Skaitai, mąstau, rašau

LTK Logotipas2

Mielieji skaitytojai,

Paskutinį kartą šiais metais susitinkame Kultūros tarybos remiamame projekte „Skaitau, mąstau, kalbu, rašau“. Šis projektas buvo pirmas bandymas paskatinti skaitymo iniciatyvas ir sulaukė deramo atgarsio. Į projektą įsijungė ir savo mintis laikraštyje išdėstė įvairaus amžiaus mūsų skaitytojai. Nuoširdžiai dėkojame jauniesiems žurnalistams, į projektą įnešusiems jaunatviško mąstymo, ir jų vadovėms Renatai Kisnierienei ir Albinai Sidaravičienei. Projektą savo mintimis pagyvino literatų klubo „Strėva“ narės, pasidalinusios savo išmintimi ir įžvalgomis. Nuoširdžiai dėkojame Jonui Algimantui Ramanauskui, taip gražiai pasidalinusiam savo prisiminimais apie Beižionių piliakalnį, etnologei Onai Rasutei Šakienei, darbus įvertinusiai profesionaliai. Redakcijos sudaryta komisija atidžiai skaitė rašinius ir labai buvo sunku nuspręsti, kuris geriausias. Visi rašiniai buvo tokie geri, todėl nutarėme specialiais prizais apdovanoti geriausius iš geriausiųjų: Vievio gimnazijos žurnalistų būrelio nares Ievą Kasperavičiūtę, Gintarę Banionytę ir Urtę Mariją Marcinkevičiūtę, „Versmės“ gimnazijos jaunuosius žurnalistus už bendrą straipsnį „Mąstome apie savo kraštą“ ir Eglę Butkutę. Specialius prizus taip pat paruošėme Jonui Algimantui Ramanauskui ir Irenai Petkevičienei. Prizus įteiksime specialiuose renginiuose, apie kuriuos apdovanotiesiems pranešime atskirai.

Projektas baigėsi, bet kaip rašė literatė Ona Kulbokienė, tikime, kad šis projektas buvo pirmas, bet ne paskutinis, skaitytojai dar turės progų pasigilinti į savo krašto istoriją ir ją įvertinti.

                  

Redaktorė Julija Kirkilienė

Balandiškių piliakalnio legendos atspindžiai

Narių vertinimas:  / 2

Domantas Grotuzas trečias iš dešinės su mėlynu megztiniu kartu su klasiokais gimnazijojeLietuva yra nedidelė šalis, bet mes galime didžiuotis įspūdingais gamtos ir architektūros kūriniais. Iš tikrųjų mūsų piliakalniai yra labai nuostabūs, o jų grožis bei didybė jau daug metų džiugina žmones. Labai svarbu, mums mokiniams, kad G. Kazlauskas plačiai aprašė kiekvieną savivaldybės piliakalnį. Ši informacija padėjo geriau pažinti vietoves, kurios yra šalia mūsų. Sužinojau, kad mūsų Elektrėnų savivaldybėje yra ganėtinai nemažai piliakalnių, bet dabar norėčiau visiems priminti Balandiškių piliakalnio legendą.

Share

Skaityti daugiau: Balandiškių piliakalnio legendos atspindžiai

Mąstome apie savo kraštą

Narių vertinimas:  / 2

„Elektrėnų kronikoje“ nuo vidurvasario skelbtas Giedriaus Kazlausko straipsnių ciklas apie Elektrėnų krašto praeitį ir ją liudijančius archeologinius paminklus – pagarbos ir pritarimo vertas užmojis. Svarbu ir tai, jog savaitraščio redakcija projektui ,,Skaitau, mąstau, kalbu, rašau” vykdyti pasirinko visiems Elektrėnų ir apylinkių gyventojams aktualią problematiką – krašto istorinio paveldo temą.

Share

Skaityti daugiau: Mąstome apie savo kraštą

Pasvarstymai apie Giedriaus Kazlausko straipsnį „Gyvenvietės“

Narių vertinimas:  / 3

egleNeseniai perskaičiau „Elektrėnų kronikos“ 32-ajame numeryje išspausdintą Giedriaus Kazlausko straipsnį „Gyvenvietės“. Antraštė virš straipsnio kvietė mus, skaitytojus, analizuoti ir kritiškai vertinti visuomenės informavimo priemonėse pateikiamą turinį. Atidžiai perskaičiau ir pamaniau, jog mielai išsakysiu savo mintis, gal ir mano nuomonė kam nors pravers. Turiu prisipažinti, jog nemanau esanti istorikė, todėl ir mano pastebėjimai tėra skaitytojos pamąstymai. Labai miela, kad G. Kazlauskas rašo apie mūsų savivaldybės vietoves. Net kilo mintis daugiau sužinoti apie šio straipsnio autorių, tačiau internete informacijos beveik neradau.

Share

Skaityti daugiau: Pasvarstymai apie Giedriaus Kazlausko straipsnį „Gyvenvietės“

Žuvyčių piliakalnis

Narių vertinimas:  / 6

Monika RatkevičiūtėKartą seniai, seniai,

Kai po žemę vaikščiojo trigalviai slibinai,

Stovėjo sau kalnelis,

Į kurį vedė siauras takelis.

Share

Skaityti daugiau: Žuvyčių piliakalnis

Pipiriškės laiko sūkury

Narių vertinimas:  / 3

Liucija vaikystėje netoli nuo kelio vedančio iš Vievio į AukštadvarįNetoli nuo kelio, vedančio iš Vievio į Aukštadvarį, stiebiasi jau daug amžių skaičiuojantis Pipiriškių piliakalnis. Dabar ši aukštumėlė yra apaugusi krūmais bei dideliais medžiais. Vėjo siūbuojamose šakose čiulba paukščiai, šnara lapai, vėjo gūsiai tarsi atodūsiai tyliai kalba apie savo praeitį. Kai šios vietos dar nebuvo palikę žmonės, tai lankose skambėjo dainos, skardus merginų juokas. Dabar tyliai ošia tik medžiai, kartais ramybę sudrumsčia pravažiuojančios mašinos.

Share

Skaityti daugiau: Pipiriškės laiko sūkury

Daug metų praėjo nuo tų laikų....

Narių vertinimas:  / 2

IevaDaug metų praėjo nuo tų laikų, kai buvo statomos pilys, tvirtovės ir kiti gynybiniai pastatai, padėję išgyventi sunkius istorijos laikotarpius.

Share

Skaityti daugiau: Daug metų praėjo nuo tų laikų....

Laiko pirštai

Narių vertinimas:  / 2

Ona Kulbokienė

KNYGOS PRISTATYMEkulbokieneLaiko pirštai –

Metų stoty kiekvienoj

Po mažą žiupsnelį

Žarsto ir barsto prisiminimus

Ant gyvenimo bėgių nuogų...

O ant pirštų galų

Palieka... nuospaudas...

Bijai atsigręžti –

Gal kas grūmoja

Iš už apleistų

Pilkapių, pilių, piliakalnių...,

Kuriais kažkada ėjo, skubėjo žmonės...

Share

Skaityti daugiau: Laiko pirštai

Elektrėnų savivaldybės piliakalniai

Narių vertinimas:  / 6

Urtė-Marija Marcinkevičiūtė TrakuosePerskaičiau „Elektrėnų kronikoje“ Giedriaus Kazlausko pateiktą informaciją apie Elektrėnų savivaldybės piliakalnius ir supratau, jog nieko apie juos negirdėjau.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnų savivaldybės piliakalniai

Istorijos vingiai Daugirdiškėse

Narių vertinimas:  / 2

PILIAKRytojaus dienos niekas nematė, o pragyventa diena jau tampa istorija.

Share

Skaityti daugiau: Istorijos vingiai Daugirdiškėse

Elektrėnams praeities gali pavydėti daugelis kitų Lietuvos regionų centrų

Narių vertinimas:  / 2

sakieneStrėvos vidurupio teritorijoje, esančioje tarp Dzūkų aukštumos rytinės dalies kalvų ir Nėries upės slėnių nuo seniausių laikų buvo gyventa, gamta čia visais laikais teikė žmogui ypatingai palankias sąlygas. Senovėje žmonės gyvenvietes kūrė prie vandenų. Vandens – upių, upelių, ežerų, ežerėlių, šaltinių versmių – gausu šitoje žemėje, teritorija yra viena vandeningiausių Lietuvoje, ji teikė žmogui visas savo gėrybes: senovėje upėse ežeruose buvo gausu žuvies, senoliai dar mena senąją žvejybą. Vanduo – gyvybės nešėjas – čia veržėsi net gydomaisiais šaltiniais, upės nešė skaidrią, švarią srovę. Miškai, tankiais guotais supę upių, ežerų pakrantes, sava flora ir gausia fauna teikė maistą, prieglobstį, namus.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnams praeities gali pavydėti daugelis kitų Lietuvos regionų centrų

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.