Skaitai, mąstau, rašau

LTK Logotipas2

Mielieji skaitytojai,

Paskutinį kartą šiais metais susitinkame Kultūros tarybos remiamame projekte „Skaitau, mąstau, kalbu, rašau“. Šis projektas buvo pirmas bandymas paskatinti skaitymo iniciatyvas ir sulaukė deramo atgarsio. Į projektą įsijungė ir savo mintis laikraštyje išdėstė įvairaus amžiaus mūsų skaitytojai. Nuoširdžiai dėkojame jauniesiems žurnalistams, į projektą įnešusiems jaunatviško mąstymo, ir jų vadovėms Renatai Kisnierienei ir Albinai Sidaravičienei. Projektą savo mintimis pagyvino literatų klubo „Strėva“ narės, pasidalinusios savo išmintimi ir įžvalgomis. Nuoširdžiai dėkojame Jonui Algimantui Ramanauskui, taip gražiai pasidalinusiam savo prisiminimais apie Beižionių piliakalnį, etnologei Onai Rasutei Šakienei, darbus įvertinusiai profesionaliai. Redakcijos sudaryta komisija atidžiai skaitė rašinius ir labai buvo sunku nuspręsti, kuris geriausias. Visi rašiniai buvo tokie geri, todėl nutarėme specialiais prizais apdovanoti geriausius iš geriausiųjų: Vievio gimnazijos žurnalistų būrelio nares Ievą Kasperavičiūtę, Gintarę Banionytę ir Urtę Mariją Marcinkevičiūtę, „Versmės“ gimnazijos jaunuosius žurnalistus už bendrą straipsnį „Mąstome apie savo kraštą“ ir Eglę Butkutę. Specialius prizus taip pat paruošėme Jonui Algimantui Ramanauskui ir Irenai Petkevičienei. Prizus įteiksime specialiuose renginiuose, apie kuriuos apdovanotiesiems pranešime atskirai.

Projektas baigėsi, bet kaip rašė literatė Ona Kulbokienė, tikime, kad šis projektas buvo pirmas, bet ne paskutinis, skaitytojai dar turės progų pasigilinti į savo krašto istoriją ir ją įvertinti.

                  

Redaktorė Julija Kirkilienė

Pamąstymai pavarčius jaunimo mintis

Narių vertinimas:  / 1

DSCN0469Jaunieji žurnalistai: Tai gal, mokytojau, visai neverta apie tą senų senovę skaityti, juk tiek įdomybių mums siūlo internetinis pasaulis?

Mokytojas: Manau, jog mūsų globaliame, vartotojiškame amžiuje yra svarbu puoselėti tai, kas dar liko mūsų istorinėje atmintyje ir sielose dvasingo, unikalaus, tik mums būdingo.

Jaunieji žurnalistai: Net šviesiau pasidarė vėl skaitant apie mūsų senų senovę. Nutarėme: vis tiek mes ją pažinsime.

,,Versmės”   jaunieji žurnalistai

Share

Skaityti daugiau: Pamąstymai pavarčius jaunimo mintis

Vieta, į kurią norėčiau sugrįžti

Narių vertinimas:  / 2

Milda GumbytėVieną vasaros dieną, aušrai gaubiant dangų, važiavome vingiuotu taku. Žali laukai, tolyje besidriekiančios pievos vertė mąstyti apie laisvę. Juk jie tokie beribiai!

Share

Skaityti daugiau: Vieta, į kurią norėčiau sugrįžti

Ar augančioji karta domisi piliakalniais?

Narių vertinimas:  / 1

Gintarė BanionytėPiliakalniai – kalvos, kalnai, kur stovi ar stovėjo pilys. Iš tiesų tai nėra paprasti kalnai, o istoriniai ir kultūriniai paminklai. Aišku, tiksliai negalime žinoti, kaip ir kas vyko tuo metu, ar tai buvo išgalvota, o gal remtasi tikrais įvykiais. Jie, kaip ir kitų praėjusių kartų palikti archeologiniai paminklai, niekuomet neegzistavo pavieniui. Piliakalniai yra susiejami su įvairiomis legendomis ir mitais. Perskaičiusi Giedriaus Kazlausko informaciją apie piliakalnius, supratau, kad jis atliko labai didelį darbą. Iškilo klausimai: Ar tuo domisi augančioji karta? Kaip atsirado piliakalniai? Kokia buvo mūsų savivaldybės piliakalnių susikūrimo istorija?

Share

Skaityti daugiau: Ar augančioji karta domisi piliakalniais?

Apie piliakalnį ir dar kai ką

Narių vertinimas:  / 2

Perskaitęs Giedriaus Kazlausko surinktą medžiagą daug sužinojau apie savivaldybėje glūdinčius piliakalnius ir pilkapynus. Ačiū Jam ir jauniesiems Vievio bei Elektrėnų „Versmės“ gimnazijų jauniesiems žurnalistams, gražiai aprašiusiems padavimus. Norėčiau ir aš prisidėti prie projekto ir pasidalinti prisiminimais apie Beižionių piliakalnį, pilkapius, aplinką.

Share

Skaityti daugiau: Apie piliakalnį ir dar kai ką

Piliakalniai – mūsų protėvių architektūros meno pavyzdžiai

Narių vertinimas:  / 1

Deividas AlšauskasKai perskaičiau Giedriaus Kazlausko informaciją apie Elektrėnų savivaldybės piliakalnius, pagalvojau: „O ką aš galėčiau pasakyti apie vietoves, kuriose aš gyvenu?“ Atsakymas – nieko, tiesą sakant, pirmą kartą išgirdau, kad Elektrėnų savivaldybėje yra piliakalnių (ir ne vienas, o net 8!). Tada nusprendžiau plačiau pasidomėti jų istorija ir paskirtimi, kam ir kada buvo naudojami piliakalniai, koks yra jų aukštis ir kaip žmonėms lengviau juos surasti.

Share

Skaityti daugiau: Piliakalniai – mūsų protėvių architektūros meno pavyzdžiai

Balandiškių piliakalnio istorija

Narių vertinimas:  / 5

Evelina SimonavičiūtėSeniai seniai, prieš tūkstančius metų, gyvavo dvi karingos gentys: baltųjų ir žaliųjų. Nors teritorijos dydžiu nesiskyrė, tačiau tarp jų stovėjo kalnas. Tūkstančius metų niekas nedrįso nė piršteliu paliesti šio kalno: nei žmogus, nei gyvūnas.

Share

Skaityti daugiau: Balandiškių piliakalnio istorija

Legenda apie milžiną Kalnių

Narių vertinimas:  / 6

Evelina 2Seniai seniai mūsų Elektrėnų krašte gyveno piktas milžinas, kurį visi vadino Kalniumi. Jis rinkdavo duoklę iš kiekvieno žmogaus ir kaupdavo turtą, kurį slėpdavo į iškastą duobę. Senis prisirinkdavo labai daug turtų, jog net į duobes jie netilpdavo. Tada susidarydavo kalnas, kurį Kalnius tiesiog apipildavo žemėmis. Žmonės vis nesuprasdavo, iš kur atsiranda tie kalnai.

Share

Skaityti daugiau: Legenda apie milžiną Kalnių

Padavimas apie Beižionių piliakalnio atsiradimą

Narių vertinimas:  / 1

Rimantė Jagelavičiūtė Versmės jaunoji žurnalistėJau nebėra gyvų žmonių, kurie būtų matę, kaip atsirado Beižionių piliakalnis. Tačiau gyvuoja viena istorija, kuri iki šių dienų atėjo iš lūpų į lūpas.

Share

Skaityti daugiau: Padavimas apie Beižionių piliakalnio atsiradimą

Pasakojimas apie Žuvyčių piliakalnį

Narių vertinimas:  / 2

Ieva Kazlauskaitė Versmės jaunoji žurnalistėPamenu, dar buvau mažas vaikas, kai močiutės kaimynė man sekdavo pasaką ne pasaką apie žveją. Nusivesdavo ji mane prie upelio ir pasakodavo ranka rodydama į nedidelę kalvelę.

Share

Skaityti daugiau: Pasakojimas apie Žuvyčių piliakalnį

Ant piliakalnių, ant smėliakalnių ąžuolai švęsti kerojo...

Narių vertinimas:  / 0

Irena PETKEVIČIENĖ

1 3Laikraščio „Elektrėnų kronika“ vykdomas projektas „Skaitau, mąstau, kalbu, rašau“ paskatino dalyvauti rašinių konkurse „Pažink savivaldybės piliakalnius“. Ne tiek dėl paties konkurso, o dėl dar vienos progos paminėti, ką vertingo ir saugotino turime mūsų krašte.

Share

Skaityti daugiau: Ant piliakalnių, ant smėliakalnių ąžuolai švęsti kerojo...

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.