Europietiška savivaldybė

1318575796logotipas

10 metų – 10 argumentų. Kodėl ES yra gerai (pradžia)

Narių vertinimas:  / 0

IMG 3156Ineta BRICAITĖ

Jau dešimt metų esame Europos Sąjungos (ES) nariai. Vis dar atsiranda skeptikų, burbančių, kad ES nieko gero mums nedavė. „Elektrėnų kronika“ siūlo apsižvalgyti ir atkreipti dėmesį, kaip kasdienybę keičia projektai, finansuoti iš ES lėšų. Apžvelgsime toli gražu ne viską – tik dalį 2007–2013 m. ES Sanglaudos fondo lėšomis Elektrėnų savivaldybėje įgyvendintų projektų. Taigi, prieš Jus – dešimt sričių, su kuriomis tenka susidurti bene kasdien ir kurias keičia ES parama:

Share

Skaityti daugiau: 10 metų – 10 argumentų. Kodėl ES yra gerai (pradžia)

Apie karą praneštų telefonu

Narių vertinimas:  / 0

IMG 1682Ineta BRICAITĖ

Kardinaliai pasikeitęs pavasario oras – stiprus gūsingas vėjas, kruša ir sniegas – bandė ne tik lietuvių kantrybę, bet ir pastatų stogų tvirtumą.
Siautėjanti gamta visoje Lietuvoje ne tik apgadino žmonių turtą, bet ir nusinešė žmogaus gyvybę. Prieš tikrų tikriausią audrą kai kurie gyventojai gavo informacines žinutes apie ekstremalias oro sąlygas. „Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šiandien vėjo gūsiai pietvakarinėje ir šiaurės vakarų šalies pusėje sieks 22–26 m/s. Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus. Daugiau informacijos www.vpgt.lt“, - skelbė užrašas mobiliųjų telefonų ekranuose. Jis skelbti gali apie įvairų pavojų: nuo siautėjančios gamtos iki karinių veiksmų ar pasklidusios radiacijos.

Share

Skaityti daugiau: Apie karą praneštų telefonu

E.sveikatos paslaugų plėtra: nuo Elektrėnų iki Turkijos

Narių vertinimas:  / 0

IMG 6262Ineta Bricaitė

Įvykus nelaimei ir žmogui patekus ne pas savo gydytoją, medikai turi atlikti daug tyrimų, kad gautų reikalingą informaciją apie pacientą. Taip gaištamas brangus laikas ir neefektyviai naudojamos lėšos. Siekdama to išvengti, Sveikatos apsaugos ministerija  įgyvendina e. sveikatos projektus, kurie elektroninėje erdvėje apjungs visą klinikinę pacientų informaciją. E. sveikatos projektų tikslas – sukurti  elektroninę ligos istoriją, kuri būtų pasiekiama bet kuriam gydytojui. Vienam iš projektų - „Elektroninių sveikatos paslaugų plėtra Vilniaus regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“, kuris yra finansuojamas iš 2007-2013 m. ES Sanglaudos fondų, vadovauja Elektrėnų ligoninė. Lapkričio 26 d. Elektrėnų ligoninę aplankė neeiliniai svečiai – delegacija iš Turkijos. Kuo Elektrėnai galėjo juos sudominti? „Nebent tuo, kad esame Europos Sąjungos nariai ir iš ES struktūrinių fondų vykdome jau trečią projektą“, - į ES pusę ne vienerius metus besižvalgantiems svečiams sakė Elektrėnų ligoninės direktorė Laimutė Matkevičienė.

Share

Skaityti daugiau: E.sveikatos paslaugų plėtra: nuo Elektrėnų iki Turkijos

Bedarbiams, verslui ir valstybei

Narių vertinimas:  / 1

Ineta Bricaitė

darbo birzaNors Elektrėnų savivaldybėje nedarbas yra vienas iš žemiausių Lietuvoje, bet darbo biržoje jo ieškančiųjų – apstu. Renkasi ten ir jaunuoliai, baigę mokslus ar nusprendę karčių mokslo šaknų nebekrimsti, ir ilgalaikiai bedarbiai, darbo biržos duris varstantys jau daugiau nei pusę metų, ir netikėtai iš šiltų vietų dėl kvalifikacijos trūkumo atleisti ar ketinami atleisti darbuotojai. Taip pat čia lankosi darbą keisti ketinantys ar savo verslą pradėti norintys žmonės. Visoms šioms tikslinėms grupėms įsidarbinti padeda 2007-2013 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama. Iš jos naudos gauna bedarbiai, darbdaviai ir valstybė.

Share

Skaityti daugiau: Bedarbiams, verslui ir valstybei

Rezultatams koją pakišo pabrangusios dujos

Narių vertinimas:  / 1

boen lietuvaIneta Bricaitė

Pripratę vilktis Europos Sąjungos (ES) statistikos uodegoje, galime didžiuotis, kai kurioje nors srityje tampame geriausi, didžiausi ar populiariausi. Turime savivaldybėje tokią bendrovę, priklausančią įmonių grupei, kuri pagal apyvartą Europoje yra pirma, pagal dydį – antra. Tai – „Bauwerk Boen Group“ priklausanti „Boen Lietuva“, gaminanti grindų dangą. Ji didžiuotis gali ne tik produkcija ir jos pasisekimu tarptautinėse rinkose, bet ir kitais savo sprendimais, kuriuos įgyvendina čia pat, Kietaviškėse. Vienas tų sprendimų – pasinaudoti Europos Sąjungos 2007- 2013 m. Struktūrinių fondų teikiama parama ir pasistatyti nuosavą termofikacinę elektrinę.

Share

Skaityti daugiau: Rezultatams koją pakišo pabrangusios dujos

Kokybiškam gydymui užtikrinti – ES parama

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

DSC 0092Sena tiesa, kad ligonį gydo ne tik vaistai, bet geras žodis ir net aplinka.  Abromiškių reabilitacijos ligoninėje  šalia profesionalaus gydymo daug dėmesio skiriama ir estetinei aplinkai.  Aplinka – ne tik darbščių personalo rankų puoselėjami gėlynai, ne tik gydytojo – fotomenininko Vytauto Mickevičiaus  fotografijų parodos ir fotoalbumas „Abromiškių aura“, bet ir nuolatiniai lėšų ieškojimai, kad Abromiškių ligoninė nebūtų blogesnė už geriausias Europos panašaus profilio ligonines. Ieškojimai nebuvo bevaisiai. Darbštus kolektyvas kūrė projektus, kurie buvo įvertinti teigiamai ir iš Europos Sąjungos 2007-2013 metų Struktūrinių fondų į Abromiškių reabilitacijos ligoninę investuota buvo virš 7 mln. litų. Prabėgus  porai metų po projektų užbaigimo, ligoninės direktorius Vitalijus Glamba, čia dirbantis personalas ir besigydantys ligoniai kiekvieną dieną tebesidžiaugia pastatų apšiltinimo nauda, suremontuotais kabinetais, nauja įranga ir net žiemos sodu, o sergantieji iš visos Lietuvos ir net užsienio vis dažniau pasirenka reabilitacijos laiką praleisti Abromiškėse.  

Share

Skaityti daugiau: Kokybiškam gydymui užtikrinti – ES parama

Paramą įsisavinti sunku, bet mokesčius kelti - lengva

Narių vertinimas:  / 1

savartynasVisiems, kurių atliekos nugula šalia Kazokiškių kaimo, brangs jų išvežimas. Pasirodo, prieš dešimt metų aštuonių savivaldybių įkurta uždaroji akcinė bendrovė, besirūpinanti gyventojų atliekomis ir įsipareigojusi vykdyti grandiozinius ES projektus, taip nusigyveno, kad jau dabar galėtų skelbti bankrotą. Nuostolis sudaro apie 14 mln. litų, o bendrovės įstatinis kapitalas – vos 4,4 mln. litų. Bet Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras (VAATC) bankrutuoti negali, nes turi rimtų įsipareigojimų šaliai ir Europai: iki šių metų gruodžio turi baigti įgyvendinti projektus, finansuojamus iš Europos Sąjungos 2007-2013 Sanglaudos fondų. Vienas jų vadinasi „Vilniaus regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“, kitas – „Vilniaus apskrities senų sąvartynų uždarymas, kompostavimo aikštelių įrengimas, didelių gabaritų aikštelių įrengimas“. Abiejų projektų lėšų įsisavinimas ir įsipareigojimų vykdymas VAATC ne visai pavyksta.

Share

Skaityti daugiau: Paramą įsisavinti sunku, bet mokesčius kelti - lengva

Socialiniai darbuotojai prižiūrės ir sveikatą

Narių vertinimas:  / 1

Ineta Bricaitė

 MG 5871Elektrėnų socialinių paslaugų centras jau trylika metų rūpinasi savivaldybės gyventojų socialinių poreikių tenkinimu. Tie poreikiai yra labai skirtingi – vieniems reikia  konsultavimo, informavimo ar tarpininkavimo paslaugų, kitiems – pavalgyti ar išsimaudyti. Centras dar teikia transporto, psichologo paslaugas, aprūpina neįgaliuosius techninėmis pagalbos priemonėmis, vaikus – mokinio reikmenimis, šeimoms skiria higienos priemonių, suteikia galimybes išsimaudyti ir išsiskalbti drabužius.

Share

Skaityti daugiau: Socialiniai darbuotojai prižiūrės ir sveikatą

Emocijų ligas gydys dienos stacionare

Narių vertinimas:  / 1

arlauskasJulija Kirkilienė

Nuo ligos neapsaugotas nė vienas žmogus. Psichine liga susirgti žmogui galimybė yra tokia pat, kaip nugriuvus susilaužyti koją. Tik fizinę traumą patyrusius savivaldybėje gydo ir Elektrėnų, ir Abromiškių reabilitacinėje ligoninėje, o susirgus psichinėmis ligomis ar sutrikus emocijoms ligonis vežamas ar pats važiuoti priverstas į Vilnių. Elektrėnuose tokie ligoniai buvo gydomi tik ambulatoriškai. Bet jau nuo kitų metų pradžios ir elektrėniečiai turės galimybę gydytis arčiau - Elektrėnų psichikos dienos stacionare. Psichikos dienos stacionarų įkūrimo projektai, administruojami tarpinės institucijos – Sveikatos apsaugos ministerijos ir finansuojami iš Europos Sąjungos 2007-2013 metų Struktūrinių fondų pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą, vykdomi 27 savivaldybėse, tarp jų ir Elektrėnuose. Viso Europos Sąjungos lėšų šiems projektams pagal prioritetą Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas skirta beveik 30 milijonų, o Elektrėnų projektui - virš pusės milijono.

Share

Skaityti daugiau: Emocijų ligas gydys dienos stacionare

Jauniausiame mieste gatvėms tiesti reikia Europos pagalbos

Narių vertinimas:  / 1

Julija  Kirkilienė

esPrieš pusę amžiaus, planuojant jauniausią Lietuvos miestą, nuosavų namų kvartalas numatytas nė nebuvo. Bet, keičiantis santvarkai, keitėsi ir Elektrėnų miesto planai. Ten, kur apie naująjį miestą buvo likę neapsemti kaimai, dabar yra miesto  nuosavų namų rajonai. Pirmiesiems nuosavų namų rajonams infrastruktūra sutvarkyta buvo taip vadinamais „valdiškais“ pinigais. Bet nuosavų namų rajonai plečiasi ir tose vietose, kur net pravažiavimo nebuvo.

Share

Skaityti daugiau: Jauniausiame mieste gatvėms tiesti reikia Europos pagalbos

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.