Aktualijos

Kaip elektrėniškiams prisišaukti pagalbą

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

1 pslGerai, kad elektrėniškiams dar neteko nusivilti Bendrosios pagalbos centru, į kurį jie skambina telefonu 112. Kartą tarnyba yra sulaukusi net padėkos už tai, kad skaitytoja Janina, kvietusi greitąją medicinos pagalbą (toliau GMP), nesuspėjo pasakyti adreso, bet pagalba į jos butą atskubėjo greitai. O skaitytojas Algis, aktyviai sekantis respublikinę žiniasklaidą, sunerimo, kad, atsitikus nelaimei, įprastais telefono numeriais – 01, 02, 03 – laidiniu telefonu reikalingos pagalbos prisikviesti negalės, o mobiliaisiais telefonais ir dabar nežino, kaip prisiskambinti. Neseniai ponui Algiui prireikė kviesti GMP ir jis nustebo, kad operatorius, atsakęs į 03 skambutį, paklausė, iš kokio miesto jis skambina. Kaip elektrėniškiams prisišaukti skubią pagalbą, klausinėjome visų pagalbos tarnybų, įsikūrusių Elektrėnuose.

Share

Skaityti daugiau: Kaip elektrėniškiams prisišaukti pagalbą

Čekijos pasaulis lietuvių akimis

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

IMG 4373„Gražūs Čekijos tai balti, tai žali kalnų masyvai. Tačiau kai už jų pasislepia paraudusi saulė, lietuvio akyse – kitas pasaulis“,- taip Lietuvos ambasados Čekijoje internetinėje erdvėje pristatoma lietuvių veikla šioje šalyje. Bet kaip sako liaudies išmintis, geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartą išgirsti, todėl Lietuvos regionų žurnalistams, balandžio 13 d. priimtiems ambasadoje, įdomu buvo viskas: darbas ambasadoje, lietuvių gyvenimas Čekijoje, dvišaliai santykiai ir pan. Su žurnalistais pabendrauti laiko surado pirmąją dieną šias pareigas pradėjęs eiti ambasadorius   Edvilas Raudonikis ir seniau ambasadoje dirbantis antrasis sekretorius Mindaugas Stanys.

Share

Skaityti daugiau: Čekijos pasaulis lietuvių akimis

AKCIJA „DAROM 2015” Betvarkant aplinką rastas sprogmuo

Narių vertinimas:  / 0

Virginija Jacinavičiūtė

P1150939Nors švarinimosi akcija „Darom“ vyksta jau kelerius metus, tačiau Elektrėnų savivaldybė švari ir tvarkinga dar netapo. Kasmet išėję į savivaldybės miškus ir pakeles tvarkdariai randa vis naujų nelegaliais sąvartynais paverstų vietų ir naujai stebisi, kad žmonės sąmoningėja lėtai. Balandžio 25 d. beveik visos seniūnijos, įmonės, įstaigos, visuomeninės organizacijos, politinių partijų atstovai vėl išėjo tvarkyti savivaldybės teritorijų. Šiais metais pavasarinės talkos galėjo baigtis ir tragedija: Vievininkuose besitvarkydami žmonės aptiko nuo karo laikų likusį sprogmenį.

Share

Skaityti daugiau: AKCIJA „DAROM 2015” Betvarkant aplinką rastas sprogmuo

Merui atostogos svarbiau už viešnagę Prezidentūroje

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

meraiTarp 60 naujai išrinktų savivaldybės merų, Elektrėnų mero Kęstučio Vaitukaičio Prezidentūroje nebuvo. Kadangi balandžio 27 d. į susitikimą Prezidentūroje kviesti buvo tik merai, pavaduotojas Arvydas Vyšniauskas šį kartą mero nepavadavo. Ką Prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėjo apie regionų problemas ir pagrindinius naujų merų darbus, Elektrėnų meras išgirs tik iš pasakojimų. K. Vaitukaitis po sunkaus rinkiminio laikotarpio pailsėti išskubėjo į šiltuosius kraštus. Kad meras atostogauja, redakciją informavo jo patarėjas Vaidas Andriejauskas.

Share

Skaityti daugiau: Merui atostogos svarbiau už viešnagę Prezidentūroje

Elektrėnai – ne Amsterdamas

Narių vertinimas:  / 11

20150427 191044Elektrėnai – ne Amsterdamas, nors dviračių tako projektą tuometinis administracijos direktoriaus pavaduotojas Vaidas Bernotas atvežė kaip tik iš ten.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnai – ne Amsterdamas

Yra tokia profesija – medikas

Narių vertinimas:  / 4

Roze-300x187Yra tokia profesija, dabar mediko vadinama. Anksčiau gydytojus žmonės daktarėliais vadindavo, dabartines slaugytojas – sesutėmis. Tie vardai rodė artumą tarp gydytojo ir ligonio. Žmonės medikais gal labiau pasitikėdavo ir tikėdavo, kad jų rankose gyvybės mirčiai nepasiekiamos. Dabar gal žmonės labiau linkę piktžodžiauti prieš medikus, gal turi daugiau galimybių matyti gydytojų klaidas, bet susirgę pagalbos tik pas juos skuba. Medikų sunkų darbą pamatyti ir aptarti sveikiesiems yra proga kiekvienais metais balandžio 27 dieną, kai minima Medicinos darbuotojo diena. Kai profesinės šventės šurmulyje pamatome gydytojus ir jų padėjėjus, apdovanojamus už pasiekimus, tada gal ne vienas susimąstome apie medicinos darbuotojų didžiulę atsakomybę ir pasiaukojimą. Tas medicinos darbuotojų savybes dažniau pamato tie žmonės, kuriems pas gydytojus lankytis tenka dažnai.

Medicinos darbuotojo dienos proga į redakciją atskriejo keli padėkos laiškai Elektrėnų savivaldybės gydytojams:

Share

Skaityti daugiau: Yra tokia profesija – medikas

Darbas savivaldoje: dėl pinigų ir dėl idėjų

Narių vertinimas:  / 1

Julija Kirkilienė

unnamedElektrėnų savivaldybės tiesiogiai išrinktas meras Kęstutis Vaitukaitis ir jo vadovaujama naujoji taryba kadenciją pradėjo tarsi būtų prasidėję nauji rinkimai. Antrą dieną po pirmojo posėdžio gyventojai buvo pakviesti į susitikimą ir koncertą, o savivaldybės naujieji (senieji) vadovai per pirmąją darbo savaitę aplankė visas seniūnijas, išklausė jų bėdas, administracijos direktorius Virgilijus Pruskas susipažino su seniūnijų darbuotojais.

Share

Skaityti daugiau: Darbas savivaldoje: dėl pinigų ir dėl idėjų

Vievyje ir Elektrėnuose greit bus pradėti renovuoti šilumos vamzdynai

Narių vertinimas:  / 0

IMG 4733Pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ pradės vykdyti investicinį projektą „Elektrėnų ir Vievio miestų centralizuoto šilumos tiekimo tinklų rekonstrukcija“.

Share

Skaityti daugiau: Vievyje ir Elektrėnuose greit bus pradėti renovuoti šilumos vamzdynai

Elektrėnus valdys liberalai ir socialdemokratai

Narių vertinimas:  / 2

Julija Kirkilienė

Nors Elektrėnai – ne sostinė, bet nauja valdžia jau sudėliota. Pirmą kartą tiesiogiai išrinktam merui Kęstučiui Vaitukaičiui tai padaryti sunku nebuvo: daugiausiai balsų laimėjo jo vadovaujama Liberalų sąjūdžio partija, jiems ir atiteko pagrindiniai – mero ir administracijos direktoriaus – postai.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnus valdys liberalai ir socialdemokratai

Valdžių kaita energetikoje plonina elektrėniškių kišenes

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

teismas6Elektrėniečiams vėl gali pabrangti šildymas. Tai gali įvykti, nes miestas - jau nebe energetikos širdis.

Energetika yra šalies valdžia, kur kiekviena valdančioji partija kuria savo energetinę strategiją. Dėl to nežinojimo, kokia turi būti šalies energetika, akivaizdžiai kenčia elektrėniškiai. Ar dar kartą elektrėniškiams šoktels šildymo kainos, priklausys ne tik nuo „Lietuvos energijos gamyba“ parduodamos šilumos kainos, bet ir nuo teismų sprendimų. Teismai šį kartą sprendžia, ar teisėtai Lietuvos elektrinė pasirašė sutartį ir šilumą pigiau parduoda UAB „ENG“, šildančiai Vievio miestą.

Share

Skaityti daugiau: Valdžių kaita energetikoje plonina elektrėniškių kišenes

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.