Aktualijos

Vilija Blinkevičiūtė: būtina daugiau rūpintis žmonėmis

Narių vertinimas:  / 0

V.BlinkeviciuteSu Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininke Vilija Blinkevičiūte kalbame apie Europos Sąjungos (ES) socialines aktualijas. 

 

Rimantas Kazlauskas

 Gerbiamoji Vilija, ES steigiamas socialinių teisių ramstis. Kas tai yra?

Iš tiesų tai nauja ES iniciatyva, apie kurią praėjusią savaitę buvo pa­skelbta ES aukščiausio lygio susitikime Geteborge. Europos socialinių teisių ramstis turėtų suteikti piliečiams naujų, veiksmingesnių darbo ir socialinių teisių, padėtų geriau spręsti socialines problemas. Tai reiš­kia, kad europiečių gerovė ir socialinis saugumas tampa visos Bend­rijos prioritetu.  

Share

Skaityti daugiau: Vilija Blinkevičiūtė: būtina daugiau rūpintis žmonėmis

Nauja vaikų žaidimo aikštelė - pasityčiojimas iš vaikų

Narių vertinimas:  / 5

batasSavaitgalį su vaikais lankėmės naujojoje vaikų žaidimų aikštelėje Šviesos–Sodų–Taikos g. sankirtoje.   Nekantriai laukėme, kada ji bus atidaryta, tačiau apsilankius teko nusivilti... Įrengimų vaikams daug ir įdomių, daug erdvės. Tačiau gerą įspūdį greitai sugadino purvas, kuris akis bado visur: tiek ant žemės, tiek ant įrengimų, tiek ant suolelių. Purvas ant batų limpa ne tik nuo šlapios žemės, bet ir nuo skaldos, kuria padengtos visos erdvės aplink įrengimus. Ta smulki, į žvyrą panaši skalda lenda vaikams į batus, todėl vaikai nusimaudinėja batus ir tą skaldą išpurto. Tiems, kas dar nesilankė aikštelėje, patariu aprengti vaikus tokiais rūbais, kurių negaila ištepti, nes po pramogų aikštelėje tikrai teks viską plauti. Vaikai su purvu aplipusiais batais lipa ant čiuožyklų, vėliau patys savo drabužiais tuos purvus nuvalo. Ant laipynių pritvirtinti akmenys, kurie imituoja kopimą į kalną, tačiau tie akmenys taip pat aplipę purvu nuo batų, o kopiant tuos purvus reikia liesti rankytėmis, purvinos sėdimos sūpynių dalys, nes vaikai nebūtų vaikais, jei atsistoję nepasisuptų. Skaldelės primėtyta visuose įrengimuose, todėl jie nors ir nauji, jau atrodo netvarkingai.

Share

Skaityti daugiau: Nauja vaikų žaidimo aikštelė - pasityčiojimas iš vaikų

Lėtinio bejėgiškumo sindromas

Narių vertinimas:  / 1

Navickas Andrius Navickas

Lietuvoje jau seniai siaučia pavojinga epidemija. Ji įsimetė tiek į jaunus, tiek senus, į moteris ir į vyrus, į miestus ir į kaimus. Jos pagrindinis simptomas – nepasitenkinimas dabartine situacija, lydimas tvirto įsitikinimo, kad nieko neįmanoma pakeisti. Ligos apimtas žmogus tvirtai tiki, jog jis ar ji tikrai nieko negali pakeisti, o kiti – nors ir galėtų, bet nenori jokių permainų. Vienas iš šios ligos simptomų – tvirtas įsitikinimas, kad valdžia turi sukurti mums patogų gyvenimą. Bent jau tokį, kokį sau susikuria.

Share

Skaityti daugiau: Lėtinio bejėgiškumo sindromas

Atvirų durų diena kvies atrasti golfą

Narių vertinimas:  / 0

Golf LT AmOp 65 of 164Lietuvos golfo klubai naują sezoną pasitinka savo duris atverdami visiems, norintiems išbandyti šią sporto šaką. Gegužės 14 d., sekmadienį, visi sporto entuziastai ir aktyvų laisvalaikį mėgstantys žmonės kviečiami iš arčiau susipažinti ir patys išbandyti golfą. Atrasti šio sporto teikiamą džiaugsmą, azartą ir ypatybes padės profesionalūs instruktoriai ir geriausi Lietuvos golfo aikštynai.

Share

Skaityti daugiau: Atvirų durų diena kvies atrasti golfą

Nusikaltėliai (ne)verti pasitikėjimo

Narių vertinimas:  / 0

Virginija Jacinavičiūtė

Pastaraisiais metais gausu rezonansinių nusikaltimų, kuriuos įvykdo teisti asmenys, prižiūrimi Probacijos tarnybų. Bet šie nusikaltimai dar neprivertė Valstybės peržiūrėti 2000 metais pakeisto Baudžiamojo kodekso, kuriuo sušvelnintos bausmės už sunkius nusikaltimus. Savivaldybėje taip pat dažnai apsigyvena anksčiau iš įkalinimo vietų paleisti asmenys, kurie kelia grėsmę žmonių saugumui.

Share

Skaityti daugiau: Nusikaltėliai (ne)verti pasitikėjimo

Ar per ausinukus skambanti muzika ar atrašoma SMS žinutė svarbiau negu Tavo gyvybė?

Narių vertinimas:  / 0

Valstybinė geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – VGI) atkreipia dėmesį, jog vis dažniau susiklosto situacijos, kai geležinkelių transporto eismo įvykių metu nukenčia asmenys, kurie kirsdami geležinkelio perėją, naudojasi dėmesį blaškančiais įrenginiais (kalba mobiliaisiais telefonais, naršo internete, klausosi muzikos ir pan.), kas visiškai atriboja juos nuo išorinio pasaulio.

Share

Skaityti daugiau: Ar per ausinukus skambanti muzika ar atrašoma SMS žinutė svarbiau negu Tavo gyvybė?

IKEA baldai gimsta Vievyje

Narių vertinimas:  / 5

Virginija Jacinavičiūtė

IMG 0860Vievyje veikianti įmonė „Lietwood“ yra daugiausiai pušinių baldų Švedijos koncernui IKEA pagaminanti įmonė Lietuvoje. Kiek daugiau nei 100 darbuotojų per metus pagamina apie 200 tūkst. pušies masyvo baldų, kurie tarnauja įvairių pasaulio šalių gyventojams. Įmonė kurį laiką jautė užsakymų stygių, tačiau nuo rudens užsakymų pakanka, tad „Lietwood“ plečia veiklą ir ieško komandai naujų žmonių.

Share

Skaityti daugiau: IKEA baldai gimsta Vievyje

Antanas Guoga. Lietuva - geriausia valstybė pasaulyje

Narių vertinimas:  / 2

SWITCH pristatymas 2016 AGLietuva yra pati geriausia valstybė. Aš ne ironizuoju. Aš nuoširdžiai taip manau. Mes esam labai linkę į saviplaką. Patys save murkdom po purvus dėl menkiausio nieko. O jau kai susiduriam su tikrai rimtomis problemomis, vietoj to, kad pasimokytume ateičiai, tik barstomės galvą pelenais ir vis kartojam: kitaip ir negali būti mūsų vargšėje Lietuvoje. Iš vis blogiausia yra tai, kad tas pesimizmas yra kur kas garsiau skelbiamas, nei šviesūs mūsų lietuviško gyvenimo atspalviai, nors tokių turime tikrai daugiau nei 50. Visas spektras šviesos gyvuoja Lietuvoje. Tik riekia nusivalyti rūką nuo akių ir, pažadu, tikrai tai pamatysime.

Share

Skaityti daugiau: Antanas Guoga. Lietuva - geriausia valstybė pasaulyje

Prisimenant iškilų rašytoją Juozą Kralikauską

Narių vertinimas:  / 0

kralikauskasŠiemet sausio 25 d. sukanka jau 10 metų, kai tarp mūsų nėra iškilaus rašytojo Juozo Kralikausko. Nėra rašytojo tarp mūsų, tačiau jį pažinojusių širdyse gyvena gražūs prisiminimai, kaip apie talentingą, intelektualų ir dvasiškai stiprų žmogų. Žmonių skaitomos ir aptariamos jo istorinės, biografinės knygos.

Share

Skaityti daugiau: Prisimenant iškilų rašytoją Juozą Kralikauską

Šviečia dieną – reikia mokėti brangiau

Narių vertinimas:  / 2

Julija Kirkilienė

IMG 4749Šviesomis žėrintį tamsųjį metų laikotarpį gyventojams apkartino sąskaitos už komunalines paslaugas. ESO mokama suma už bendrojo naudojimo elektrą kai kuriems daugiabučiams yra kelis kartus didesnė nei mokėta buvo anksčiau. Žmonės sukilo: klausia seniūno, komunalinio ūkio specialistų ir, žinoma, redakcijos: kodėl?

Share

Skaityti daugiau: Šviečia dieną – reikia mokėti brangiau

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.