Aktualijos

Ukrainiečių skausmu dalijasi ir elektrėniškiai

Narių vertinimas:  / 6

Julija KIRKILIENĖ

Nuotrauka0272 001Rimantą Griščenką elektrėniškiai pažįsta kaip aktyvų visuomenininką, sportininką, bet ne daug gal kas žinojo, kad jis yra geraširdis ir pilietiškas žmogus. Tos tremtinių vaiko žmogiškosios savybės labiau atsiskleidė dabar, kai jo tėvelio gimtinėje, Ukrainoje, vyksta beprasmiškas karas.

Share

Skaityti daugiau: Ukrainiečių skausmu dalijasi ir elektrėniškiai

Apie pagarbą mirusiesiems ir nepagarbą gyviesiems

Narių vertinimas:  / 1

Julija KIRKILIENĖ

kapaiSakoma, kad yra tik viena teisybė pasaulyje – mirtis. Ji žmonių neskirsto į turtingus ir vargšus, gerus ir blogus. Kaip rašo Stasys Gutautas „Lietuvių liaudies kalendoriuje“, mirtis – tai bedugnė praraja, kurios peržengti nepavyko niekam. Gyvenime žmogui privalu užauginti vaikus ir palaidoti tėvus. Ir reikėtų pridėti, kad gyvendami privalome gerbti mirusiųjų atminimą ir būti geresni gyviesiems.

Share

Skaityti daugiau: Apie pagarbą mirusiesiems ir nepagarbą gyviesiems

Nusikaltimai ir bausmės: nuo pareigūnų nepaspruksi ir neišsipirksi

Narių vertinimas:  / 3

IMGP7924Julija Kirkilienė

Šią savaitę Elektrėnų savivaldybė buvo dėmesio centre: visa Lietuva stebėjo, kaip Elektrėnų policijos pareigūnai gaudė ir negelbėjo motociklininko.  Šis sprukdamas nuo pareigūnų griuvo ir pateko po policijos automobilio ratais. Paskui motociklininką važiavę automobiliu bėglio draugai  fotografavo nelaimėlį, gulintį po automobilio ratais, piktinosi, kad pareigūnai nepatraukia automobilio ir bėglio negelbėja.

Share

Skaityti daugiau: Nusikaltimai ir bausmės: nuo pareigūnų nepaspruksi ir neišsipirksi

Dar kartą apie (ne)teisėtus planus statyti krematoriumą

Narių vertinimas:  / 1

Julija Kirkilienė

Untitled-1 copyVieviečiai, su nekantrumu laukę kultūros namų statybos pradžios, sulaukė kitokios naujienos: šalia Kurkliškių kapinių skubos tvarka planuojama statyti krematoriumą. Po pirmojo plano pristatymo visuomenei, krematoriumo planuotojams skubėti, atrodo, nebereikės: mero potvarkis bendro naudojimo žemės sklypą pakeisti į komercinės paskirties objektų teritorijas apskųstas teismui, Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje nagrinėja bendruomenių raštus, Žemės ūkio ministerija domisi žemės sklypų Kurkliškių kaime nuosavybės teisėtumu, o Aplinkos ministerija informacijos pateikimo gyventojams terminais ir vieta.

Share

Skaityti daugiau: Dar kartą apie (ne)teisėtus planus statyti krematoriumą

Kam dėkoti, kad Elektrėnuose gyventi gera

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

reitingaiŠią savaitę žurnalas „Veidas“ trimitavo antrašte: Elektrėnai – Lietuvos savivaldybė Nr. 1. Savivaldybių reitingą žurnalas „Veidas“ sudarinėja devintą kartą ir per visus tuos metus Elektrėnai nuo penkiasdešimtos vietos kopė į viršų, kol pasiekė viršūnę. Kadangi Elektrėnų savivaldybėje žurnalas „Veidas“ skaitytojų beveik neturi, todėl gyventojus supažindiname, kodėl, pagal „Veidą“, Elektrėnuose yra gera gyventi.

Share

Skaityti daugiau: Kam dėkoti, kad Elektrėnuose gyventi gera

Elektrėnų ligoninės istorija iš pirmųjų lūpų

Narių vertinimas:  / 2

Virginija Jacinavičiūtė

bagdŠiais metais Elektrėnų ligoninė mini 50 veiklos metų sukaktį. Tai puiki proga prisiminti ligoninės istoriją bei medikus, kurie tą istoriją kūrė. Elektrėnų ligoninės istorija gana išsamiai ir įdomiai aprašyta naujai išleistoje knygoje „Elektrėnų ligoninės 50 veiklos metų“, kurią skaitytojai galės pasklaidyti ir Elektrėnų bibliotekoje. Ligoninės istorija per ilga ir per daug turininga, kad ją būtų galima papasakoti vienoje publikacijoje, todėl pagrindinius fragmentus perteiksiu dviejų pirmųjų Elektrėnų medikių Dalios Čižienės bei Marijos Bagdanskienės pasakojimais. Šias medikes pažįsta dauguma elektrėniečių. Jos panašiu metu pradėjo dirbti dar senojoje Elektrėnų poliklinikoje, tuo pat metu medikių karjeras ir baigė. Iki šių dienų gydytojos išliko geromis draugėmis, net ir pomėgiai jų tokie pat – abi nuostabiai gražiai neria. Elektrėnietės dažnai sutinka šias medikes gatvėje kartu bevaikščiojant ir nepasiskuklina užkalbinti. Vienos klausia, ar gyd. Marija prisimena jos gimdymą, kitos dėkoja Daliai už tinkamai nustatytą diagnozę. Bet apie viską nuo pradžių.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnų ligoninės istorija iš pirmųjų lūpų

Elektrėnų ugniagesiai - tarp geriausių ir stipriausių Lietuvoje

Narių vertinimas:  / 10

ugniagesiu varzybosŠiais metais buvo organizuojamas šeštasis Geriausio valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno konkursas, kuris rengiamas trim etapais. Pirmasis etapas organizuotas apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų komandose, priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose. Antrasis etapas buvo surengtas apskričių priešgaisrinėse gelbėjimo valdybose ir Elektrėnų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Finalinis etapas vyko Ugniagesių gelbėtojų mokykloje.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnų ugniagesiai - tarp geriausių ir stipriausių Lietuvoje

Senos nuotraukos istorija

Narių vertinimas:  / 1

Julija Kirklilienė

chaimasElektrėnuose gyvenantį Joną Tomkevičių šią vasarą nustebino netikėtas svečias: kaunietis istorikas ir profesionalus gidas Chaimas Bargmanas jam atvežė 1938 metais darytą jo tėvo nuotrauką. Tikiu, kad šis įvykis skaitytojus akimirkai paskatins susimąstyti, ką mes žemėje veikiame, iš kur atėjome ir kaip mūsų veiksmai paveiks ateitį. Susimąstyti dėl to, kad, kaip rašo Didžiosios Britanijos žurnalistas Bill Bryston, kuklaus žmogaus gyvenimas labai greitai baigiasi, uždarydamas vieną gyvybės etapą, iš kurio gyvybė išsišakoja į kitus objektus, kuriems irgi lemta tęsti gyvybę.

Share

Skaityti daugiau: Senos nuotraukos istorija

Padorios politikos dekalogas

Narių vertinimas:  / 0

Andrius Navickas

(Autorius yra internetinio dienraščio www.bernardinai.lt vyr. redaktorius)

navickas-rimtesne copySeimo rinkimai vyks dar daugiau nei po metų. Tačiau jau dabar sparčiai daugėja siūlymų, kaip padaryti, jog Lietuva klestėtų. Ar ne keista, kad įspūdingas Lietuvos pertvarkymo vizijas politikai ne įgyvendina, bet tik pristato, supakavę į blizgų politinės programos ateičiai popierėlį. Beje, Vilniuje yra viena kavinė, kurioje puikuojasi užrašas „Rytoj alus nemokamas“. Tačiau mes kiekvieną dieną gyvename „šiandien“.

Share

Skaityti daugiau: Padorios politikos dekalogas

Profesinės mokyklos įvaizdis: naujausios technologijos ir intelektualūs moksleiviai

Narių vertinimas:  / 1

Julija Kirkilienė

IMG 9742Tiek daug garbių svečių vienoje vietoje Elektrėnuose būna nedažnai, ir kaip Energetikos sektorinio praktinio mokymo centro atidaryme juokavo meras Kęstutis Vaitukaitis, diskotekoje kartu šokti europarlamentarai, kunigai ir ministrai gali tik Elektrėnų profesinio mokymo centre. Tą diskoteką imitavo atlikėjas Jurgis Didžiulis, svečiams demonstruodamas novatoriškų vizualinių sistemų įrangos ir garso. Profesinės mokyklos įvaizdį į modernias technologijas išmanančių specialistų rengimo mokyklą pakeitė naujasis Energetikos sektorinio praktinio mokymo centras, kuris atidarytas buvo rugsėjo 1 dieną.

Share

Skaityti daugiau: Profesinės mokyklos įvaizdis: naujausios technologijos ir intelektualūs moksleiviai

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.