

 

Spalio 24 d. Elektrėnų meno mokykla pakvietė į muzikinę popietę „Rudens spalvos”, kurią organizavo mokyklos fortepijono  mo­kytojos Vilma Gumbienė, Ra­sa Simankovienė  ir joms talkinusi kolegė, dailės mokytoja Rasa Rakauskienė. 

Share

Skaityti daugiau: Muzika pasakoja apie rudens spalvas

Rudens džiazas

Narių vertinimas:  / 1

dziazasSpalio 19 dieną į Vievio meno mokyklą jau šešioliktą kartą atkeliavo Džiazas. Gera nuotaika, viliojančios melodijos, įdomūs eksperimentai garsais jau tapo šio spalvingiausio metų laikotarpio tradicija.

Share

Skaityti daugiau: Rudens džiazas

Apdovanotas tarptautiniame plenere

Narių vertinimas:  / 0

nidojeAlbina SIDARAVIČIENĖ

 

Įdomiai ir kūrybingai šįmet nau­jus mokslo metus pradėjo Vievio meno mokyklos mokytojai-menininkai –  Adelė ir Augenis Kaspučiai. Jie rugsėjo pirmomis dienomis dalyvavo Nidoje XXIII tarptautiniame tapybos plenere „Nidos ekspresija 2017“ Nepalas–Indija–Nida. Šis pleneras tęsia ekspresionistines „Brücke“ kartos tradicijas.

Share

Skaityti daugiau: Apdovanotas tarptautiniame plenere

Rudens spalvomis sujungė bendruomenes

Narių vertinimas:  / 0

grojaJulija KIRKILIENĖ

 

Naujos iniciatyvos šiais mokslo metais gimė Vievio meno mokykloje. Mokyklos direktoriaus Eugenijaus Vedecko iniciatyva per Mokytojo dieną buvo suorganizuota bendruomenės šventė „Rudens spalvos“. Šventei erdves suteikė Vievio šv. Onos bažnyčios klebonas Alfonsas Kelmelis. Bažnyčioje laikinai vyko Meno mokyklos Dailės skyriaus moksleivių dailės darbų paroda. Į šventę pakviesti buvo Vievio seniūnijoje veikiančių bendruomenių atstovai ir spalio mėnesio pradžio­je profesines šventes švenčiantys savivaldybės socialiniai darbuotojai, policijos pareigūnai ir, žinoma, mokytojai. Šias garbingas profesijas į vieną gražią muzikinę šventę sujungti buvo bandoma ir todėl, kad spalio 1 d. minima Pasaulio muzikos diena. 

Share

Skaityti daugiau: Rudens spalvomis sujungė bendruomenes

Pradėti mokytojauti – man buvo iššūkis

Narių vertinimas:  / 2

Arūnas Pliskauskas 1981 m. išleistuvių koncertas EMMMokiniams, baigusiems Elek­trėnų meno mokyklą (EMM), neretai ji tampa tramplinu į  tolimesnį muzikos pasaulį. Vieni pasirenka muzikanto profesionalo kelią, kiti tampa muzikos mokytojais, o kai kas pasuka ten, kur akys veda. Albina Sidaravičienė kalbina Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos muzikos mokytoją metodininką Arūną Pliskauską, prieš keletą dešimtmečių baigusį EMM.

Share

Skaityti daugiau: Pradėti mokytojauti – man buvo iššūkis

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.