Europietiška savivaldybė

1318575796logotipas

Ne į balą išmesti pinigai

Narių vertinimas:  / 0

irklavimasJulija Kirkiklienė

Elektrėnai ruošiasi miesto šventei. Miesto ir savivaldybės žmonių šventė Elektrėnuose ypatingai švenčiama antri metai, nes Elektrėnų marios atgaivintos naujam gyvavimui. Panaudojus Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos lėšas, pernai buvo užbaigti du projektai – „Elektrėnų marių dalies išvalymas“ ir „Elektrėnų marių akvatorijos statinių atnaujinimas ir paplūdimio įrengimas, pritaikant turizmui“. Europos ir savivaldybės biudžeto pinigai buvo ne į balą išmesti, kaip liaudis sako, bet panaudoti ten, kur labiausiai reikėjo. Elektrėnų marios užlietos ir paplūdimys įrengtas buvo prieš 52 metus. Per tą pusamžį marios išgyveno klestėjimo ir užmaršties metus, kol 2012 metais, užbaigus projektus prie marių, atgijo ir naujai suklestėjo sportinis, pramoginis ir poilsinis bendruomenės gyvenimas.

Share

Skaityti daugiau: Ne į balą išmesti pinigai

Verslo gyvybingumui šalinamos kliūtys

Narių vertinimas:  / 0

verslininkaiJulija Kirkilienė

Elektrėniškiams pasisekė. Tris dienas darbdaviams, darbuotojams, darbo beieškantiems ir planuojantiems kurti verslą Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacijos vadovai ir sėkmingi verslininkai – prof. Rimvydas Jasinavičius, Erikas Viršilas, Kęstutis Neufeld – skaitė paskaitas apie verslo baimes, kliūtis, raidą, konkurencingumą, pranašumus, asmens nuostatas verslo atžvilgiu, aktyvumą bei verslininkystės klimatą. Tokie mokymai, paprastai, būna mokami, o elektrėniškiams ir specialiai į paskaitas atvykusiems verslininkams iš Kaišiadorių bei Vilniaus žinios buvo teikiamos veltui, reikėjo tik laiko mokymams surasti. Kovo – balandžio mėnesiais darbdaviams, darbuotojams, darbo beieškantiems ir planuojantiems kurti verslą Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacijos vadovai vedė renginių ciklą, susijusį su įgūdžių lavinimu, reikalingų įmonių verslo pradžiai, verslo augimui, darbo vietų kūrimui ar užsienio rinkų plėtrai.

Share

Skaityti daugiau: Verslo gyvybingumui šalinamos kliūtys

Jauniausiame Lietuvos mieste keičiamos senos šiluminės trasos

Narių vertinimas:  / 0

trasaJulija Kirkilienė

Žinią, kad daliai elektrėniečių šią vasarą teks gyventi be karšto vandens, žmonės pasitiko klausimu: kodėl? Kodėl pernai vasarą senojo rajono gyventojams, o šiais metais ir naujajame rajone gyvenantiems žmonėms vasarą praustis tenka ežere ar mokėti pinigus už prausimąsi pirtyse?
Šiltuoju metų laikotarpiu elektrėniečiams pakentėti tenka todėl, kad Elektrėnų komunalinis ūkis (EKŪ), pasinaudodamas 2007-2013 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų Ekonomikos augimo veiksmų programa, Elektrėnuose keičia šilumines trasas. Projekto „Elektrėnų miesto centralizuoto šilumos energijos tiekimo sistemos patikimumo didinimas“ pernai įvykdytas buvo pirmas etapas, šiais metais vykdomas antrasis. Už laikinus nepatogumus elektrėniečiams bus atlyginta šilumos tiekimo kokybe ir patikimumu.

Share

Skaityti daugiau: Jauniausiame Lietuvos mieste keičiamos senos šiluminės trasos

Raktas į sėkmę

Narių vertinimas:  / 1

{jcomments on}halkisJulija Kirkilienė

Bedarbystė Elektrėnuose yra viena mažiausia šalyje gal todėl, kad čia gyvena drąsūs, mokantys sėkmę pagauti žmonės. Šį kartą kalbėsime apie sporto kubą „Halkis“, kurio savininkai Irma ir Marius Radvilos išdrįso pasiskolinti 86 tūkst. litų ir pradėti savo verslą. Rizikavo todėl, kad tuos pinigus grąžinti reikės beveik be palūkanų. Palūkanos dengiamos iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų Verslumo skatinimo priemonės.

Share

Skaityti daugiau: Raktas į sėkmę

Tarnyba, tarnaujanti vaikams, tėvams ir pedagogams

Narių vertinimas:  / 0

centrasJulija Kirkilienė

Prieš ketvirtį amžiaus, tai yra prieš Lietuvai atkuriant Nepriklausomybę, specialiųjų poreikių turintys vaikai buvo talpinami specialiosiose mokyklose, o jų poreikiams nustatyti užteko mokyklos, kurioje tokie vaikai mokėsi, direktoriaus prašymo. Bet tai buvo seniai, tų vadinamų internatų vaikai jau užaugo, vienaip ar kitaip susitvarkė gyvenimus, tik liko nepilnavertiškumo jausmas. Dabar pasikeitė laikai ir tvarka. 2004 metais Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu kiekvienoje savivaldybėje buvo įsteigtos Pedagoginės psichologinės tarnybos, kurių paskirtis – teikti švietimo pagalbą mokiniui, mokytojui ir mokyklai bendradarbiaujant su tėvais ar kitais vaiko atstovais, o vaikams sudaromos galimybės gyventi namuose ir mokytis bendrojo lavinimo mokyklose. Bet tarnyboms įkurti reikalingos patalpos, mokymo priemonės, kurioms įsigyti reikia daug pinigų. Pinigų savivaldybėse visada trūksta, todėl ir Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centro Pedagoginė psichologinė tarnyba (PPT) be Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų paramos niekaip nebūtų išsivertusi.

Share

Skaityti daugiau: Tarnyba, tarnaujanti vaikams, tėvams ir pedagogams

Kietaviškių bažnyčios sienos nuo vibracijos nebetrūkinės

Narių vertinimas:  / 0

mijaugoniu keliasVirginija Jacinavičiūtė

Ilgus metus kietaviškiečiai gyvena kęsdami naktimis ir dienomis po langais dundančių sunkiasvorių triukšmą, mat pagrindine Bažnyčios gatve jos rieda į didžiausią savivaldybėje medžio apdirbimo įmonę. Kietaviškiečiai ne kartą gyventojų sueigose skundėsi, kad automobilių srautas Bažnyčios gatve yra per didelis, kad nuo vibracijos skilinėja namų ir net bažnyčios sienos, kad žmonės negali džiaugtis ramiu gyvenimu bei miegu. Kietaviškiečių balsas buvo išgirstas.
2011 metais Elektrėnų savivaldybė, išklausiusi kietaviškiečių prašymus, pateikė 2007-2013 m. Europos Sąjungos sanglaudos fondui projektą „Elektrėnų savivaldybės vietinės reikšmės kelio Kietaviškės (nuo Bažnyčios g.) – Kloniniai Mijaugonys (iki sankryžos su rajoniniu keliu Kloniniai Mijaugonys – Elektrėnai) rekonstrukcija“.

Share

Skaityti daugiau: Kietaviškių bažnyčios sienos nuo vibracijos nebetrūkinės

Apleistoji Kauno gatvė Vievyje tapo pavyzdinė

Narių vertinimas:  / 0

vievyjeJulija Kirkilienė

Vievyje lygiagrečiai eina trys gatvės, pavadintos sostinių vardais: Trakų, Vilniaus ir Kauno. Kauno gatve būtų galima vadinti greitkelį Vilnius – Kaunas, nes abiejose kelio pusėse nuo kryžkelės į Trakus iki kryžkelės į Kazokiškes išsidėsčiusi Kauno gatvė. Senasis kelininkas, Vievio kelių muziejaus įkūrėjas Juozas Stepankevičius sako, kad tarpukaryje nutiesus Žemaičių plentą, vienoje to plento pusėje einanti per Vievį gatvė buvo pavadinta Vievio, kita – Kauno. Bet Kauno gatvėje namai statyti pradėti buvo tik po karo, be jokio plano, be lietaus vandens kanalizacijos, be asfaltuotų kiemų. Nutiesus automagistralę Klaipėda – Vilnius, įvažiavimas į Vievį buvo kas keli metrai – į kiekvieną kiemą. Bėgo laikas, keitėsi ir eismo tvarka. Dabar abi Kauno gatvės pusės nuo autostrados užtvertos tvora, saugančia nuo triukšmo ir taršos, o miestelio pusėje likusi Kauno gatvė, panaudojus 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas pagal prioritetą „Savivaldos transporto infrastruktūros modernizavimas ir plėtra“, išasfaltuota, įrengtas drenažas ir lietaus kanalizacija.

Share

Skaityti daugiau: Apleistoji Kauno gatvė Vievyje tapo pavyzdinė

Senąjį Vievį puošia naujos gatvės

Narių vertinimas:  / 0

vievio takasJulija Kirkilienė

Penktąjį šimtmetį skaičiuojantis Vievis garsus ne tik savo istorija, bet ir apleistomis teritorijomis. Kadangi sovietmečiu miestas statytas be bendro plano, netvarkingų statybų padarinių vieviečiai iki šiol negali panaikinti. Priežastis viena – nėra pinigų. Bet per pastaruosius penkerius metus Elektrėnų savivaldybės administracijai ir Vievio bendruomenei vykdant įvairius 2007-2013 metų Europos Sąjungos finansuojamus projektus, Vievis pastebimai keičiasi. Vienas iš pastebimiausių ir reikalingiausių projektų yra rekonstruota Šviesos gatvės atkarpa, einanti nuo gimnazijos ir vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ iki Vilniaus gatvės, pateiktas pagal prioritetą „Savivaldos transporto infrastruktūros modernizavimas ir plėtra“. Projektui iš 2007-2013 metų ES struktūrinės paramos skirta beveik 340 tūkst. litų, todėl vieviečiai dabar saugiai eina į mokyklą, vaikų darželį arba tiesiog naujai nutiesta gatve eina pasivaikščioti. O jeigu gyventojai savo atžalas automobiliu veža į švietimo įstaigas, tai jie važiuoja ne duobėta, o naujai asfaltuota gatve, automobilius saugiai pasistato šalia vaikų darželio įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Share

Skaityti daugiau: Senąjį Vievį puošia naujos gatvės

Takas į mokyklą

Narių vertinimas:  / 0

takuVirginija Jacinavičiūtė

Ilgą laiką N. Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai į mokyklą keliaudavo tuo pačiu keliu, kuriuo važiuodavo ir automobiliai į Kareivonių kaime veikiančias daržininkystės ar medžio apdorojimo įmones. Mokykloje išklausę saugaus eismo taisykles vaikai, laimė, nė karto nenukentėjo eismo įvykiuose. Tačiau neretai kilometro atstumą link mokyklos įveikdavo klampodami per kelkraštyje susidariusias balas ar sniegą, o pamatę važiuojančią sunkiasvorę, šokdavo per pakelės griovį. Tokia situacija, kėlusi vaikams pavojų, o tėvams ir mokytojams rūpestį pasikeitė 2012 m. gegužę, kai pasinaudojus 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos lėšomis, buvo nutiestas pėsčiųjų takas. Šis ilgai svajotas takas garantavo N. Kietaviškių ir Kareivonių kaimų gyventojams saugų keliavimą pėsčiomis.

Share

Skaityti daugiau: Takas į mokyklą

Kas būtų Elektrėnai, jeigu nebūtų...

Narių vertinimas:  / 0

fin sutJulija Kirkilienė

Kas būtų, jei Lietuva nebūtų Europos Sąjungos nare, o Elektrėnų savivaldybė pagal 2007-20013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programą nebūtų įsisavinusi 60 mln. litų? Atsakymas būtų vienas: Elektrėnai būtų apšiurusi sovietinio miesto tipo gyvenvietė. Apie tai vasario 20 dieną suremontuotose Ledo rūmuose Finansų ministerijos ir savivaldybės organizuotame renginyje kalbėjo savivaldybės vadovai ir bendruomenių atstovai.

Share

Skaityti daugiau: Kas būtų Elektrėnai, jeigu nebūtų...

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.