Europietiška savivaldybė

1318575796logotipas

Abromiškės vėl klesti, kaip senais laikais

Narių vertinimas:  / 0

abromiskiu aiksteleJulija Kirkilienė

Prieš trejetą metų Abromiškių bendruomenei atrodė, kad ji yra labiausiai nuskriausta bendruomenė pasaulyje: neturėjo, kur susirinkti, neturėjo, kur švenčių švęsti, landynę priminė šalia kelio stovintis apleistas senasis dvaro svirnas, o vienintelė pramoga, pasak brolio ir sesers Giedrės ir Povilo Pliskauskų, buvo kalnas, nuo kurio čiuoždavo vaikai, ir bala, ant kurios užšalusios čiuožinėdavo. O dabar Abromiškės tapo tikru Elektrėnų priemiesčiu: apšviestos gatvės, privestas vandentiekis ir kanalizacija, įrengtas sporto aikštynas, vaikų žaidimų aikštelė, o suremontuotame senajame svirne, dar kvepiančiame medžių sakais, vyksta aktyvus bendruomenės gyvenimas. Abromiškiečiai sako, kad visa tai įvyko tarsi koks stebuklas, kuriuo dar negali patikėti, o Abromiškės, pasak abromiškietės Marijos Vanagienės, „toks gyvas kaimas pasidarė, kaip ir senais laikais....“. Kaimui atgaivinti, pasirodo, reikėjo tik dviejų dalykų – aktyvios bendruomenės ir pinigų. Bendruomenė Abromiškėse aktyvėja ir jaunėja, nes čia namus suranda vis daugiau jaunų šeimų iš miesto, o pinigai „Abromiškių kaimo kompleksinei plėtrai“ tarsi iš dangaus nubiro: Elektrėnų savivaldybės administracija, bendradarbiaudama kartu su Abromiškių bendruomene, pateikė paraišką projektui „Abromiškių kaimo kompleksinė plėtra“ ir pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų gavo finansavimą.

Share

Skaityti daugiau: Abromiškės vėl klesti, kaip senais laikais

Brangus turtas dabarčiai ir ateities kartoms

Narių vertinimas:  / 0

semel jaunimasJulija Kirkilienė

Prieš 12 metų Semeliškių mokykloje atidarant etnokultūros muziejų kunigo Romualdo Šalčiūno žodžiai, kad „...kiekvienas kartu ir visi atskirai esame atsakingi ir už praeitį, ir už dabartį, nes tai, kas vyksta, yra mūsų...“, tapo pranašiški. Per tuos dvylika metų apleistas, bet garsus savo praeitimi Semeliškių miestelis pakeitė veidą. Bet tam, kad naujai atgimtų 1932 metais pastatytas senasis mokyklos pastatas, kad sporto aikštyne galėtų sportuoti Semeliškių ir aplinkinių kaimų vaikai, kad parapija turėtų savo namus, prireikė daugiau nei milijono litų. Tokių pinigų Elektrėnų savivaldybė savo biudžete, žinoma, nebūtų suradusi. Bet pagirtina tai, kad savivaldybės taryba, politikams besikeičiant iš valdančiosios į opoziciją ir atvirkščiai, nepabijojo surizikuoti skolintis dalį tų lėšų, kurios reikalingos prisidėti įgyvendinant 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamus projektus. Todėl šiuo laikotarpiu gyvenantiems semeliškiečiams nebus gėda prieš ateities kartas, kad nebuvo atsakingi už dabartį.

Share

Skaityti daugiau: Brangus turtas dabarčiai ir ateities kartoms

Kazokiškėse ne tik sąvartynas moderniausias

Narių vertinimas:  / 0

aiksteIneta Bricaitė

Nors Kazokiškės dėl ten veikiančio regioninio sąvartyno buvo vadinamos Dievo nuskriaustu savivaldybės kampeliu, bet Europos Sąjungos parama padėtį gerina. Žinoma, milžiniško sąvartyno šalia kaimo nepastebėti neįmanoma, bet gyvenimą malonesnį daro pačiame kaime įrengtas modernus sporto aikštynas, iki jo nutiesti šaligatviai, puošti suoliukais ir gėlynais, juos apšviečiantys nauji šviestuvai. Tokios permainos kaime – po vasarą baigto įgyvendinti projekto „Kazokiškių kaimo kompleksinė plėtra“. Jis rengtas už Europos Sąjungos 2007-2013 m. struktūrinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšas. Iš viso jam skirta beveik 771 tūkst. litų.

Share

Skaityti daugiau: Kazokiškėse ne tik sąvartynas moderniausias

Elektrėnų profesinio mokymo centras puošia miestą

Narių vertinimas:  / 0

profesineBirutė Misiūnienė

Prieš porą metų iš Europos Sąjungos struktūrinio fondo atnaujinti profesinio mokymo centro pastatai džiugina ne tik ten dirbančius ir besimokančius žmones, bet ir puošia Elektrėnų miestą.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnų profesinio mokymo centras puošia miestą

Kaip pavogti Europos Sąjungos milijoną

Narių vertinimas:  / 0

laboratorijaJulija Kirkilienė

Pasirodžius informacijai, kad viena įmonė, registruota Elektrėnų savivaldybėje ir čia vykdžiusi projektą, finansuojamą iš Europos Sąjungos sanglaudos fondo, pavogė 4,5 milijono, suskubome tų milijonų ieškoti. Juk dažnai girdime pasisakymų, kad valdžia prisivagia, todėl turtingai gyvena. Bet iš valdžios milijonus pavogti, pasirodo, nėra paprasta. Projektas „Elektrėnų – Vievio nuotekų valyklos rekonstrukcija“, dėl kurio milijonų vyksta teismai, yra įvykdytas. Įvykdytas ir dar vienas to paties įrengimo projektas – tretinis valymas. Pinigų pasisavinimu įtariama bendrovė „Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės statyba“ (toliau - „Kruonio HAE statyba“) nuskriaudė ne Europą ir ne Lietuvą, o partnerius, su kuriais buvo įsipareigojusi vykdyti projektą. Projektas buvo apdraustas, ir jei pinigai nebus išieškoti iš įtariamojo, iššvaistytus pinigus atlyginti teks draudimo bendrovei.

Share

Skaityti daugiau: Kaip pavogti Europos Sąjungos milijoną

Atverti keliai elektrėniškiams

Narių vertinimas:  / 0

namai
Julija Kirkilienė

Šį kartą atverti keliai Elektrėnų savivaldybės iš dalies nesavarankiškiems žmonėms į savarankišką gyvenimą. Projektas „Elektrėnų savarankiško gyvenimo namų įkūrimas“ praėjusių metų pabaigoje Finansų ministerijos organizuotuose rinkimuose už geriausius Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendintus projektus buvo apdovanotas „Europos burės 2012“ nominacija „Už atvertus kelius“. Bet čia apsigyvenusiems devyniolikai skirtingų likimų žmonių šie namai atvėrė kelius į visai kitokį gyvenimą, nei jie gyveno anksčiau.

Share

Skaityti daugiau: Atverti keliai elektrėniškiams

Žmonės džiaugiasi renovuotais Ledo rūmais ir jais efektyviai naudojasi

Narių vertinimas:  / 0

IMG 4476Laikraštis „Elektrėnų kronika“ pradeda įgyvendinti viešinimo ir informavimo projektą „Elektrėnai – europietiška savivaldybė“, kuriuo supažindinsime skaitytojus su Europos Sąjungos (toliau - ES) struktūrinių fondų finansuojamų projektų nauda kiekvienam žmogui, bendruomenei, savivaldybei. Vykdydami projektą taip pat planuojame padėti žmonėms suvokti, kad ES lėšas privaloma investuoti skaidriai.
2012 m. lapkričio duomenimis, Lietuvoje ES struktūrinių fondų lėšomis buvo finansuojami 6579 projektai, kuriems skirta daugiau nei 22,3 mlrd. litų. Elektrėnų savivaldybėje ES struktūrinių fondų lėšomis buvo finansuojami 63 projektai, kurių bendra vertė viršijo 108 mln. litų. 45 projektai už 50 mln. litų jau baigti įgyvendinti.

Share

Skaityti daugiau: Žmonės džiaugiasi renovuotais Ledo rūmais ir jais efektyviai naudojasi

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.